Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Toastmasters. Klub, ludzie i skuteczna mowa

Data publikacji: 30 października 2019 r. 07:28
Ostatnia aktualizacja: 30 października 2019 r. 12:48
Toastmasters. Klub, ludzie i skuteczna mowa
 

Pozwolą przełamać strach przed odezwaniem się w gronie nieznajomych oraz tremę przed przemawianiem do większej grupy ludzi. Nauczą przygotowania prezentacji, występowania na konferencjach, a m.in. także umiejętności prezentowania własnych produktów. Mowa o Klubie Toastmasters, który w środę (30 października) otworzy się także dla szczecinian.

Ma blisko 100-letnie doświadczenie, a filie w 143 krajach. Mowa o Toastmasters International, organizacji non-profit zrzeszającej 350 000 osób w ponad 16 800 klubach, której „uniwersalny program edukacyjny pomógł w rozwoju wielu ludziom niezależnie od zawodów jakie wykonywali czy miejsc, z których pochodzili".

- Przemawianie do grupy, mniejszej czy większej, to ogromny stres dla większości z nas. Powszechnie uważa się, że umiejętność wystąpień publicznych to talent, z którym rodzą się tylko wybrani. W Toastmasters wiemy, że to nie prawda. Dlatego tworzymy kluby nie tylko dla tych, którzy uwielbiają być na scenie, ale także dla wszystkich, którzy tego uczucia nie lubią - przekonuje Ewa Gospodarek, prezeska Toastmasters Szczecin, Passionate Speakers (klub anglojęzyczny). - Lęk każe nam unikać tego co nieprzyjemne, ale tylko konfrontacja z nim, pozwala tę obawę przezwyciężyć. Misją klubów Toastmasters na całym świecie jest tworzenie miejsc, w których w przyjaznej atmosferze i przy wsparciu innych, każdy członek ma możliwość praktykowania sztuki komunikowania się, publicznego przemawiania i rozwijania umiejętności przywódczych. Dzięki temu stajemy się bardziej pewnymi siebie mówcami, komunikatorami i liderami.

Klubu Toastmasters w wersji angielskojęzycznej jest obecny w Szczecinie od 16 lat. Teraz do niego dołączy polskojęzyczny klub - pierwszy poza Warszawą.

Pierwsze spotkanie założycielskie nowego polskojęzycznego Klubu Toastmasters w Szczecinie odbędzie się w Technoparku Pomerania (budynek F2 - parterowa sala Castanea - ul. Cyfrowa 4). Już w środę (30 października). Początek - godz. 18. Wstęp wolny.

(an)

Fot. Technopark Pomerania

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do stoczniowców, ekspertów i PO--ów
2019-10-30 12:46:18
- jako pierwszy prelegent "przed przemawianiem do większej grupy ludzi" Sławomir N. W Tczewie przełamał strach przed odezwaniem się w gronie znajomych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA