Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Terminal LNG przed wyborami?

Data publikacji: 03 października 2015 r. 11:20
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Terminal LNG przed wyborami?
 

Minister skarbu Andrzej Czerwiński zapowiedział w sobotę, że budowa terminalu LNG w Świnoujściu będzie zakończona w październiku. Pierwszy statek ze skroplonym gazem ma przypłynąć jeszcze w tym roku.

- Budowa terminalu LNG będzie zakończona w październiku - powiedział w sobotę w radiu RMF FM minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński.

Dodał, że jeszcze w tym roku przypłynie statek z gazem.

- On już jest zamówiony - mówił A. Czerwiński.

Minister nie sprecyzował, czy zakończenie budowy terminalu nastąpi przed wyborami do parlamentu, które odbędą się 25 bm.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, uroczystość z okazji zakończenia budowy planowana jest na 12 października w Świnoujściu. Czekamy na potwierdzenie tej informacji przez inwestora, czyli spółkę Polskie LNG.

Miesiąc temu stan zawansowania inwestycji wynosił 98 proc. Przypomnijmy, że generalny wykonawca - konsorcjum z włoską firmą Saipem na czele - zobowiązał się zakończyć prace budowlane w tym roku. Jeszcze w 2015 r. miał również odebrać pierwszą dostawę skroplonego gazu (na schłodzenie instalacji i próbny rozruch). Komercyjna eksploatacja terminalu, po podpisaniu protokołu odbioru do użytkowania, będzie możliwa - według zapowiedzi - w drugim kwartale przyszłego roku. ©℗

(ek)

Fot. Polskie LNG

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

yurek
2015-10-03 17:19:39
Minister zapomniał dodać, że jest to jedynie gaz techniczny służący do rozruchu i sprawdzenia czy wszystko jest OK. A nie jest. Tak że, poczekamy jeszcze z rok na możliwość ogrzania, ugotowania. Ale przed wyborami PO ma "sukces". Na pewno będzie spęd kandydatów PO i PSL chcących odtrąbić "ogromny sukces" koalicji. I nie pisną ani słowa, że inwestycja powstała dzięki PiS. Nie pisną również, że koszt jest dwukrotnie wyższy niż zakładano, że termin oddania minął dwa lata temu oraz że brak jest jeszcze systemu bezpieczeństwa. ale przecież to drobiazgi. Ważne jest by zostać przy "korycie" za wszelką ceną
Paweł
2015-10-03 16:43:36
@Głosuję na PO - gazoport i wszystko co zrobiono z S3 w naszym regionie. Tak, tak, myślisz, że droga powstaje w 2 miesiące? To są 2-3 lata minimum, uzgadnianie funduszy (te na lata 2007-2013 z UE wyszarpał PiS). Może dużo, może mało, ale w 2lata PiS zrobiło więcej dla nas niż PO przez 8 lat, kiedy nie zrobili NIC (pozytywnego, bo burdel nieziemski!
Glosuje rowniez na PIS
2015-10-03 15:59:35
Tak to prawda PO jest nieudola i skorumpowana .Tkusk powiedzial ze to bylo bledem ze wybrano Swinoujscie.A w ogole to Pomorze Zachodnie jest zaniedbywane.Nawet zabrano nam wlasciwa z histori nazwe terytorialna.To tu jest glowne Pomorze a nie w Gdansku tam przeciez to Kaszuby.To Szczecin jest stolica Pomorza i tu na potwierdzenie tego znajduje sie Zamek Ksiazat Pomorskich.To tu jest Zatoka Pomorska a tam Gdanska.Wedlug starych danych Pomorze ciagnie sie od Rugii do Slawna a dalej Kaszuby.
bolo
2015-10-03 12:09:38
- POnownie "ruskie nie POzwalają", ale minister zaPOwiedział - przed wyborami !. Stawiam flachę i "ośmiorniczki" iż PO wyborach LNG jeszcze nie będzie zdatny do użytku. To takie "przecinanie wstęgi", gorsze niż za "komuny" - wówczas był tylko "ocet imusztarda" (PO obiedzie).
.
2015-10-03 10:51:39
Ciekawe jak długo jeszcze Ruscy będą blokowali zakończenie budowy tego portu?
Głosuję na PO
2015-10-03 10:29:54
PISiaki próbowali dużo i nic im nie wyszło tylko CBA
Głosuję na PiS
2015-10-03 10:11:48
Namacalny dowód inwestowania w region przez rząd PiS, któremu tą inwestycję zawdzięczamy. Szkoda, że nieudacznicy z PO tyle lat się ślimaczyli z budową i podbijali jej koszty. Tak to jest jak się na czele spółek stawia kolesi po układzie, a nie wg. kompetencji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA