wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szpitale nie dostały za nadlimity

Szpitale nie dostały za nadlimity

Szpitale nie dostały za nadlimity
Data publikacji: 2017-06-13 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:23
Wywietleń: 822 268839

Szpitale podległe samorządowi województwa prawdopodobnie zaczną się zadłużać! Do tej pory bowiem NFZ zwrócił im tylko nieco ponad 20 proc. sumy, którą wydały w pierwszym półroczu na usługi zwane nadwykonaniami, czyli za świadczenia ratujące życie, których nie można nie wykonać.

Poniedziałkowy briefing Olgierda Geblewicza, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, odbył się po spotkaniu z dyrektorami trzynastu zachodniopomorskich placówek służby zdrowia podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. Rozmawiano o dwóch problemach: braku jakichkolwiek informacji dotyczących finansowania opieki zdrowotnej po wejściu w życie - już za 3 miesiące! - reformy służby zdrowia oraz o niewypłacaniu szpitalom pieniędzy za nadlimity.

- Rok temu w czerwcu szpitale otrzymały zwrot w wysokości dwukrotnie wyższej! - tłumaczy Olgierd Geblewicz.

Czym to grozi?

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 13 czerwca 2017 r.

(lew)

Na briefingu marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowie towarzyszyli dyrektorzy „marszałkowskich" szpitali z całego województwa.

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Czego rzad PIS nie dotknie to spieprzy
NFZ podlega PiSowi
2017-06-13 16:33:39
M.Dem.
Do "Emi". Dlaczego nie wplacaja skladek na prywatne konta? Indywidualne konta dla skladek wprowadzono przy wprowadzeniu OFE do systemu ubezpieczeń. Było to konieczne z reguł OFE. Tylko że już w tym momencie, te indywidualne dla każdego skladkowicza kwoty, nie mogły być przekazywane bezpośrednio do OFE bez pośrednictwa ZUS. Pieniądze i deklaracje pracodawca przekazywał wyłącznie ZUS. Do dalszego działania p o p r z e z ZUS. Jak ZUS się rozliczal z OFE i wydatkami, było i jest praktycznie sprawa ZUS. OFE różnie otrzymywalo co powinno, tak wynikało z różnych publicznych wieści. Dlaczego taki problem powstawał i dlaczego finansowanie opieki zdrowotnej ludzi jest "kością w gardle" gospodarki finansowej społeczeństwa/państwa? Ponadpanstwowy, totalitarny i "rewolucyjny" styl zarządzania jest odległy od reguł normalnego zarządzania państwami/społecznosciami. I naszymi składkami najprawdopodobniej także.
2017-06-13 16:00:22
Emi
Dlaczego nie zlikwiduja tego dziadostwa!!!!!Poniewaz cala banda darmozjadow niemialaby profitow?!!!Dlaczego nie wplacamy skladek na prywatne konta i korzystamy z nich kiedy mamy potrzebe??? hmmmm.☹
2017-06-13 15:11:31
do mord nieskalanych intelektem
Ponoć spotkanie odbyło się z dyrektorami 13 placówek, a w tle 7 osób, wiec gdzie 6 pozostałych? Jaka była ocena z matematyki panie marszałku? Z kim Pan rozmawiał ze Zdroji czy PSK2 na Pomorzanach, czy Szpitala w Goleniowie. Niech się domyślę pewnie nie z dyrektorami, którzy ostatnio odeszli z tych szpitali. W Szpitalu Wojskowym tez zmiany- nie ma już dyrektora-odszedł do Lublina. Także nie wiem z kim Pan rozmawiał o przyszłości, bo raczej nie z ludźmi, którzy od lat zajmowali się tym tematem. Może rozmawiał Pan z tym co był kierownikiem przystani żeglarskiej w Lubczynie?? Jak rozmawiał Pan z ludźmi pokroju dentysty, to wiadomo, że będzie kiepsko - wystarczy zobaczyć na nowe i stare kontrakty w Zdrojach. Czy to Pan zaakceptował te wzrosty płac Panie Tyszler, czy może ktoś inny jet dyrektorem ?? No to niech się Pan nie dziwi, że będzie brakować pieniędzy. To już teraz wiadomo - niezależnie od limitów. W kolejce są pielęgniarki, salowe i wielu innych. Tak to jest jak się uprawia radosną twórczość i myśli, że pieniądze spadają z nieba. Panie Geblewiccz, a może dlatego w czerwcu zeszłego roku szpitale otrzymały zwrot w wysokości dwukrotnie wyższej, bo miały dwukrotnie więcej wykonanych nadliczbowych zabiegów?? Wszystko zależy od skali do jakiej sie odnosi. A może dlatego dostały 2 razy mniej, bo miały teraz wyższe limity?? Warto by rozwinąć ten temat, a tak wychodzi suchar informacyjny.
2017-06-13 12:21:24
M.Dem.
Jeszcze jest jeden, moze najwiekszy moralnie i kwotowo, powod przyjrzenia sie niewydolnosci finansowej szpitali i opieki medycznej w ogole. To jest sprawa zarzadzania finansami na szczeblu najwyzszym: czy panstwo, ktore nie jest samodzielne w zarzadzaniu soba, bo jest elementem totalitaryzmu rządzacego sie potrzeba strategii podporządkowania swiata wladztwu mas, jest w stanie rozliczac kwoty skladek obywateli w sposob wystarczajacy takze na ich przekazywanie tam gdzie nas lecza?
2017-06-13 10:57:43
Paw
zbiera mnie na pawia jak widze te smutne ry...e . jak spiewał muniek "ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy...". rozgonic na 7 wiatrow
2017-06-13 10:27:20
szkoda gadać
Cytując artykuły sprzed 2 lat: "Jak zauważają lokalne media, przed zatrudnieniem Tyszlera nie było takiego stanowiska w szpitalu, ani też nie ogłoszono żadnego konkursu na nowego wicedyrektora. Dr Łukasz Tyszler ma dbać o rozwój szpitala i rozliczenia z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wśród jego zadań wymienia się również wywalczenie większego kontraktu z NFZ. Kim jest siódmy wicedyrektor szpitala w Zdrojach? Łukasz Tyszler jest stomatologiem, wykładowcą, działaczem Okręgowej Izby Lekarskiej oraz radnym i członkiem PO. Szpital podlega marszałkowi z tej samej partii — podaje Radio Szczecin. " No to jak idą te rozliczenia z NFZ panie dyrektorze?? Został Pan dyrektorem i co?? Dobry menedżer potrafi załatwić sprawy w biurze. Pan lamentuje w blasku fleszy. A teraz najlepszy komentarz do cytowanego wpisu sprzed lat - mam nadzieję, ze nie proroczy: "A mowią, ze stomatolog to taki popłatny zawód.Widocznie nawet w wyuczonym zawodzie reprezentuje tradycyjne platformerskie dno.Ten szpital dlugo nie pociagnie. " Czas pokarze w jakie szambo można wpaść przy dobrym zarządzaniu. Boże daj mi zdrowie - w Goleniowe szpitalem ma zarządzać facet co był kierownikiem przystani żeglarskiej jak w poniższym tekście:"Na piątkowej konferencji prasowej starosta pokrótce przedstawił historię zmiany na stanowisku prezesa szpitala w Goleniowie. Jak powiedział, dotychczasowa prezes spółki Szpitalne Centrum Medyczne Elżbieta Kasprzak wszystkich zaskoczyła złożoną 1 czerwca rezygnacją z pełnionej funkcji. Zgodnie z umową spółki jej obowiązki powierzono jednemu z trzech członków rady nadzorczej SCM; na objęcie funkcji p.o. prezesa wyraził zgodę jedynie przewodniczący rady nadzorczej Piotr Ruciński. Problem polega na tym, że nie ma on żadnego doświadczenia w zarządzaniu niemałą placówką medyczną, a doświadczenie biznesowe ma niewielkie. Ostatnio pracował jako kierownik przystani żeglarskiej w Lubczynie. ELYTY NARODU
2017-06-13 10:26:40
AXA
Czego tylko dotkną "Platfusy" natychmiast przynosi to straty. To są ci wybitni menedżerowie?
2017-06-13 09:35:52
Miś na Miarę
Pieniądze potrzebne są na żagielki, na zabaweczki i fajerwerki, "dzieła sztuki" znajomków tudzież "festiwale". Chorzy mogą sobie cichutko zdychać w domu i nie psuć panom władcom dobrej zabawy ani lansu. W piekle musi być wesoło i ma rozbrzmiewać głośna skoczna muzyczka.
2017-06-13 09:27:17
Wrnyhora
Pewnie nowa władza się wkurzyła na podwyżki w szpitalach. Może byście o tym zrobili artykuł. Bo jak podwaja się wydawaną kasę za te same usługi lub podnosi o kilkadziesiąt procent wynagrodzenie za te same obowiązki, co płaciło jeszcze kilka miesięcy temu, to nie dziwi nic, że za nadlimity się już nie zapłaci. Polecam zapoznać się z obecnymi pensjami lekarzy i tym co było rok wcześniej. Przykładowo - po co był etat 7 wicedyrektora dla Pana Tyszlera?? I dlatego nie ma kasy na leczenie pacjentów. Kiedy ludzie w końcu zrozumiecie, że jak gdzieś wydasz pieniądze, to gdzie indziej już nie starcza?? W tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Wasza bierność jest ich siłą. Także narzekajcie, wklejajcie memy, na pewno wszystkim to pomoże. To tak jak po zamachach - malowanie kredkami pomaga w walce z terrorystami. Poujadajcie sobie na forach i to na pewno załatwi sprawę. Największym problemem są niewypłacone nadlimity. taaa a na rece właśnie wyrósł mi kaktus. No dlaczego mi nie wierzycie, a im wierzycie??
2017-06-13 08:38:58
elo
Pytanie a 100 pkt. - jakiej przynależności partyjnej jest tło marszałka? Pan Tyszler na zdjęciu - nie dostał mandatu od społeczeństwa by być prezydentem Szczecina, więc jak się potoczyła jego kariera? Czy jego etat ( nie pamietam dokładnie, ale chyba został stworzony dla niego)? Został 7 ( słownie siódmym) wice dyrektorem w szpitalu w Zdrojach. Kto płacił za jego etat- no wiadomo szara tępa masa, która jest bierna jak szczota w kiblu, dziwiąca się później swojemu zasranemu położeniu. Potrzebnym był jak pięść do nosa, a obecnie wylansowany politycznie na dyrektora placówki. Z tego co pamiętam dzięki dyr Śliwie przy rozbudowie szpitala zachowano dyscyplinę finansową, ciekawe jak będzie teraz. Z tego co pamiętam koledzy lubiacy spotykać się po cmentarzach i restauracjach Sowy poruszali temat jak przejąć publiczne szpitale, czyżby work in progress???
2017-06-13 08:24:06
hehehe
Wszędzie tam gdzie rządzą POwcy tam jest zadłużenie i kłopoty! Jak rządzili spółkami skarbu państwa to spółki były pod kreską, na granicy upadku a jak przegrali wybory i zostali wyrzuceni z zarządów to spółki zaczęły przynosić zyski - wystarczyło ograniczyć korupcję i złodziejstwo!
2017-06-13 08:23:33
Ja
Co znaczy nadlimit? Moze zrobia w takim razie nizsze limity na nasze skladki zdrowotne? Czlowiek placi caly rok, a od lipca juz sie nie dostanie do dr PARANOJA!
2017-06-13 08:08:00
lek
Niemożliwe, przecież tymi szpitalami rządzą sami wybitni menadżerowie, więc wszystko będzie dobrze.
2017-06-13 07:08:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy