poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szukają kandydatów na listy wyborcze

Szukają kandydatów na listy wyborcze

Szukają kandydatów na listy wyborcze
Data publikacji: 2017-06-26 18:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:19
Wywietleń: 505 272452

Kukiz'15 otwiera swoje listy wyborcze dla „zwykłych ludzi”. - Zapraszamy wszystkich uczciwych obywateli, którzy chcą wystartować w wyborach samorządowych - mówi Mariusz Kuchta, szef stowarzyszenia w regionie.

- Działamy jak nowoczesne partie, otwieramy się na ruchy spoza naszego środowiska  - wyjaśnia Krzysztof Rudzki z Kukiz'15.

Poszukiwanie kandydatów będzie prowadzone za pośrednictwem strony internetowej samorzadyzkukizem.pl. To tutaj mogą się zgłaszać osoby, które są zainteresowanie startem w wyborach (od gmin po sejmik).

- Zbieranie kandydatów potrwa do końca września br. - mówi Mariusz Kuchta.

Co będzie później?

- Przez rok chcemy zweryfikować ludzi, którzy się zgłoszą - odpowiada Dawid Wojton. Zaraz też dodaje, że szans na start z Kukiz'15 nie mają osoby „uwikłane w sitwy partyjne” czy też współpracujące w przeszłości z PZPR.

Kto finalnie wybierze kandydatów? Jeśli chodzi o stanowiska prezydentów miast to decydować będą gremia zaangażowane w Kukiz'15. - W mniejszych gminach, w powiatach będziemy to robić oddolnie - dodaje Kuchta.

Organizatorzy konferencji prasowej, na której w poniedziałek ogłosili w Szczecinie pomysł, zaprzeczyli jakoby powszechne poszukiwanie kandydatów wzięło się z tego, że Kukiz'15 nie ma wystarczającej liczby swoich działaczy.

- Chcemy, żeby pojawili się nowi ludzie, nowa krew - podkreślił Rudzki.

W regionie w Kukiz'15 działa 70 członków, podobnie w stowarzyszeniu Endecja. A ilu kandydatów będzie potrzebować w województwie?

- Myślę, że będziemy potrzebować około 2 tys. osób. Te osoby są, my to wiemy i dziś podajemy im rękę - mówi poseł Sylwester Chruszcz.©℗

(masz)

Fot. Magdalena Szczepkowska

Komentarze

gosc
Widac nikt nie chce miec z nimi nic wspolnego - stad rozpaczliwe poszukiwanie kandydatow hahha ,na Skolwin idzcie tam waszego elektoranu sporo.
2017-06-27 10:29:54
:)
@Cid mam nadzieje ze zrozumiales to przed oddaniem głosu na nich a nie po fakcie.
2017-06-27 10:21:57
gosc
@antykod skoro tak ci źle w demokracji,kapitalizmie i dobrobycie? na co czekasz droga do Moskwy na ruski mir wolna
2017-06-27 10:21:02
antykod
Chyba nie wybierzecie popaprańca lub nowoczesnego, którzy chcą najeźdźców?
2017-06-27 09:58:13
Cid
Od kiedy Kukiz oddał miejsca na listach do parlamentu neofaszystom jest dla mnie spalony.
2017-06-27 09:40:08
naiw
Już był taki jeden pan z kitką, który dla tej formacji bardzo się poświęcał, a w ostatecznym rachunku wiemy, kto otrzymał pierwsze miejsce do sejmu....
2017-06-27 07:04:26
Zofia
Choćby nie wiem jak obrzydliwe było ugrupowanie polityczne to będą się garnąć. Kasa.
2017-06-27 06:33:48
tylko pytam...
To ci klakierzy kaczyzmu? tylko pytam...
2017-06-26 20:09:11
:))
Jak tam kasa z sejmu na paliwo posła który nie ma auta i prawa jazdy mimo to kase brał,?hahahhahahaha-walczyl z systemem hahha , jak tam slynne krzesło Komorowskiego w Japonii-kiedy pokarzecie zdjecia? nigdy bo tam był podest z uwagi na niski wzrost japonczykow co mozna sprawdzic na tysiacach fotek sejmu japonskiego no ale ciemny lud to kupil przed wyborami i dlatego prawdziwa lewica nie liczac sld i pani pomidor ,stracila 11% glosow i nie weszła.
2017-06-26 19:42:47
gosc
To to jeszcze zyje ?,jesli Pis wygra wybory za 2 lata to wlasnie ta pseudo partia czy jak to nazwac bedzie ich koalicjantem ,zreszta program praktycznie taki sam tyle ze u tych wieksze skrajne prawactwo co potwierdza obecnosc poslow wiadomo jakich , jedyny normalny posel czyli Liroy juz z tego tonącego okrętu odszedł i bardzo dobrze-wybrał normalnosc czyli Bezpartyjnych i moze liczyc na wiele głosów .Co ciekawe wiele osob z ich elektoratu kiedys glosowalo na Palikota, masakra co za podła zmiana ,jedzcie sobie do Moskwy na ruski mir do Władimira on takie partie wlasnie lubi -,kuce od "krula" takze mile widziane , a jak tam partia Zmiana ?.
2017-06-26 19:40:44
Ed
Kukiz i PiS to jedna i ta sama banda. Krzywdy sobie nie zrobią
2017-06-26 18:48:47
cdc
Chruszcz był już w chyba 6 partiach, jak na antysystemowca to niezły rezultat.
2017-06-26 18:48:07