niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szyna pilnie do wymiany. Sprawdzą spawy w torach

Szyna pilnie do wymiany. Sprawdzą spawy w torach

Szyna pilnie do wymiany. Sprawdzą spawy w torach
Data publikacji: 2015-11-24 18:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 885 40917

Wczesnym popołudniem we wtorek zakończyła się narada w siedzibie spółki Tramwaje Szczecińskie, zwołana w trybie pilnym po niedzielnym pęknięciu szyny jednego z torów trasy tramwaju na prawobrzeże. O ustalenia i decyzje tuż po godz. 14 pytaliśmy prezesa przewoźnika, eksploatującego od niespełna trzech miesięcy torowisko. Krystian Wawrzyniak odesłał nas jednak w tej sprawie do urzędników wydziału inwestycji miejskich i rzecznika prasowego prezydenta Łukasza Kolasy.

Nazajutrz, po awarii, która spowodowała ponaddwugodzinny przestój w kursowaniu tramwajów po trasie z Basenu Górniczego do pętli przy ul. Turkusowej i w przeciwnym kierunku, pracownicy TS byli jeszcze bardzo rozmowni, włącznie z prezesem miejskiej spółki. Zgodnie twierdzili, że to zdarzenie z kategorii bardzo poważnych. I tylko czujności motorniczego, który w porę odczuł szarpnięcie podczas jazdy, udało się uniknąć katastrofy komunikacyjnej i narażenia na szwank bezpieczeństwa pasażerów.

- Umówiliśmy się, że wszelkie informacje na ten temat przekaże wydział inwestycji miejskich w urzędzie miasta i rzecznik pan Kolasa – tylko tyle oświadczył nam we wtore. Wawrzyniak po spotkaniu, w którym mieli uczestniczyć również przedstawiciele konsorcjum firm Szybki Tramwaj-Strabag, generalnego wykonawcy zakończonej w kwietniu br. inwestycji i, a ponadto inżynier kontraktu.

Z oficjalnego komunikatu biura prasowego magistratu, jaki do nas dotarł, wynika, że w najbliższych dniach uszkodzona szyna zostanie wymieniona.

 

- W czwartek odbędzie się przegląd spawów oraz szyn, jednocześnie wytypowane zostaną spawy do dokładnego badania i wykonania ekspertyzy – poinformował Piotr Zieliński z biura prasowego urzędu. - Wykonawca (STRABAG) nie odżegnuje się od odpowiedzialności, wszystko odbędzie się w ramach gwarancji.

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

  

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Pisalismy na forach,że podwykonawcami są "firmy" z wsi spod Pyrzyc, Goleniowa, Stargardu...Wjezdżali tu co rano z jedną taczka, dwoma szpadlami i widłami post PGRowskimi... Tacy "fachowcy" budowali torowisko, "spawali" szyny ,układali płyty na Basenie Górniczym, lokowali słupy pod przewody el. i "wyliczali" łuki zakrętów... A magistraccy płatnicy w tym czasie urlopowali na Majorce lub w Malezji... Teraz grupowo chodzą na narady i popijają kawę dyskutując jak z tego szamba wyleżć nie upapranymi....
2015-11-25 09:15:25
ja
Kto robił odbiór torowiska? Dlaczego spawy i mocowania nie zostały wtedy sprawdzone? Dlaczego ryzykuję się zdrowie i życie ludzi zasłaniając się gwarancją?
2015-11-25 08:47:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie