Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Szyszko zrezygnował z mandatu

Data publikacji: 2019-12-11 19:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-18 20:06
Szyszko zrezygnował z mandatu
 

Maciej Szyszko, radny Bezpartyjnych, zrzekł się mandatu Rady Miasta Szczecin oraz wycofał się z innych funkcji publicznych. Powodem mają być uchybienia w dokumentacji finansowej zadania publicznego "Prowadzenie dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora".

Szyszko podjął decyzję o rezygnacji w związku z kontrolą działalności Stowarzyszenia Prawy Brzeg Kultury, które realizuje zadanie publiczne "Prowadzenie dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora". Prezydent Piotr Krzystek poinformował na Facebooku, że "kontrola wykazała uchybienia w dokumentacji finansowej tego zadania".

"Chcę podkreślić, iż wszystkie ewentualne konsekwencje tej kontroli dotykają tylko moją osobę i muszę za nie wziąć pełną odpowiedzialność" - napisał w oświadczeniu M. Szyszko. "Uchybienia i błędy jakie popełniłem w procesie realizacji i rozliczenia tego projektu nie mają prawa obciążać kogokolwiek innego poza mną samym. W szczególności nie mają prawa przekreślać wielkiej wartości zaangażowania pozostałych członków organizacji i zrealizowanych wielu bardzo dobrych projektów Stowarzyszenia".

Prezydent Piotr Krzystek uważa, że zachowanie Szyszki - polegające na rezygnacji z mandatu radnego i innych funkcji społecznych - "jest właściwe i zgodne ze standardami, które powinny obowiązywać w życiu publicznym, choć niestety nie są częstą praktyką".

Maciej Szyszko przyznaje, że sprawowanie funkcji radnego miejskiego wiąże się dla niego z tytułem osoby zaufania publicznego. "Jeśli w jakimś momencie mojej działalności mogłem to zaufanie wystawić na szwank, uważam że nie mam upoważnienia dla pełnienia tej funkcji, podobnie jak innych funkcji społecznych" - zakończył oświadczenie.

- W związku z decyzją Pana Macieja Szyszko, który w toku rutynowej kontroli dot. zadania publicznego "Prowadzenie dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora”, zrezygnował z mandatu radnego Rady Miasta Szczecin, podjęto decyzję o wszczęciu szczegółowej kontroli pozostałych dotacji realizowanych przez Stowarzyszenie Prawy Brzeg Kultury. Wszelkie szczegóły dotyczące postępowania w tej sprawie zostaną upublicznione po zakończeniu kontroli - przekazał Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta.

 (kn)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czasnanormalnosc
2019-12-18 20:06:30
Radny Miasta t.zw Bezpartyjnych czyli "Czego?" , przewodniczący Rady Osiedla Podjuchy, przewodniczący Rady parafialnej przy kościele w Podjuchach. Takie dzielnicowe, aroganckie Łosz end Goł. Pseudo park Wolności i chodniczki przy najbardziej zanieczyszczonej, zatłoczonej komunikacyjnie części Podjuch, ale przy kościele. Ogromna inwestycja przy szkole katolickiej na Skalistej za kasę podatników. Publiczne szkoły klepią biedę. Przemęczył się pan Szyszko ale ksiądz z ambony chwali
Piotr
2019-12-12 10:17:27
CZY PREZYDENT MIASTA PIOTR KRZYSTEK POWIADOMIŁ PROKURATURĘ O UŻYCIU PRZEZ BYŁEGO PRZEWODNICZEGO SAMOCHODU POD WPŁYWEM ALKOHOLU
hehe
2019-12-12 08:51:33
a ten pisowski Szyszko do końca życia trzymał się koryta, nawet kandydował na kolejną kadencję
@Odp. do... cdn
2019-12-12 07:42:03
No właśnie. Dlatego Bezpartyjni mają wyższe standardy niż PiS
...
2019-12-12 07:21:27
W ciągu kilku miesięcy aż dwóch radnych z Bezpartyjnych straciło mandat - widać, że prezydent ma rękę do współpracowników, nie ma co.
Miś
2019-12-12 00:01:00
Łajba, to znaczy nawa nasza przepiękna nabiera wody... Pierwsze ewakuacje na szalupy i w długą "co złego to nie ja". Przetargi się odwołuje, inwestycje zawiesza at calendam grecam, śródmieście pustostanów już nawet nie udaje życia. Ciekawe, czy miłościwie panująca władza dożyje końca kadencji czy bul bul bul na dno? Chyba już można zacząc obstawiać.
Odp. do... cdn
2019-12-11 21:54:16
Przeciez ten Facet nalezal do obecnych... Bezpartyjnych - a Nie do PiS-u !/?
Hmm
2019-12-11 21:47:35
..."choc niestety nie sa czesta praktyka" ! Taaa, jak na razie ??
cdn
2019-12-11 20:44:35
Banaś by nie zrezygnował, no ale takie są standardy w PiSie
Leśnik z prawobrzeża
2019-12-11 19:33:12
Afera goni aferę , właśnie wróciłem z psem ze spaceru po lesie. A tam nocą, po cichu , na wysokości giełdy od strony działek przy Balińskiego trwa w najlepsze wycinka i wywóz drzewa, czy ktoś jeszcze panuje nad tym bałaganem ? Coś to Prawobrzeże nie ma szczęścia ! Czy ktoś nad tym panuje wszystkim !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ