Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Tłumy w zajezdni, tłumy w autobusach [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 07 września 2019 r. 16:47
Ostatnia aktualizacja: 09 września 2019 r. 12:11
Tłumy w zajezdni, tłumy w autobusach
Fot. Ryszard Pakieser  

Nie kilkadziesiąt, nie sto czy dwieście, a ponad tysiąc osób odwiedziło w sobotę zajezdnię Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Dąbie. Na jej terenie z okazji 20-lecia istnienia spółki oraz z okazji 140-lecia komunikacji miejskiej w Szczecinie zorganizowano festyn.

Dużym powodzeniem cieszyły się przejazdy autobusem przez myjnię i odwiedziny w stacji diagnostycznej. Strzałem w przysłowiową dziesiątkę okazał się pomysł pracowników spółki, by pozwolić zwiedzającym na... malowanie autobusów. Dwa pojazdy zostały udekorowane od opon i felg niemal po dach.

Furorę robiło stoisko Komendy Miejskiej Policji, gdzie można było m.in. przymierzyć tzw. alkogogle, w których uświadamiamy sobie, jak postrzegamy otoczenie po spożyciu alkoholu. Najmłodszych przyciągały wozy straży pożarnej i Mobilne Centrum Monitoringu Straży Ochrony Kolei. Nieco starsi, choć często niepewnie, zaglądali do zbudowanej na bazie autobusu Autosan H6 więźniarki. Możliwe były krótkie przejazdy tym wozem, oczywiście "na kogutach".

Zwieńczeniem imprezy była parada zabytkowych i współczesnych autobusów. W asyście policji i nadzoru ruchu ZDiTM kilkanaście pojazdów przejechało z prawobrzeża na Wały Chrobrego i dalej głównymi ulicami miasta do Dworca Głównego, skąd, dzięki uprzejmości Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, można było dwukrotnie przejechać się pociągiem na trasie Szczecin - Police - Szczecin.

Film: Tomasz Tokarzewski

Trzeci pociąg wyruszy w niedzielę o godz. 9.30.

W godzinach 10.20-11.00 z pętli Turkusowa i Potulicka będzie można dojechać do zajezdni tramwajowej Pogodno, a jej zwiedzanie planowane jest do 12.30. Następnie parada tramwajowa dowiezie pasażerów do pętli Krzekowo, skąd ostatnie kilkaset metrów będzie można przebyć autobusami do zajezdni Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Klonowica. Obchody 20-lecia tej spółki i ogólna zabawa zakończą się o godz. 15.

ToT

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do Hmm
2019-09-08 08:17:59
Pierwej się dowiedz dokładnie. Jeżeli za Nasze, to trza było też jechać.
I Dupa
2019-09-08 08:14:59
Godziny się nie sprawdziły. Autobusy widziałem dwa. VOLVO wjazd do ZK i Autosana na Krzywegoustego. Pierwszy pociąg był pasażersko obfity, drugi kurs super. Bieg z peronu 1 na peron 2 też super. :-)
Hmm
2019-09-07 20:05:19
Dzieki "uprzejmosci" Marszalka - ale za czyje Pieniadze...? Tzn. Marszalka Prywatne... czy Nasze jako Podatnikow ?/!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA