czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szpital bez laryngologii? Lekarze się sprzeciwiają

Szpital bez laryngologii? Lekarze się sprzeciwiają

Szpital bez laryngologii? Lekarze się sprzeciwiają
Data publikacji: 2015-12-03 20:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 989 45075
Ze względu na rosnące zadłużenie stargardzkiego szpitala oraz brak rentowności oddziału laryngologicznego, dyrekcja placówki planuje wkrótce zamknąć ten oddział na pół roku i przeprowadzić restrukturyzację lecznicy. Przeciwni wprowadzeniu tego pomysłu w życie są lekarze, którzy obawiają się, że działania dyrekcji SPWZOZ spowodują zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców powiatu stargardzkiego.

Przewodniczący zarządu stargardzkiego koła Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel w liście do zarządu starostwa i przedstawicieli rady społecznej szpitala zwraca uwagę, że misją służby zdrowia jest nieść pomoc chorym i cierpiącym, świadczyć usługi medyczne oraz zapewnić pomoc w nagłych wypadkach, często ratującym ludzkie życie.

Lekarze wyliczają w liście, że oddział laryngologiczny prowadzi leczenie zachowawcze i operacyjne chorób uszu, nosa, zatok przynosowych, gardła i krtani. Wykonuje prawie 300 zabiegów w znieczuleniu ogólnym, kilkaset drobnych zabiegów w znieczuleniu miejscowym oraz świadczy całodobowe konsultacje na rzecz innych oddziałów lecznicy i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z nowoczesnej aparatury tego oddziału korzysta rocznie ok. 1,2 tys. pacjentów z powiatów stargardzkiego, pyrzyckiego i choszczeńskiego. A po likwidacji oddziału niektórym pacjentom znacznie wydłuży się droga do szpitala, co w przypadku niektórych schorzeń laryngologicznych stanowi ewidentne zagrożenie życia. ©℗ 

(gra)

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 4 grudnia 2015 r.

Komentarze

Olo
A co na to Pani Menager z Dolic.
2015-12-04 07:02:50
Gargamel
Zróbmy szpital bez lekarzy
2015-12-04 00:06:11

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie