piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szopki i pasterki

Szopki i pasterki

Szopki i pasterki
Data publikacji: 2015-12-24 15:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1282 69625

Żywe szopki możemy odwiedzać i podziwiać w Szczecinie przy sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w oraz w Żydowcach. Poza możliwością zobaczenia kóz, baranków, osłów, będzie też okazja posłuchania koncertów. 

Wspólne kolędowanie przy sanktuarium NSPJ przy pl. Zwycięstwa w Szczecinie trwać będzie w pierwszy i drugi dzień świąt w godz. 10 do 18. Wystąpią tu między innymi: zespoły Serduszka, Błękitne Anioły, DaroTeam, schola 18-stka, zespół Odnowy w Duchu Świętym, zespół młodzieżowy z Chociwla, chór Pax Christi, Kombatanci, zespół młodzieżowy z Chociwla, zespół Błękitne Anioły, zespół DaroTeam, schola 18-stka, zespół Odnowy w Duchu Świętym, Neokatechumenta oraz Martyna Jaguś zaprezentuje kolędy na saksofonie. 25 grudnia o godz. 15 z mieszkańcami spotka się tutaj arcybiskup Andrzej Dzięga i prezydent Piotr Krzystek.

Żywa szopka pojawi się także przy parafii Parafia Niepokalanego Poczęcia w Żydowcach, na prawobrzeżu Szczecina. Dostępna będzie już w wigilijny wieczór, gdzie o godz. 21 rozpocznie się pasterka dla dzieci, a o północy odbędzie się tradycyjna pasterka. 25 grudnia o godz. 13.30 zacznie się tu koncert kolęd i pastorałek, o godz. 19 wspólne kolędowanie przy szopce i ognisku. W drugi dzień świąt na godz. 13 zaplanowano kolejny koncert kolędowy. W bazylice archikatedralnej świętego Jakuba w Szczecinie pasterka rozpocznie się w Wigilię o godz. 24. 

(szymw)

Fot. D.GORAJSKI

 

 

 

Komentarze

ewa
Tak jest co roku
2015-12-24 17:49:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie