poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szpital przy Arkońskiej czeka na dostawę testów

Szpital przy Arkońskiej czeka na dostawę testów

Szpital przy Arkońskiej czeka na dostawę testów
Data publikacji: 2020-03-25 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-27 13:19
Wywietleń: 861 448884

W środę (25 marca) wieczorem ma dotrzeć do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie dostawa testów do badań na obecność koronawirusa w organizmie.

- Obecnie robimy badania osobom, których lekarze zakwalifikowali jako pilni – tłumaczy Mateusz Iżakowski, rzecznik prasowy SPWSZ w Szczecinie. - Pozostali, jeśli mogą poczekać, są odsyłani do domów w warunkach kwarantanny.

Jak nas zapewnił Mateusz Iżakowski, partia testów ma dotrzeć do jednostki jeszcze dziś. Na szczęście do szpitala zgłaszają się również firmy, które oferują kupno dodatkowych testów.

- Mamy więc zagwarantowaną pomoc z zewnątrz – podkreśla rzecznik placówki

(lw)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

vito
Panie Ministrze Szumowski, działa Pan czy tylko występuje na konferencjach prasowych?
2020-03-27 13:10:39
Totalizator nie wpłaci
Może totalizator sportowy coś da? Chyba że to sie nie mieści w ich skromniutkim budżecie bo sa biedni biedą klientow.(-:
2020-03-26 13:16:11
wiesiek
A gdzie jest kasa z WOŚP ???? Na tą rekordową sumę składali się wszyscy Polacy niezależnie od poglądów politycznych.Pan Owsiak powinien wspomóc służbę zdrowia w zakupie potrzebnych środków i sprzętu. Stanie z boku i trzymanie takiej kasy w skarpecie jest niemoralne i nieetyczne. Te pieniądze są potrzebne tu i teraz. Każdy kto tylko może pomóc powinien to zrobić.Wypisywanie nienawistnych bzdur nie pomoże zwalczyć pandemi
2020-03-25 18:49:07
guciu
Smierć czy życie konorowirus w drodze nie bądżmi apacze.
2020-03-25 18:16:54
Roman
Jak to nie ma testów?Przecież te szmaciarze z PiSdu mówili że testów jest wystarczająco dużo i nie ma co się martwić.
2020-03-25 17:58:38
@ ano
Trzeba było nie "zaspać" , jak cała UE organizowała przetarg na w/w środki, ale po co nam PISowi z motłochem nie przystoi ?? No to mamy ....Wolskę z dykty!
2020-03-25 17:55:58
Ano
W obecnej sytuacji będą czasami problemy z dostawami - i nie ma się co dziwić, cały świat jest na "hamulcu ręcznym"
2020-03-25 16:54:44
Szczecinianka
Oj dzieciaki, puknijcie się w swoją główkę i nie piszcie bzdur, bo nie macie o niczym pojęcia.
2020-03-25 14:38:05
Waldek - KOD Szczecin
Szpitale i cała służba zdrowia powinna być prywatna jak obiecuje PO. Wówczas by było wszystko dostępne, idziesz kupujesz, leczysz się. Proste.
2020-03-25 14:20:13
Weger
Testy w specjalnie wyznaczonym szpitalu medycznym powinny być dostępne cały czas. Rzad zamiast ciągle lansować się na konferencjach prasowych niech się weźmie wreszcie za robotę, bo coraz więcej ludzi umiera.
2020-03-25 14:18:29
Zazula
Cyt"Szumowski: mamy wystarczającą ilość testów na koronawirusa". Chyba na papierze. Gdzie maseczki, rękawiczki, płyn Orlen na stacjach; do dezynfekcji. Suweren w naleśniku na głowie kompletnie zrobił Wam wodę z mózgu.
2020-03-25 14:08:29