sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Tomcio na już i na zawsze

Tomcio na już i na zawsze

Tomcio na już i na zawsze
Data publikacji: 2018-01-22 18:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 1085 310322

Wydawało się, że się zagubił w wielkim mieście. I że za chwilę odbierze go stęskniony właściciel. Jednak nikt o niego nie pytał, nie dzwonił. Nikt na wezwanie schroniska nie odpowiedział. Pies poprzedniego właściciela miał oznaczonego pod skórą, mikroczipem. Ale nie dlatego co dzień wypatrywał go zza krat zimnego boksu. Tęsknił za kimś, z kim spędził ponad 10 lat życia. O czym człowiek, jak widać, potrafił zapomnieć.

Burasek Tomcio został przywieziony do schroniska pod koniec października ub. roku. Zabrany z pl. Kościuszki przez samochód pogotowia interwencyjnego. To 11-latek o spokojnym temperamencie. Jak na swój wiek, w świetnej kondycji i zdrowiu. Jest niewymagającym i oddanym psem domowym. Jednak teraz to schroniskowy numer 891/17, rezydent boksu K-23. Pośród innych psów - kompanów niedoli - niemal niewidoczny, osamotniony.

- Wobec ludzi pozostał otwarty i przyjacielski. Mimo wszystko. Będzie więc idealnym towarzyszem wspólnych zabaw i długich spacerów. Dla każdego, kto okaże mu zainteresowanie, otworzy przed nim dom i serce, będzie źródłem szczęścia, jakich nie zapewni nawet morze czekolady czy himalaje słodyczy. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym niezwykle pozytywnym chłopakiem - zachęcają Tomcia schroniskowi opiekunowie.

Tomcio to indywidualista i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego wyjątkowego staruszka (891/17) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia psinę przyjąć do rodziny jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na dobrych ludzi w schronisku czekają również oryginalne i przyjazne kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Tomcio - schroniskowy staruszek - z utęsknieniem wypatruje swojego człowieka. Czeka na tego, kto przed nim otworzy dom i serce... na zawsze.

Fot. ZUK/Schronisko

Tomcio na już i na zawsze

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”