wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szyszko zrezygnował z mandatu

Szyszko zrezygnował z mandatu

Szyszko zrezygnował z mandatu
Data publikacji: 2019-12-11 19:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-18 20:06
Wywietleń: 2352 432664

Maciej Szyszko, radny Bezpartyjnych, zrzekł się mandatu Rady Miasta Szczecin oraz wycofał się z innych funkcji publicznych. Powodem mają być uchybienia w dokumentacji finansowej zadania publicznego "Prowadzenie dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora".

Szyszko podjął decyzję o rezygnacji w związku z kontrolą działalności Stowarzyszenia Prawy Brzeg Kultury, które realizuje zadanie publiczne "Prowadzenie dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora". Prezydent Piotr Krzystek poinformował na Facebooku, że "kontrola wykazała uchybienia w dokumentacji finansowej tego zadania".

"Chcę podkreślić, iż wszystkie ewentualne konsekwencje tej kontroli dotykają tylko moją osobę i muszę za nie wziąć pełną odpowiedzialność" - napisał w oświadczeniu M. Szyszko. "Uchybienia i błędy jakie popełniłem w procesie realizacji i rozliczenia tego projektu nie mają prawa obciążać kogokolwiek innego poza mną samym. W szczególności nie mają prawa przekreślać wielkiej wartości zaangażowania pozostałych członków organizacji i zrealizowanych wielu bardzo dobrych projektów Stowarzyszenia".

Prezydent Piotr Krzystek uważa, że zachowanie Szyszki - polegające na rezygnacji z mandatu radnego i innych funkcji społecznych - "jest właściwe i zgodne ze standardami, które powinny obowiązywać w życiu publicznym, choć niestety nie są częstą praktyką".

Maciej Szyszko przyznaje, że sprawowanie funkcji radnego miejskiego wiąże się dla niego z tytułem osoby zaufania publicznego. "Jeśli w jakimś momencie mojej działalności mogłem to zaufanie wystawić na szwank, uważam że nie mam upoważnienia dla pełnienia tej funkcji, podobnie jak innych funkcji społecznych" - zakończył oświadczenie.

- W związku z decyzją Pana Macieja Szyszko, który w toku rutynowej kontroli dot. zadania publicznego "Prowadzenie dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora”, zrezygnował z mandatu radnego Rady Miasta Szczecin, podjęto decyzję o wszczęciu szczegółowej kontroli pozostałych dotacji realizowanych przez Stowarzyszenie Prawy Brzeg Kultury. Wszelkie szczegóły dotyczące postępowania w tej sprawie zostaną upublicznione po zakończeniu kontroli - przekazał Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta.

 (kn)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

czasnanormalnosc
Radny Miasta t.zw Bezpartyjnych czyli "Czego?" , przewodniczący Rady Osiedla Podjuchy, przewodniczący Rady parafialnej przy kościele w Podjuchach. Takie dzielnicowe, aroganckie Łosz end Goł. Pseudo park Wolności i chodniczki przy najbardziej zanieczyszczonej, zatłoczonej komunikacyjnie części Podjuch, ale przy kościele. Ogromna inwestycja przy szkole katolickiej na Skalistej za kasę podatników. Publiczne szkoły klepią biedę. Przemęczył się pan Szyszko ale ksiądz z ambony chwali
2019-12-18 20:06:30
Piotr
CZY PREZYDENT MIASTA PIOTR KRZYSTEK POWIADOMIŁ PROKURATURĘ O UŻYCIU PRZEZ BYŁEGO PRZEWODNICZEGO SAMOCHODU POD WPŁYWEM ALKOHOLU
2019-12-12 10:17:27
hehe
a ten pisowski Szyszko do końca życia trzymał się koryta, nawet kandydował na kolejną kadencję
2019-12-12 08:51:33
@Odp. do... cdn
No właśnie. Dlatego Bezpartyjni mają wyższe standardy niż PiS
2019-12-12 07:42:03
...
W ciągu kilku miesięcy aż dwóch radnych z Bezpartyjnych straciło mandat - widać, że prezydent ma rękę do współpracowników, nie ma co.
2019-12-12 07:21:27
Miś
Łajba, to znaczy nawa nasza przepiękna nabiera wody... Pierwsze ewakuacje na szalupy i w długą "co złego to nie ja". Przetargi się odwołuje, inwestycje zawiesza at calendam grecam, śródmieście pustostanów już nawet nie udaje życia. Ciekawe, czy miłościwie panująca władza dożyje końca kadencji czy bul bul bul na dno? Chyba już można zacząc obstawiać.
2019-12-12 00:01:00
Odp. do... cdn
Przeciez ten Facet nalezal do obecnych... Bezpartyjnych - a Nie do PiS-u !/?
2019-12-11 21:54:16
Hmm
..."choc niestety nie sa czesta praktyka" ! Taaa, jak na razie ??
2019-12-11 21:47:35
cdn
Banaś by nie zrezygnował, no ale takie są standardy w PiSie
2019-12-11 20:44:35
Leśnik z prawobrzeża
Afera goni aferę , właśnie wróciłem z psem ze spaceru po lesie. A tam nocą, po cichu , na wysokości giełdy od strony działek przy Balińskiego trwa w najlepsze wycinka i wywóz drzewa, czy ktoś jeszcze panuje nad tym bałaganem ? Coś to Prawobrzeże nie ma szczęścia ! Czy ktoś nad tym panuje wszystkim !
2019-12-11 19:33:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie