Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Trudniejsze niż przypuszczałem [ROZMOWA]

Data publikacji: 2015-12-18 07:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:37
Trudniejsze niż przypuszczałem [ROZMOWA]
 

Rozmowa z Patrykiem Paluszkiem, pomysłodawcą kampanii „Mieszkamy na Odrze".

- Dzięki finansowaniu społecznościowemu udało ci się zebrać ponad 120 tys. zł, dzięki czemu powstanie dom na Odrze. To było trudne zadanie?

- Trudniejsze niż początkowo przypuszczałem. To była pierwsza akcja crowdfundingowa, jaką przeprowadzałem. Jedyna wiedza, jaką posiadałem na ten temat wynikała z lektury książek. Wiem, że gdybyśmy nie poświęcili na to tyle czasu i energii, kampania nie zakończyłaby się takim sukcesem. Pracowaliśmy nad tym codziennie od rana do wieczora. Im więcej mieliśmy wspierających osób, tym większą motywację czuliśmy.

- Do współpracy udało się wam namówić też kilka firm i instytucji.

- Myślę, że spodobał się im nasz pomysł i energia tego przedsięwzięcia. Za ich wkładem stoją ludzie, a nie tylko prezesi, zarządy, czy kwestie marketingowe. 

- Zebraliście potrzebne pieniądze. Co teraz?

- Kolejnym krokiem jest przyszykowanie nagród dla ludzi, którzy nas wsparli. Książki przygotowane do wysłania podpisał już Aleksander Doba. Niebawem dostaniemy i wyślemy plakaty. Chcemy, aby dotarły do finansujących przed świętami. Po nowym roku przygotujemy wycieczkę kajakową. Wkrótce ruszy strona internetowa i forum, na którym znajdą się informacje o pływających domach. W styczniu rozpoczną się prace nad pływakiem, górą domu i witryną. Będziemy umieszczać informacje na temat postępów prac. Dom powinien być gotowy w kwietniu.

- Zapowiadaliście, że wasz dom będzie swego rodzaju instytucją, miejscem, do którego będziecie zapraszać artystów. Zwykli goście też będą mieli u was otwarte drzwi?

- W połowie maja planujemy pierwszą rezydencję artystów. Chcemy w tej sprawie współpracować z ambasadą Holandii. Priorytetowi są dla nas ci, którzy wsparli nas na crowdfundingu, a jest to ponad 300 osób. Będziemy także organizować wydarzenia otwarte dla zainteresowanych mieszkańców: koncerty, spotkania, wystawy. 

- Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Szymon WASILEWSKI

fot. Patryk Paluszek i Aleksandra Słowiak zebrali ponad 120 tys zł. na dom na Odrze.

fot. Sonia Szostak.

     

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Patryk P
2015-12-18 17:28:33
Dla siebie i dla mieszkańców, zapraszamy na kawę, chętnie opowiemy o pomyśle.
Dom
2015-12-18 07:06:16
Ci Państwo budują dom dla kogoś, czy dla siebie, bo mają różne nazwiska?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA