Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Szpital w Białogardzie przechodzi pod starostwo

Data publikacji: 30 lipca 2019 r. 18:16
Ostatnia aktualizacja: 31 lipca 2019 r. 18:22
Szpital w Białogardzie przechodzi pod starostwo
 

Cesję przejęcia Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie przez spółką powiatową podpisano w siedzibie Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ w Szczecinie. Oznacza to, że opiekę nad tamtejszym szpitalem przejął powiat białogardzki.

Przez ostatnie 3,5 roku Szpitalem Powiatowym  zarządzała spółka Centrum Dializa w Białogardzie z siedzibą w Sosnowcu. Podmiot nie chciał jednak dalej kierować szpitalem i dążył rozwiązania umowy już po trzech latach.

Ostatecznie po kolejnych zmianach zarządców placówką lecznictwa kierować będzie Regionalne Centrum Medyczne w Białogardzie. Oznacza to, że szpital przechodzi w gestię starostwa powiatowego.

Jak tłumaczył obecny podczas podpisania umowy cesji poseł Stefan Strzałkowski, taką decyzję podjęto w atmosferze porozumienia.

- Po wielu doświadczeniach ze spółką oraz społeczeństwem rozstajemy się w zgodzie oraz w dobrych nastrojach. I co rzadko się zdarza, obie strony są zadowolone. 

Umowa została podpisana przez trzy strony: cedenta - spółkę przekazująca swoje prawo zarządzania szpitalem; cesjonariusza - spółkę przyjmująca te prawa; Zachodniopomorski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie.

- To dopiero początek. Czekają nas jeszcze pewne wyzwania. Czas udręki, niepokoju, a niekiedy irytacji pacjentów i mieszkańców Białogardu powoli mija. Wierzę, że już niedługo wróci porządek organizacyjno-prawny - mówił Czesław Hoc, jeden z inicjatorów podpisania cesji.

Oficjalnie Szpital w Białogardzie zostanie przejęty 1.08.br. Jak zapewniał Dariusz Ruczyński, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ, w szpitalu nie zajdą większe zmiany. Wszystko pozostanie tak jak było.

- W najbliższy czwartek - 1 sierpnia - pacjenci nie odczują żadnych zmian. Wszystkie kontrakty będą realizowane w stu procentach, ponieważ przechodzą one na mocy cesji - uspokajał dyrektor. - Wszystkie umowy dotyczące Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego, poradni, szpitala, kontraktu w zakresie psychiatrii przechodzą płynnie z tym samym personelem. ©℗

Tekst i fot.: Marta Stogłów

Na zdjęciu: Umowę cesji podpisali (stoją od prawej) Zygmunt Baś z Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie i Ryszard Muc ze spółek Dializa oraz Szpitale Powiatowe.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA