Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Szpitale podkupują lekarzy

Data publikacji: 26 kwietnia 2017 r. 09:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:39
Szpitale podkupują lekarzy
 

Oddział chorób wewnętrznych w szczecińskim szpitalu „Zdroje” ma wznowić działalność od początku czerwca. Wszystko wskazuje jednak na to, że nastąpi to kosztem innych szpitali w regionie.

Np. w goleniowskim szpitalu powiatowym czworo z pięciorga internistów złożyło wypowiedzenia. Chcą zmienić miejsce pracy. Goleniowskiej internie grozi zamknięcie, jeśli braki kadrowe nie zostaną uzupełnione. A o internistów jest bardzo trudno – po prostu ich brakuje.

Przypomnijmy, że od kwietnia tego roku oddział chorób wewnętrznych w szczecińskich Zdrojach ma zawieszony kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na tę część świadczeń. Przejął go szpital w Zdunowie. Miał go wypełniać przez dwa miesiące. Ten czas okazał się za krótki na pozyskanie niezbędnych specjalistów.

Interniści wcześniej zatrudnieni w „Zdrojach” nie przedłużyli swoich kontraktów. Oddział chorób wewnętrznych trzeba było zamknąć na początku marca. Prawdopodobnie uda się go na nowo uruchomić w czerwcu. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 26 kwietnia 2017 r.

Agnieszka Spirydowicz, Cezary Martyniuk

Fot. Cezary Martyniuk

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Magda
2017-04-26 12:26:24
W szpitalu w zdrojach lekarze maja niskie place. Niedlugo grozi to tez psychiatrii, ze zamkna oddzialy. Moze czas podwyzszyc place lekarzom to przyjda pracowac w Zdrojach!
Robert
2017-04-26 10:37:24
Po co słabej renomy szpitalik w Goleniowie? Wystarczy porządna stacja pogotowia ratunkowego i bez problemu mieszkańców miasteczka obsłużą szpitale na prawobrzeżu Szczecina. Z korzyścią dla potencjalnych pacjentów. Tych z dalszych od Szczecina rejonów powiatu goleniowskiego może z powodzeniem obsłużyć Nowogard. Skończmy wreszcie z polityką lokalizacja w kazdym miasteczku, niezależnie od tego gdzie jest ono położone.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA