Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Tańce i śpiewy na Jasnych Błoniach [FILM]

Data publikacji: 05 listopada 2016 r. 15:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Tańce i śpiewy na Jasnych Błoniach
 
Radośnie i kolorowo było w sobotę na Jasnych Błoniach dzięki młodzieży z Zespołu Szkół nr 5 w Szczecinie. Uczniowie biorą udział w polsko-ukraińskiej wymianie, a w weekend postanowili podzielić się tym, co ich w tej kulturze zachwyciło i czego się dowiedzieli. 
Młodzież z Polski i Ukrainy spotkała się pod koniec października w Zakopanem. Tam brała udział m.in. w warsztatach rękodzieła, podczas których uczniowie projektowali słowiańskie stroje i biżuterię. W piątek, 11 listopada, grupa dwudziestu osób z ZS nr 5 jedzie na tydzień do Lwowa, do swoich rówieśników ze Szkoły Średniej nr 10 im. Marii Magdaleny. Efektem pobytu będzie m.in. spektakl wystawiony na głównym deptaku miasta. W planach jest także wydanie albumu. 
W sobotę przy pomniku Jana Pawła II na Jasnych Błoniach uczniowie ZS nr 5 zaprezentowali zaprojektowane i ręcznie uszyte stroje słowaińskie, śpiewali polskie i ukraińskie piosenki ludowe. A przechodniów zapraszali do wspólnych tańców. Zabawie towarzyszyła wystawa zdjęć z ich pobytu w Zakopanem.
Kontakt młodzieży to efekt projektu „To, co nas łączy, a nie dzieli, czyli polsko-ukraińskie twórcze spotkania” sfinansowanego przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży i pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
(gan)
Fot. Anna Gniazdowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

lala123
2016-11-05 19:14:50
Ale super

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA