środa, 18 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szybki Tramwaj z problemami

Szybki Tramwaj z problemami

Szybki Tramwaj z problemami
Data publikacji: 2015-09-01 10:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Wywietleń: 2935 16470

Szczeciński Szybki Tramwaj we wtorek kursuje jak dotąd bez zakłóceń. To wbrew pozorom ważna informacja, bo sztandarowa, wyczekiwana przez dziesięciolecia inwestycja boryka się z "z chorobami wieku "dziecięcego".

Pierwsze kłopoty pojawiły się już w sobotę ok. godz. 9, gdy szczecinianie tłumnie ruszyli całymi rodzinami na darmową przejażdżkę na prawobrzeże. Z powodu połamania dwóch pantografów przez kilka godzin tramwaje zawracały na Basenie Górniczym. W stronę Zdrojów jeździły wyłącznie autobusy. Trzecia awaria - także spowodowana połamaniem odbieraka prądu - nastąpiła ok. godz.19.

I gdy po niedzielnej, bezawaryjnej eksploatacji wydawało się, że sytuacja jest opanowana, gdy w poniedziałek na nowo wybudowanym odcinku wprowadzono ograniczenia prędkości, w poniedziałkowy wieczór doszło do kolejnej awarii. Tym razem na trasę wypuszczono skład wagonów Moderus Alfa, który połamał pantograf w pobliżu przystanku "Jaśminowa ZUS". Wtedy zapadła decyzja o wstrzymaniu ruchu do końca dnia, o czym zdezorientowani pasażerowie dowiadywali się od motorniczych na pętli "Basen Górniczy".

Tekst i fot. Tomasz Tokarzewski

 

Komentarze

gość
A czy ktoś organizuje komunikację zastępczą i co z informacją dla pasażerów przyjeżdżających na ten tramwaj, żeby pojechać do Szczecina? Jak dojechać np. z Bukowego jak 65 dowozi tylko na Gryfińską?
2015-09-01 21:23:37
Rug
Pewnie torowisko projektowane pod stare tramwaje.
2015-09-01 19:47:26
Maniek
Dziś znów nie jeżdżą na Turkusową :) Parodia, humor-satyra!
2015-09-01 18:42:22
Jan
A dzisiaj jeździ, czy znowu nie?
2015-09-01 16:44:20
to ja
wprowadzono ograniczenia predkości... czy to oznacza koniec szybkiego tramwaju?
2015-09-01 16:04:14
Ch. Eng.
Po rowerach, Krzystek z kompanami otworzy wypożyczlnię kajaków.
2015-09-01 15:34:44
SST
SST - Szczecinskie Stojace Tramwaje?
2015-09-01 12:12:12
tonik do fuszerki
jesteś debilem!!!!!!!
2015-09-01 12:07:15
tonik do fuszerki
jesteś debilem!!!!!!!
2015-09-01 12:05:17
magda
Nie poprawiam bledow, ale jesli ktos sie sili na trudne slowa to powinien je napisac poprawnie. WATAZKI nie wataszki fuszerko :-/
2015-09-01 09:29:14
addam
Klątwa Willi Grünberga ?
2015-09-01 08:38:50
Fuszerka
Kolejna kasa w błoto a jakie huczne otwarcie zrobił Krzystek z kolegami. A tu trzeba całą świtę pod paragraf. Kolejny deszczyk i plaża murowana. Gdzie PROKURATURA I CBA. Za te wszystkie przeciągane fuszerki i podbijanie kasy odpowiada KRZYSTEK I JEGO WATASZKI.
2015-09-01 08:29:04
tylko pytam...
Czy ESPOL'owi protokół odbioru podpisano? tylko pytam...
2015-09-01 06:52:29
tomasz
to jak zostali potraktowani podróżni to skandal
2015-09-01 06:30:05
Odbiór
Czyżby przejazd techniczny był fikcją?
2015-09-01 06:11:19
Maruda
Podróż dla cierpliwych i tych co czasu nie liczą....