Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Tak będzie wyglądał szczeciński aquapark

Data publikacji: 26 listopada 2016 r. 15:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Tak będzie wyglądał szczeciński aquapark
 

Już wiemy, jak będzie wyglądał szczeciński Aquapark – Fabryka Wody. W piątek zaprezentowano projekt, który zwyciężył w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski. Wygrała propozycja pracowni DreamWorlds z Mysłowic. Teraz przed miastem podpisanie umowy z projektantem, a przed nim przynajmniej roczne prace nad szczegółami koncepcji.

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budowy szczecińskiego aquaparku został ogłoszony w maju tego roku. Do pierwszego etapu konkursu zaproszono 13 biur z kraju i zagranicy. W październiku wybrano pięć ofert, które znalazły się w drugim etapie. Biura miały czas do połowy listopada, aby przedstawić swoje propozycje.  W piątek zaprezentowano zwycięzcę.

- Gontynka, aquapark to bardzo ważny projekt dla miasta. Bo to będzie nie tylko miejsce rozrywki i odpoczynku dla szczecinian, ale i edukacji. Teraz czekają nas kolejne działania związane z projektem - negocjacje z jego twórcami a następnie podpisanie umowy. Jesteśmy bardzo ciekawi opinii mieszkańców Szczecina, jak oceniają zwycięski pomysł - mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.
Dla uczestników konkursu przewidziane zostały nagrody. Pierwsza to 70 tys. zł zł brutto oraz zaproszenie do udziału i negocjacji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowo–kosztorysowej. Druga nagroda wynosi 40 tys. zł brutto. Przewidziano także trzy wyróżnienia po 30 tys. zł brutto.

Komisja konkursowa w skład której wchodzili architekci oraz urzędnicy uznała, że najlepszy projekt przedstawiła pracownia DreamWorlds z Mysłowic. W ocenie jury konkursowego "przedstawione w pracy rozwiązania funkcjonalne charakteryzują się najwyższymi spośród ocenianych prac walorami użytkowymi, łączącymi umiejętnie funkcje rozrywkową i poznawczą-edukacyjną. Towarzyszące rozwiązaniom funkcjonalnym rozwiązania przestrzenne i estetyczne ukierunkowane zostały na przyszłego użytkownika i gwarantują komfortowe oraz atrakcyjne spędzenie wolnego czasu, w przyjaźnie i estetycznie zaprojektowanym wnętrzu obiektu". Druga nagroda przypadła firmie Consultor z Poznania. Wyróżnienia przyznano  ETC Architekci z Wrocławia oraz dwóm szczecińskim pracowniom: Domino Grupa Architektoniczna Wojciech Dunaj oraz Metropolis.

(dar)

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i wydaniu cyfrowym z dn. 28.11.2016 r.

Fot. Ryszard PAKIESER

Wizualizacje UM Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kość niezgody
2016-11-28 09:49:15
Tzw magistrat wpakuje miasto w długi na wybudowanie kąpieliska,porzadnie zbankrutuje go i odda w zarzadzanie tajemniczej firmie z Cypru.Kto dostał w prezencie namiot tymczasowej opery szczecinskiej? Dlaczego w tajemnicy są cyferki z wydatkami i kosztami tego wodotrysku ,czyzby szczeciniane byli dziećmi którym mozna kupić lizaka i nie mówić nic że tatus przegrał w kasynie pensję.Ile fortun musi być odnowionych w ramacch zaplanowanej korupcji?Komuniści owszem kradli ale nie tyle co liberalna, demokratyczna,lewacka,mafijna Nowa zmiana.Co 5 lat tak jak przedawnia sie kazde sledztwo przy korupcji odbywa sie nastepny skok na kase
Obiektywny
2016-11-27 23:29:19
"Stettin" jak zwykle widzi tylko blachę i krowie placki.
Marian
2016-11-27 23:18:49
Jak zawsze znajdzie sie maruda ktoremu zawsze zle. Ale taki typ juz tak ma! Co do kosztow to jest to oczywiste iz nie zarobi na siebie taki obiekt. Ale Arkonka tez na siebie nie zarabia. Takie inwestycje maja wymiar spoleczny i sa budowane dla mieszkancow miasta! Jesli chce sie czerpac korzysci z podatkow trzeba zachecic ludzi aby zamieszkali w miescie Szczecin, potrzebne sa miejsca pracy jak i miejsca gdzie mozna udac sie i wypoczac, rozerwac wraz z rodzina. Takie miejsca sa w szczegolnosci budowane pod dzieci i mlodziez ktore to sa przyszloscia miasta. A na stare zrzedzace pryki nikt nie powinien sie ogladac! Ja mam wspaniale wspomnienia z Gontynki i Arkonki, inni maja wspaniale wspomnienia z basenow pogoni wiec nie zabierajcie mozliwosci wspomnien naszym dzieciom i wspierajcie takie budowy zamiast zrzedzic!!! Oby powstala jak najszybciej ale tez aby bylo to wszystko mocno kontrolowane bo jak na razie inwestycje miejskie to milionowy biznes dla wybranych!!!!!
timek
2016-11-27 20:24:30
Podejrzewam, że to wszystko na kredyt. Może unia "da". A spłacać będą pokolenia. Może zamiast ładować pieniądze w sezonową Arkonkę trzeba było dołożyć i zrobić coś całorocznego. Później możnowładcy będą się chwalić czego to oni nie wybudowali (za czyjeś pieniądze).
dzisna
2016-11-27 11:19:33
W Koszalinie Aquapark przynosi milionowe straty. Kto i za czyje będzie to utrzymywać? Stara babcia z emerytury ma dokładać, bo ktoś ma taką wizję i chce znów wybudować i utrzymywać na koszt mieszkańców ? Wzrośnie czynsz, opłata za wodę (najdrożej w Polsce! -bo wodociągi utrzymują kluby sportowe!!!), za wywóz śmieci. Tylko dlatego, że jakiś baran chce uszczęśliwiać wszystkich mieszkańców miasta.
wodnik
2016-11-26 21:22:49
nie rozumiem ludzi. najpierw krzyczą żeby wybudować aquapark, a teraz jak "chcą" wybudować to narzekają. społeczeństwo szczecińskie jest dziwne.
aaa ?
2016-11-26 19:55:03
a gdzie będzie "biedronka" ?
Ryby
2016-11-26 18:12:10
A w środku będą pływały rekiny, uhmm.
Ale czy w bryle architektonicznego uniesienia (ejakulatio) będzie biała blacha falista, rozdeptany krowi placek,
2016-11-26 17:32:10
kolorowe talarki ???!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA