Piątek, 22 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Szpital bez laryngologii? Lekarze się sprzeciwiają

Data publikacji: 03 grudnia 2015 r. 20:45
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Szpital bez laryngologii? Lekarze się sprzeciwiają
 
Ze względu na rosnące zadłużenie stargardzkiego szpitala oraz brak rentowności oddziału laryngologicznego, dyrekcja placówki planuje wkrótce zamknąć ten oddział na pół roku i przeprowadzić restrukturyzację lecznicy. Przeciwni wprowadzeniu tego pomysłu w życie są lekarze, którzy obawiają się, że działania dyrekcji SPWZOZ spowodują zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców powiatu stargardzkiego.

Przewodniczący zarządu stargardzkiego koła Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel w liście do zarządu starostwa i przedstawicieli rady społecznej szpitala zwraca uwagę, że misją służby zdrowia jest nieść pomoc chorym i cierpiącym, świadczyć usługi medyczne oraz zapewnić pomoc w nagłych wypadkach, często ratującym ludzkie życie.

Lekarze wyliczają w liście, że oddział laryngologiczny prowadzi leczenie zachowawcze i operacyjne chorób uszu, nosa, zatok przynosowych, gardła i krtani. Wykonuje prawie 300 zabiegów w znieczuleniu ogólnym, kilkaset drobnych zabiegów w znieczuleniu miejscowym oraz świadczy całodobowe konsultacje na rzecz innych oddziałów lecznicy i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z nowoczesnej aparatury tego oddziału korzysta rocznie ok. 1,2 tys. pacjentów z powiatów stargardzkiego, pyrzyckiego i choszczeńskiego. A po likwidacji oddziału niektórym pacjentom znacznie wydłuży się droga do szpitala, co w przypadku niektórych schorzeń laryngologicznych stanowi ewidentne zagrożenie życia. ©℗ 

(gra)

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 4 grudnia 2015 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Olo
2015-12-04 07:02:50
A co na to Pani Menager z Dolic.
Gargamel
2015-12-04 00:06:11
Zróbmy szpital bez lekarzy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA