Środa 25 maja 2022r. 
REKLAMA

Szymańczyk za Chacińskiego

Data publikacji: 2016-10-31 14:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:19
Szymańczyk za Chacińskiego
 

Decyzją Artura Kubaja, od niedawna prezesa Radia Szczecin, swoje stanowisko stracił dotychczasowy redaktor naczelny rozgłośni - Tomasz Chaciński. Pełniącym obowiązki naczelnego został Przemysław Szymańczyk. Decyzje zapadły w poniedziałek, wczesnym popołudniem.

Chaciński to jeden z najbardziej znanych szczecińskich dziennikarzy radiowych, od lat prowadzący poranny cykl „Rozmowy pod krawatem", w którym gośćmi są głównie lokalnie politycy. Szymańczyka znamy z kolei z programu „Czas reakcji". 

O tym, że nastąpią zmiany na kierowniczych szczeblach w szczecińskim radiu mówiło się od połowy października, gdy Rada Mediów Narodowych odwołała Adama Rudawskiego, poprzedniego prezesa i zastąpiła go Arturem Kubajem, historykiem z Instytutu Pamięci Narodowej i członkiem komitetu honorowego Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Tomasz Chaciński nie jest już redaktorem naczelnym Radia Szczecin.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bucholz
2016-11-04 13:45:36
Ryszardzie substytucie "dobrej zmiany" ! Być może i Pan Andrzej Nowak , nie jest orłem w stylistyce ,interpunkcji ale wysyłanie człowieka do szkoły na lekcję historii czy języka polskiego to tak jak wysłanie Ciebie na lekcję poszanowania do innego zdania innego punktu widzenia. Myślę, że Pan Nowak nie ma nic do Zygmunta Szendzielarza PS"Łupaszka" jestem przekonany ,że tak jak każdy z Nas szanuje jego postawę godną bohatera. Interpretuje to trochę inaczej - bardziej jak to co nowe władze Radia Szczecin ( są to tylko obawy ) mogą uczynić z programem tej stacji. Wybór człowieka z IPN na stanowisko prezesa radia publicznego - bez konkursu - trąci Misiewiczem . Chciałbym dowiedzieć się czym zarządzał i czym kierował biznesowo nowy prezes ? jakie ma twarde kompetencje do kierowania radiem publicznym dobra poniosło mnie ... w doktrynie dobrej zmiany NIE MUSI . NIC nie musi. Ryszardzie - czas pobudki , świat się zmienia ,trzeba iść do przodu.,czas zmienić optykę i co ważne przestać oglądać prawicowe media i czytać prawicowo radykalne gazety. Ryszardzie - NIGDY nie byliśmy tzw "pępkiem świata" i przestańmy na siłę coś sobie wmawiać. Jestem przekonany Ryszardzie ,że zawsze zajmowałeś się pouczaniem ludzi co im wolno, czego nie a co tak... taki typowy polak ...z Ciebie. NIE pozdrawiam. ps : tekst napisany bez składni językowych,pod wpływem emocji.
Ryszard
2016-11-03 23:05:28
Większość z was nie potrafi poprawnie po polsku złożyć swoich wypowiedzi, a wypowiada się z emfazą o misji i ambitnych treściach, jakie powinno wnosić radio publiczne. Pseudointeligenci i po jednej, i po drugiej stronie barykady. Zatrważa brak szacunku do interpunkcji i knajpiany styl narracji niejakiego pana Andrzeja Nowaka. Zatrważa u niego brak szacunku do polskiej historii, przejawiający się lekceważącym sposobem odnoszenia się do Łupaszki i IPN. Tacy ludzie najpierw powinni wrócić do szkoły i wziąć korepetycje z języka polskiego i historii.
Andrzej Nowak
2016-11-02 23:40:28
do bez emocji. porównaj sobie treść emisji radia publicznego w Polsce , Niemcy, Francja ,czy inne kraje nawet nie EU. W Polsce ten model pod "opieką " poprzedniej dobrej zmiany i pewnie obecnej to tylko jedna słuszna droga do prawdy smoleńskiej. Wystarczy regularnie posłuchać kilku audycji nowego -starego red naczelnego PRS Czas reakcji program grozy i rozliczeń - złych platformersów , podobny głos słyszymy w Kawiarence politycznej - oczywiście zmienia się narracja gdy pojawia się innym prowadzący p.Janusz Wilczyński czy średniej klasy prowadzący Pan Tolko. To co wyprawia red P.Szymańczyk to prawicowo-radykalne dylematy lokalnego politologa, który w swoim teamie ma teraz wsparcie z IPN. Owszem szanuję Pana Szymańczyka za wierność uczuć i stałość poglądów oraz miłość do PIS czego nie można napisać o red.Chacińskim - dobrze ,że ktoś go pogonił z tego Radia. Jedno mnie tylko martwi -że na siłę ktoś będzie chciał wracać niby "misyjność" pytanie tylko czy słuchać ten dzisiejszy tego chce ??? Od kilku lat jedyny sensowny program ,które to radio zrobiło to Szczecin na Wieczór , sensowne i potrzebne . Świetny program, dobrze dobierane tematy , prowadzący Pan Wojtyła i Pani Skoneczna. Obecne Studio Bałtyk .hm.... szkoda słów . Mam nadzieję ,że nowy prezes zakończy działalność durnej i prymitywnej audycji muzycznej w soboty po 20 ale i nie zastąpi jej tematami o Łupaszce i innych IPN owskich przygodach. Radio Szczecin jest jedynym lokalnym-lokalnym radiem w Szczecinie i dobrze aby tak zostało.
bez emocji
2016-11-02 21:28:32
Nie rozumiem tych napastliwych uwag osób biorących udział w dyskusji, bo po raz pierwszy od czterech radio ma szansę do powrotu do misji jaką powinno realizować, przypominam to radio publiczne, za pieniądze podatników, a nie prywatne wizje Pana Rudawskiego i Chacińskiego, którzy robili w nim co chcieli. Ptasie Radio to najbardziej delikatnie określenie tego radiowęzła za publiczne pieniądze w strukturze Polskiego Radia. Jeżeli mają istnieć media publiczne to muszą się rozliczać z misji oraz każdej złotówki i wtedy nie ma w nich miejsca dla takich osób i eksperymentów, a jak likwidujemy media publiczne, to wtedy jest zupełnie inna rozmowa, a deklaracje o słuchaniu lub nie i o zamieszczaniu reklam lub nie są zabawne, bo nikt nikogo nie zmusza i tej materii jest wolny wybór.
bucholz
2016-11-02 12:54:20
Panu Rudawskiemu to Skarb Państwa pewnie będzie musiał wypłacić odszkodowanie - facet został prezesem w konkursie , ktoś mu skraca kadencje - za wszystko zapłaci podatnik ! Absolutnie nie ma nic do Pana Rudawskiego bo od lat słucham -łęm tego radia i nie pamiętam aby to radio było częściej wybieranym radiem w regionie od stacji prywatnych - duży szacun. Dziś osoby nowego prezesa i nowego red. naczelnego nie gwarantują tego. Radio Szczecin - pracowało kilka lat na sukces. Jestem w 100% przekonany,że sukces pójdzie........
W końcu!
2016-11-02 09:44:36
Można po latach wrócić do słuchania Polskiego Radia Szczecin.
RD
2016-11-02 09:02:47
Nowy prezes jest wybitnym specjalistą, człowiekiem rzetelnym i pracowitym, świetnym menagerem i doświadczonym dziennikarzem. Tylko patrzeć jak doprowadzi to radio do RUINY! Ja już Rs nie słucham i słuchać nie będę dopóki Pisiewicze będą siedzieć tam na stołach.
reklamodawca
2016-11-01 23:50:26
Jutro moja firma wycofuje się z reklamy w PRS.
Słuchacz
2016-11-01 18:02:18
Osobom ogarniętym nie trzeba szerzej tłumaczyć 'doktryny smoleńskiej'. Jedyni, którym trzeba to wyjaśniać to właśnie wyznawcy zamachu. Czy słucham RS? Gdybym tego nie robił i nie wiedział co się tam dzieje poniższych wpisów by nie było.
@słuchacz
2016-11-01 17:12:01
Co to jest doktryna smoleńska? Ty rzeczywiście słuchasz Radia Szczecin? Bo piszesz jak jakiś sekciarz z radia Rynsztok lub radia Bzdet.
Minc
2016-11-01 15:43:19
Pamiętajcie w odwodzie wiernych jest jeszcze Gibas on wciąż czeka ma swoją szansę....
Krzysztof
2016-11-01 15:39:30
Chcesz słuchalności to puszczaj 3 x Golden Hits, potem powiedz o pogodzie, potem znowu CC Catch i Fancy i wiadomości z dróg. I tak w kółko. Ja nie mogłem tego słuchać. Niestety jeśli będzie więcej sensownych rozmów to odciągnie słuchaczy. Tak jak ostry dźwięk gitar. Jestem ciekaw co się z tego wykluje.
słuchacz
2016-11-01 14:07:42
Wyników słuchalności podważyć nikt nie może. Tak samo jak tego, że osiągnięcie tak dobrych wyników nie jest łatwe do zrobienia. Ba, w Polsce jak dotąd żadnej innej rozgłośni regionalnej nie udało się to co zrobiono w RS. Mało tego, ten stan trwa już od kilku lat...tylko jakim kosztem? Święta trójca tam panująca czuła się tak mocna, że przestali się liczyć ze zwykłymi pracownikami. Konflikty, mobbing, dziwne decyzje. Wydawanie pieniędzy na wycieczki po innych kontynentach, robienie z radia na siłę telewizje. Jeszcze trochę i strona RS będzie omijana szerokim łukiem. Ile można wytrzymać ciągle włączające się video??? Więc zmiany personalne były potrzebne choćby po to by ogarnąć tą świętą trójcę. Tylko jak to za 'dobrej zmiany' zamiast brać porządnych radiowców albo chociaż managerów sięga się po 'Misiewicza' z IPN. Żart! Co do Szymańczyka. Fachowiec bez dwóch zdań. Szkoda jednak, że tak politycznie mocno zdeklarowany. Wyznawca doktryny smoleńskiej w roli redaktora naczelnego raczej nic dobrego nie wróży. Chaciński- dziennikarsko również fachowiec ale jako człowiek to pokroju wieśniaka. Byłby 100 razy bardziej ceniony gdyby szanował ludzi. A że tego nie robi to nie szkoda człowieka. Ciekawe jeszcze co ze specem od reklamy Sikorem. Następny, któremu władza uderzyła do łba. Słoma z butów jeszcze większa. Tak więc przyszłość RS rysuje się dość ciekawie. Zobaczymy jak sobie poradzą ulubieńcy tej świętej trójcy. Jedno jest pewne. Na kopcu w Krakowie oraz w Wawie zapadła wielka radość. Zetka i RMF w końcu sobie odbiją.
styropianowiec
2016-11-01 12:57:37
ludzie!! zacznijcie słuchać radio TOK FM 99.30Mhz
.
2016-11-01 11:52:11
Do miro To, że Szymańczyk pracował w "Nowy Kurierze", nie oznacza, iż wiedział, że Gołaś był mocno lansowany na senatora przez byłą SB i waflował się z eks-funkcjonariuszami.
bucholz
2016-11-01 08:39:01
generalnie to dobrze, dwie pieczenie na jednym ogniu. Chaciński okazał się gościem bez zasad. Szymańczyk przy następnej okazji zmiany wyleci z tego radia raz na zawsze razem z nowym prezesem od ipn ,łupaszki i innych bzdur. Cieszyć się powinny media prywatne- zdecydowania zwiększą słuchalność. Szymańczyk no cóż -jedyny zdeklarowany promotor dobre zmiany , zawsze nap....... pokemonów, peselowców a teraz nowoczesną ! Jak ktoś słucha kilka lat tego radia to wie. Głupotą RN tego radia było odwołanie Pana Rudawskiego - gościa ,który znał się na tej robocie. Zrobił najlepsze radio regionalne w Polsce. Teraz przyjdzie nam posłuchać przez kilka tygodni Radia Szczecin , jak się zmieni na Narodowe Radio Szczecin - to pewnie dużo ludzi zmiani zakres na inną stację. Tak jak straciła tvp tak straci radio publiczne, regionalne.
@AAA
2016-11-01 00:40:07
Skąd tyle pogardy? Zazdrość? Rób człowieku swoje i daj żyć innym. Chcesz pomagać biednym w kraju, to pomagaj. Ci z daleka mają mniejsze szanse i dobrze, że ktoś się o nich zatroszczył.
AAA
2016-10-31 22:42:58
Jak jest najlepiej wykształconym fotoreporterem to niech się zapisze do Polskiej Akademii Nauk, a zdjęcia będą robić mniej wykształceni, bo szkoda żeby sie taki mądry człowiek jako fotopstryk marnował. W ramach robienia dobrych rzeczy proponuję wspomóc rodaków tu w Polsce bo bardzo wielu ludzi zyje w biedzie, by nie powiedzieć w nędzy. Ale my mamy takie dziwne ruchy: budujemy szkoły i przedszkola w Afryce, pomagamy na wschodzie, a w Polsce ludzie biedni ledwo koniec z końcem wiążą. Gdzie tu jest logika?
do "dobrej zmiany"
2016-10-31 20:23:19
Odczep się od świetnego fotoreportera i społecznika. Robi dobre rzeczy, wspomaga rodaków na Kresach i ma kręgosłup taki jak trzeba. Poza tym jest najlepiej wykształconym fotoreporterem w Szczecinie.
Wreszcie!
2016-10-31 18:53:07
Długo to trwało. Czekamy na kolejne zmiany.
sluchacz bez krawatu
2016-10-31 18:42:45
Jak jeszcze apologetka PO Pani Natalia poleci to zacznę opłacać abonament radiowy
Zając na kapustę jest łasy
2016-10-31 18:40:26
Są jeszcze Szełemej i Gibas
A Natali?
2016-10-31 18:11:58
A co z bezpretensjonalną zastępczynią Natą?
"dobra zmiana"
2016-10-31 17:41:00
Ciekawe co szukał u prezesa PiS RS Szełemej były fotograf Radiowy? Ciekawe czy chce dobra posadę jako prowadzący wydanie internetowe?
xxx
2016-10-31 17:39:06
Ale wywiad z Wałęsą był dobry więc dlaczego ?
Szkoda
2016-10-31 17:37:32
Dobra zmiana robi czystki :( tylko zobaczymy czy jak będą spadać cyferki słuchalności :) i czy nas poinformują o swoich błędach ta "patrotyczna" dobra zmiana.
Six
2016-10-31 17:32:38
Dwa kadzidła.
zworki
2016-10-31 16:50:47
Chaciński szacun za zawsze celne pytania z rana! rozmowy pod krawatem SZACUN!
Chaciński szacun za zawsze celne pytania z rana!
2016-10-31 16:50:20
Chaciński szacun za zawsze celne pytania z rana! rozmowy pod krawatem: MISTRZ!
Klient w krawacie jest mniej awanturujący się
2016-10-31 16:46:19
Każdy, kto słucha Radia Szczecin ma swoje zdanie na temat, w jaki sposób były prowadzone rozmowy pod krawatem, więc dla jednych ta decyzja jest szokująca, a dla innych oczywista. Poza tym, obaj panowie mają i tak podobne głosy, że mylą się słuchaczom :)
miki
2016-10-31 15:53:47
Chaciński to kawał... Ciekawe, dlaczego poleciała jego głowa, bo ostatnio kadził PiS-owi, że hej...
Jakób
2016-10-31 15:52:22
No, to ograniczę słuchanie Radia Szczecin do wiadomości dla kierowców. A jak pozmieniają nazwy ulic na Kaczyńskiego, Kaczyńskiej, Macierewicza itp. to przestanę w ogóle słuchać PRS.
miro
2016-10-31 15:40:07
Chaciński zwieszony był miedzy SLD- PO i Krzystkiem. Natomiast Szymańczyk przeszedł drogę od Od „Nowego Kuriera” Andrzeja Gołasia poprzez współpracę z Witkiem Bachorzem (SLD) i dość ostentacyjną apologię PiS. W każdym razie będzie ciekawie.
szkoda radia
2016-10-31 15:08:21
czyli najwiekszy pisor w radiu zostal naczelnym... tzn. na razie p.o naczelnego ale wiadomo jak to sie skonczy...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA