piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szopki i pasterki

Szopki i pasterki

Szopki i pasterki
Data publikacji: 2015-12-24 15:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1174 69625

Żywe szopki możemy odwiedzać i podziwiać w Szczecinie przy sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w oraz w Żydowcach. Poza możliwością zobaczenia kóz, baranków, osłów, będzie też okazja posłuchania koncertów. 

Wspólne kolędowanie przy sanktuarium NSPJ przy pl. Zwycięstwa w Szczecinie trwać będzie w pierwszy i drugi dzień świąt w godz. 10 do 18. Wystąpią tu między innymi: zespoły Serduszka, Błękitne Anioły, DaroTeam, schola 18-stka, zespół Odnowy w Duchu Świętym, zespół młodzieżowy z Chociwla, chór Pax Christi, Kombatanci, zespół młodzieżowy z Chociwla, zespół Błękitne Anioły, zespół DaroTeam, schola 18-stka, zespół Odnowy w Duchu Świętym, Neokatechumenta oraz Martyna Jaguś zaprezentuje kolędy na saksofonie. 25 grudnia o godz. 15 z mieszkańcami spotka się tutaj arcybiskup Andrzej Dzięga i prezydent Piotr Krzystek.

Żywa szopka pojawi się także przy parafii Parafia Niepokalanego Poczęcia w Żydowcach, na prawobrzeżu Szczecina. Dostępna będzie już w wigilijny wieczór, gdzie o godz. 21 rozpocznie się pasterka dla dzieci, a o północy odbędzie się tradycyjna pasterka. 25 grudnia o godz. 13.30 zacznie się tu koncert kolęd i pastorałek, o godz. 19 wspólne kolędowanie przy szopce i ognisku. W drugi dzień świąt na godz. 13 zaplanowano kolejny koncert kolędowy. W bazylice archikatedralnej świętego Jakuba w Szczecinie pasterka rozpocznie się w Wigilię o godz. 24. 

(szymw)

Fot. D.GORAJSKI

 

 

 

Komentarze

ewa
Tak jest co roku
2015-12-24 17:49:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie