poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Tramwaj na... wyspę

Tramwaj na... wyspę

Tramwaj na... wyspę
Data publikacji: 2016-08-06 22:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:36
Wywietleń: 1699 147156

Na razie tylko w bezdeszczowe dni będzie szansa na podróż ze stałego lądu na Wyspę Grodzką. I to katamaranem! Z regularnymi rejsami pomiędzy Bulwarem Piastowskim przy Moście Długim a Miejską Strefą Letnią, czyli Wyspą Grodzką, rusza Centrum Motorowodne w Szczecinie. Pierwszy rejs zaplanowano na niedzielę. Pozwoli to żeglarzom na łatwiejszą przeprawę do centrum, a mieszkańcom na szybsze dotarcie do Miejskiej Strefy Letniej.

- Oferta jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Zamiast kilkunastominutowego spaceru na Łasztownię szansa na rejs katamaranem. Poza tym będzie to szczególna atrakcja dla najmłodszych, a dla wszystkich - możliwość zobaczenia Szczecina z perspektywy Odry - stwierdza Stanisław Kołpaczyński z Centrum Motorowodnego w Szczecinie.

Rejsowy katamaran będzie wyposażony w wymagany sprzęt ratunkowy. Na jego pokładzie znajdują się m.in. apteczka, gaśnica i kamizelki ratunkowe. Centrum Motorowodne przygotowuje także specjalny pomost o wymiarach 2 x 6,5 metra, który będzie przystankiem początkowym. Wyposażony zostanie w barierki, ławeczki i stolik dla oczekujących na rejs. Zostanie on zacumowany przy Bulwarze Piastowskim, na wysokości restauracji Stockholm Kitchen&Bar.

Na pokładzie katamaranu jednorazowo będzie mogło żeglować 12 osób. Bilety będzie można kupić u załogi jednostki, ale są też możliwe rezerwacje (tel. 604 080 774 lub mail: slizg@hot.pl). Ceny biletów mają być dostępne dla wszystkich: 5 zł dla dorosłych, a najmłodsi - poniżej 6. roku życia- popłyną za darmo.

Uwaga: rozkład jazdy jest jeszcze w opracowaniu i może być modyfikowany. Jednak Centrum Motorowe zapowiada, że - w zależności od zainteresowania i pogody - kursy z Bulwaru Piastowskiego rozpoczynać się będą o pełnych godzinach: od godz. 10 do g. 17. W drogę powrotną z mariny katamaran odpływać ma 30 minut później: g.10.30, 11.30 itd. aż do 16.30. Rejsy będą zawieszane w przypadku niekorzystnej pogody, np. deszczu czy silnego wiatru.

(an)

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

Na zdjęciu: marina między Łasztownią i Wyspą Grodzką.

Komentarze

rob
brawo!!!
2016-08-08 09:00:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”