Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Tradycja rzecz święta. Śniadanie z Kawalerem Orderu Uśmiechu

Data publikacji: 21 kwietnia 2019 r. 19:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:38
Tradycja rzecz święta. Śniadanie z Kawalerem Orderu Uśmiechu
 

W niedzielne (21 kwietnia) przedpołudnie gęstniał tłum przed pubem Graal w Koszalinie. Na śniadanie wielkanocne przyszli ubodzy, samotni i potrzebujący. Wielu nie pierwszy raz zażyli gościny. - Jeszcze chwila, czekamy na gorący bigos – uspokajał zebranych Stefan Romecki, poseł Kukiz'15 i Kawaler Orderu Uśmiechu, pomysłodawca i główny organizator niesienia świątecznej pomocy. 

Koszaliński społecznik już po raz 22 w Wielkanoc zaprosił gości. Wspomina, że idea spotkań zrodziła się przed laty przed Wigilią, miało być oddechem dla rodziców i zabawą dla dzieci, żeby zbytnio nie przeszkadzały w przygotowaniu świątecznej strawy. Jednak stawili się też dorośli bez dachu nad głową. Tak szybko poszerzyła się lista gości, żeby nikt nie czuł się samotny w Boże Narodzenie czy Wielkanoc.

- Życie pokazuje, że wciąż jest potrzeba organizowania świątecznych spotkań – powiedział Stefan Romecki.

Poseł potrafi zadbać o przychylność darczyńców, którzy nie skąpią pieniędzy lub produktów dla potrzebujących. Na stołach ryby, sałatki, owoce, pieczywo i ciasta zachęcały do biesiadowania.

- Tutaj naprawdę czuć święta, gdy wokół dużo ludzi i panuje miła atmosfera wzajemnej życzliwości – powiedziała pani Ania, która na śniadanie przyszła z dwuletnią Kornelią.

Najedzeni do syta dzieci i dorośli nie opuścili miejsca z pustymi rękami. Zając Wielkanocny ze sceny pubu Graal wręczał świąteczne torby z prezentami. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: - To nie kampania wyborcza, ale wieloletnia tradycja, a tradycja rzecz święta – powiedział Stefan Romecki (z lewej), który z ramienia ugrupowania Kukiz'15 startuje w wyborach do europarlamentu w okręgu nr 13 zachodniopomorsko-lubuskim.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

111111
2019-04-21 22:03:51
pseudo antysystemowy ruch spoleczny -kupis -wprowadzajacy narodowych socjalistow do sejmu rozdaje nie swoje rzeczy ludziom, koniec swiata ,100 lat planowania tego nie przewidzialo nawet ,brak slow zeb to opisac i zeb nie dostac bana

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA