Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Tramwaj na... wyspę

Data publikacji: 06 sierpnia 2016 r. 22:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Tramwaj na... wyspę
 

Na razie tylko w bezdeszczowe dni będzie szansa na podróż ze stałego lądu na Wyspę Grodzką. I to katamaranem! Z regularnymi rejsami pomiędzy Bulwarem Piastowskim przy Moście Długim a Miejską Strefą Letnią, czyli Wyspą Grodzką, rusza Centrum Motorowodne w Szczecinie. Pierwszy rejs zaplanowano na niedzielę. Pozwoli to żeglarzom na łatwiejszą przeprawę do centrum, a mieszkańcom na szybsze dotarcie do Miejskiej Strefy Letniej.

- Oferta jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Zamiast kilkunastominutowego spaceru na Łasztownię szansa na rejs katamaranem. Poza tym będzie to szczególna atrakcja dla najmłodszych, a dla wszystkich - możliwość zobaczenia Szczecina z perspektywy Odry - stwierdza Stanisław Kołpaczyński z Centrum Motorowodnego w Szczecinie.

Rejsowy katamaran będzie wyposażony w wymagany sprzęt ratunkowy. Na jego pokładzie znajdują się m.in. apteczka, gaśnica i kamizelki ratunkowe. Centrum Motorowodne przygotowuje także specjalny pomost o wymiarach 2 x 6,5 metra, który będzie przystankiem początkowym. Wyposażony zostanie w barierki, ławeczki i stolik dla oczekujących na rejs. Zostanie on zacumowany przy Bulwarze Piastowskim, na wysokości restauracji Stockholm Kitchen&Bar.

Na pokładzie katamaranu jednorazowo będzie mogło żeglować 12 osób. Bilety będzie można kupić u załogi jednostki, ale są też możliwe rezerwacje (tel. 604 080 774 lub mail: slizg@hot.pl). Ceny biletów mają być dostępne dla wszystkich: 5 zł dla dorosłych, a najmłodsi - poniżej 6. roku życia- popłyną za darmo.

Uwaga: rozkład jazdy jest jeszcze w opracowaniu i może być modyfikowany. Jednak Centrum Motorowe zapowiada, że - w zależności od zainteresowania i pogody - kursy z Bulwaru Piastowskiego rozpoczynać się będą o pełnych godzinach: od godz. 10 do g. 17. W drogę powrotną z mariny katamaran odpływać ma 30 minut później: g.10.30, 11.30 itd. aż do 16.30. Rejsy będą zawieszane w przypadku niekorzystnej pogody, np. deszczu czy silnego wiatru.

(an)

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

Na zdjęciu: marina między Łasztownią i Wyspą Grodzką.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rob
2016-08-08 09:00:35
brawo!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA