Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

To znak, że zima tuż-tuż

Data publikacji: 2017-10-28 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:54
To znak, że zima tuż-tuż
 

Trwa montaż konstrukcji charakterystycznego namiotu. A to oznacza, że w zimowej rekreacji rozpoczyna się zima.

Jak co roku przed halą widowiskowo-sportową Arena Szczecin (do niedawna Azoty Arena) uruchomione zostanie lodowisko. Właśnie rozpoczął się montaż szkieletu namiotu, który będzie się wznosił nad taflą o wymiarach 22 na 44 metry.

- Właścicielem namiotu jest firma Rekord, natomiast prace montażowe wykonuje firma Klimat - poinformował nas Maciej Madranka z Areny Szczecin, która jest operatorem lodowiska.

- Zgodnie z planem tafla lodowa zostanie oddana do dyspozycji amatorów łyżew 11 listopada br. a sezon na lodowisku potrwa do marca - dodaje M. Madranka.

Jak potrzebny jest to obiekt, świadczą liczby z ubiegłego sezonu zimowego. Namiot przy Szafera odwiedziło 39 tys. szczecinian. Wypożyczyli oni 18 tys. par łyżew. Ponadto odbyło się 160 godzin zajęć dla szkół, a 4300 razy skorzystano ze Szczecińskiej Karty Rodzinnej.

Wypożyczalnia sprzętu czynna będzie także w tym roku. Do dyspozycji amatorów ślizgania ma być 250 par łyżew.

W tym sezonie nieznacznie wyższe będą ceny biletów wstępu. Ulgowy będzie kosztował 9 zł, normalny - 11 zł (w weekendy i święta - 14 zł). Bilet na Szczecińską kartę Rodzinną  - 6 zł (dla dziecka).

(kl)

Na zdjęciu: Stawiają namiot, czas przygotować łyżwy.

Fot. Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ