wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Tratwą z Bohumina do Szczecina

Tratwą z Bohumina do Szczecina

Tratwą z Bohumina do Szczecina
Data publikacji: 2017-06-20 17:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:24
Wywietleń: 2522 271638

Aż z czeskiego Bohumina przypłyną w tym roku flisacy na Pomorze Zachodnie i do Szczecina. Zgodnie z harmonogramem, w środę (21 czerwca) wyrusza wyjątkowa wyprawa po wodach Odry. To już XXII Flis Odrzański.

Już od ponad 20 lat Flis Odrzański jest organizowany dzięki aktywności Ligi Morskiej i Rzecznej, Stowarzyszenia na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich oraz miejscowości biorących aktywny udział w tym przedsięwzięciu. Ich działania koordynują urzędy marszałkowskie województw od Pomorza Zachodniego aż po Opole. Inicjatorką i organizatorką Flisów Odrzańskich jest dr Elżbieta Marszałek, wiceprezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej.

Liczba jednostek pływających, tworzących flotyllę Flisu Odrzańskiego, zmienia się podczas wyprawy. Niektóre biorą udział tylko w pierwszych etapach, inne dołączają po drodze. Najważniejsza wśród nich jest flisacka tratwa. W tym roku bindugę, czyli miejsce jest budowy, urządzono w Czechach, blisko granicy z Polską.

– Na XXII Flis Odrzański budujemy tratwę w czeskim Bohuminie – informuje kapitan żeglugi wielkiej i śródlądowej Włodzimierz Grycner, wieloletni komodor Flisu Odrzańskiego.

Na 21 czerwca zaplanowano uroczyste pożegnanie uczestników wyprawy w miejscu startu i... powitanie w polskim Raciborzu. Flis odwiedzi ponad 20 nadodrzańskich miejscowości, a wielki finał w Szczecinie odbędzie się 8 lipca, u podnóży Wałów Chrobrego. Flisacy mają łącznie do pokonania 718 km.

Flis Odrzański jest od lat dużym wsparciem w promocji i rozwoju, mającego olbrzymie znaczenie dla Pomorza Zachodniego, korytarza transportowego północ-południe. W szlak bezpośrednio się wpisuje ewitalizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej. To alternatywa dla transportu drogowego i kolejowego.

(ek)

Tratwą z Bohumina do Szczecina

Komentarze

Świnoujścianka
Coś fantastycznego !!!! a czy będą w Świnoujściu ????
2017-06-20 21:02:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy