środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Tramwaje STOP! Nowe tory do korekty

Tramwaje STOP! Nowe tory do korekty

Tramwaje STOP! Nowe tory do korekty
Data publikacji: 2018-04-18 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-20 08:33
Wywietleń: 2082 323278

Wiadomo już kiedy spółka Strabag rozpocznie roboty przy korekcie układu torowiska pod wiaduktem drogowym na ul. Hangarowej na trasie tzw. Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Na czas montażu urządzeń wyrównawczych w rejonie zakrętu, który znajduje się w wykopie, wycofane zostaną z niej tramwaje. Prace mają ruszyć od najbliższej niedzieli (22 kwietnia), a powinny zakończyć się - jak zapowiadają urzędnicy szczecińskiego magistratu - do następnej niedzieli, 29 kwietnia. 

Składy na liniach 2, 7 i 8 kursować będą do pętli na Basenie Górniczym według specjalnych rozkładów jazdy z zachowaniem godzin odjazdów (z wyjątkiem wybranych kursów dojazdowych i zjazdowych). Od niedzieli odcinek do pętli Turkusowa ma obsługiwać zastępcza linia autobusowa 807 z następującymi przystankami: Basen Górniczy (nr 60631), Hangarowa nż – tylko w kierunku Turkusowej (nr 80114), Rondo Ułanów Podolskich (nr 80231 i nr 80211). Zdroje Dworzec (nr 84111 i nr 84112) oraz Turkusowa (nr 86942 i nr 86912). Kursy w dni powszednie z częstotliwością co 3 i 6 minut, a po godz. 20.30 co 10 minut. W sobotę i dni świąteczne z częstotliwością co 6 minut od godz. 9 (w sobotę) i od 11 do 18.30 ( w obie najbliższe niedziele), a w pozostałych godzinach co 10 minut.

- Prace dotyczyć będą doposażenia torowiska w urządzenia wyrównawcze w rejonie łuku pod wiaduktem w ciągu ul. Hangarowej. Zakres prac obejmie korektę geometrii torów oraz regulację sił podłużnych w obu torach i montaż przyrządów wyrównawczych, których zadaniem będzie zabezpieczenie torowiska przed nadmiernym gromadzeniem się naprężeń termicznych w rejonie łuku i zabezpieczenie przed ewentualną utratą  stateczności. Decyzja o montażu urządzeń wyrównawczych realizowana jest zgodnie z zapowiedzią z 2016 roku, kiedy doszło do wyboczenia szyn - przypomina Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta UM Szczecin.

W praktyce chodzi o przebudowę obu torów na łuku w wykopie. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 18 kwietnia 2018 r.

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Tramwaje STOP! Nowe tory do korekty Tramwaje STOP! Nowe tory do korekty Tramwaje STOP! Nowe tory do korekty Tramwaje STOP! Nowe tory do korekty Tramwaje STOP! Nowe tory do korekty Tramwaje STOP! Nowe tory do korekty Tramwaje STOP! Nowe tory do korekty Tramwaje STOP! Nowe tory do korekty

Komentarze

wq
Najbardziej udana szczecińska inwestycja.
2018-04-20 08:28:55
@ Koliba
Nie fantazjuj. Pośmiewiskiem na skalę światową jest zdjęcie "torowiska" w Poznaniu: https://i.imgur.com/8fmtmrm.jpg
2018-04-19 14:33:38
mieszkaniec lewobrzeża
Na odcinku niespełna 6 km mam 3 przesiadki, częstotliwość co 6 min i 12 min (a nie co 3 i 6 min), żeby zapewnić sprawną i częstą komunikację dla mieszkańców prawobrzeża. Gdzie byli mieszkańcy prawobrzeża, gdy projektowano a potem budowano SST z planowaną pętlą na Turkusowej?. A jeździli sobie bezpośrednio autobusami 12 km bez żadnej przesiadki z lewobrzeża na prawobrzeże pośpiechami. Trzeba było wtedy pilnować, żeby SST poprowadzono po najbardziej oczekiwanej i uczęszczanej trasie autobusu B, a nie zdać się na ślepy los osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej i dać się zawieść na Turkusową, gdzie wysiada tam średnio 5 osób.
2018-04-19 14:05:14
Honorat
Nawet za tzw. "komuny", kiedy tramwaje z powodu awarii nie dojeżdżały do Basenu Górniczego, autobusy z prawobrzeżnych dzielnic - nr 54, 55, 56, 71 - zawoziły pasażerów aż na Wielką (obecnie Wyszyńskiego). Dlaczego teraz te autobusy nie mogą podwieźć ludzi chociaż do Basenu Górniczego, tylko funduje im się dodatkową przesiadkę? A już na nazwanie "bareizmem" zasługuje fakt, że użytkownicy parkingu P&R przy Eskadrowej nie będą mieli gdzie wsiąść do autobusu zastępczego, bo tam nie ma przystanku. A parking cieszy się coraz większą popularnością - teraz jego użytkownikom wybija się z głowy korzystanie z niego. Nie ma tam miejsca na zatoczkę autobusową?
2018-04-19 10:39:01
xxx
Piotrek będzie sam to robił ?
2018-04-19 09:26:47
Koliba
Stan torowisk szczeciński stał się już pośmiewiskiem w całym kraju. Na starych torowiskach buja niczym na łajbie podczas sztormu, no bo są stare. Na nowych torowiskach buja niczym na łajbie podczas sztormu, no bo są nowe :))
2018-04-19 08:25:19
Pętla "KRZAKI-TURKUSOWA ...
Ta "pętla" to wrzód na całym PRAWOBRZEŻU! Niczego nie rozwiązuje a komplikuje i szkodzi ludziom zapętleniem komunikacji autobusowej! aby dojechać na LEWOBRZEŻE najpierw z wszystkich osiedli musimy c o f n ą ć się na tę pętlę, przesiąść się do tramwaju ( nie szybkiego) i dopiero stamtąd ruszyć np. do Bramy Portowej. KTO wydumał w chorej mózgownicy takie rozwiązanie. Ja tracę na tej kombinacji 30 do 45 minut w porównaniu z poprzednimi jazdami np via Basen Górniczy. Muszę też podkreslić brak bezposrednich połączeń PRAWOBRZEŻa ze SZPITALEM ZOZ"ZDROJE"!!! Czy magistraccy fachowcy od komunikacji mają jakiś wpływ na swoją spółke ZDiTM? dlaczego "to wszystko" nie jest ludzkie i dla ludzi , tylko jakieś idiotycznie chochołowe??!!! 
2018-04-19 08:12:43
jest wyjście
trzeba po tych szynach prezia puścić pieszo z korbą w ręku, jego "zadaniem będzie zabezpieczenie torowiska przed nadmiernym gromadzeniem się naprężeń termicznych w rejonie łuku i zabezpieczenie przed ewentualną utratą stateczności".
2018-04-19 01:36:31
Już niedługo
Za dziesięć dni SST będzie jeszcze szybszy :)
2018-04-19 00:44:05
eseste
Szczecińska Szybka Porażka.
2018-04-18 22:32:56
Paranoja
Wychowałem się na KM i z niej ale dzisiaj z tej komunikacji miejskiej korzystam tyle o ile i nie dziwi mnie fakt oburzenia dużej grupy pasażerów ze teraz mają się 2x przesiadać zamiast przywrócić choć część linii do BG jakie były gdy nie było pętli Turkusowa i zarazem były jeszcze te polaczenia w styczniu tego roku mimo czynnej juz od dawna pętli Turkusowa.
2018-04-18 20:35:07
pasazer
To moze autobusy pospieszne zrobic jako linie zwykle? Dlaczego mam sie przesiadac 2x aby przejechac 12 km??? Dlaczego jako pasazer ZDITM mam cierpiec? Niech placi wykonawca torowiska, a nie pasazer !!!
2018-04-18 20:10:21
wP
Autobus zastępczy 807! A dlaczego nie wydłużyć linii 65,71 i jeszcze jakiejś do Basenu!? Co za matolstwo!
2018-04-18 18:44:20
Dąbiak
Może następny , wybrany jesienią , Prezydent będzie szanował mieszkańców Prawobrzeźa ( tramwaj, most Długi, Trasa Zamkowa ..............Dosyć ojców miasta z Warszewa
2018-04-18 17:43:34
Hm
"Szyyyybki tramwaj"!!!! No, poczucie humoru trzeba mieć, aby to to tak nazywać.
2018-04-18 17:04:53
SST do Basenu...
Od MOstu Długiego do Basenu jeżdzimy z duszą na ramieniu... ENERGOPOL zrył, zbuchtował mcałe torowisko i wydłubuje szyny nadal... Inwestor- magistracka spólka ZDiTM udaję ,że nie widzi tych nocnych podkopów... 200 milionów jak psu w du.pę! Kto z magistrackich brał "wziatki"??? Jakie nazwiska mają udziały w spólce z.o.o ENERGOPOL? Dlaczego tak ciiiicho nad tym g.ó.w.n.e.m =SST ??????????????
2018-04-18 15:14:36
???
Prace mają ruszyć od najbliższej niedzieli (22 kwietnia), a powinny zakończyć się - jak zapowiadają urzędnicy szczecińskiego magistratu - do następnej niedzieli, 29 kwietnia?
2018-04-18 13:54:29
lol
"Na czas montażu urządzeń wyrównawczych w rejonie zakrętu, który znajduje się w wykopie, wycofane zostaną z niej Turkusowa. " ?
2018-04-18 13:15:08
Quszcz
poprosze po nazwisku - kto za to płaci ?
2018-04-18 13:07:04