wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trwają wybory

Trwają wybory

Trwają wybory
Data publikacji: 2015-10-25 08:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1555 31087

Od g. 7 otwarte są lokale wyborcze. W skali kraju wybieramy 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. W lokalach wyborczych pracuje duża grupa członków obwodowych komisji wyborczych. W samym Szczecinie, który jest podzielony na 201 obwodów do głosowania, pracować będzie dziś ponad 1600 osób. Wszystkie lokale wyborcze w Szczecinie zostały otwarte na czas (nieco inne pory głosowań mogą być w kilkunastu obwodach zamkniętych, np. w szpitalach).

Przewodniczący każdej obwodowej komisji dostanie dietę w wysokości 200 zł, zastępca - 180 zł, a szeregowy członek - 160 zł.  

Do lokalu wyborczego zabieramy ze sobą dokument ze zdjęciem. Od komisji dostaniemy dwie karty do głosowania. Na karcie do Senatu (żółta) stawiamy znak "X" w kratce przy nazwisku wybranego przez nas kandydata. Karta wyborcza do Sejmu jest książeczką (biała). Składa się z pierwszej strony - instrukcja głosowania, drugiej - spis treści list komitetów wyborczych (nie głosujemy na niej!) i kolejnych stron, na których znajdują się listy wyborcze z nazwiskami kandydatów. Spośród wszystkich nazwisk w książeczce wybieramy tylko jedno i na nie głosujemy (stawiamy "X" w kratce przy wybranym kandydacie).

Wyszukiwarka lokali wyborczych znajduje się na stronie: parlament2015.pkw.gov.pl. Głosowanie będzie trwać do g. 21.©℗

(masz)

 Na zdjęciu: Obwodowa Komisja Wyborcza 147 w Szczecinie.

Fot.Robert Stachnik 

 

 

Komentarze

wybory
o to jest przykład , starsi wykonują swój obowiązek a młodzież pełnoletnia źle wykonuje swoje obowiązki wobec Polski . a potem się dziwimy jak to jest ?
2015-10-25 19:03:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie