wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szczury będą zachwycone...

Szczury będą zachwycone...

Szczury będą zachwycone...
Data publikacji: 2017-01-30 22:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:16
Wywietleń: 1677 209321

Ulicą Monte Cassino codziennie przechadzają się cudzoziemcy. Najczęściej zapewne są to goście zza naszej zachodniej granicy, ale często słychać też młodych ludzi mówiących po francusku czy hiszpańsku. Zapewne zakwaterowani w schronisku „Cuma”. I jak podejrzewa szczecinianin „idą i robią zdjęcia – np. takie jak w załączniku”. „Czy sterty śmieci leżące na trawnikach są dobrą wizytówką miasta?” – pyta. I jak zaznacza, zdjęcia nie były zrobione 1 stycznia „rano po hucznej zabawie sylwestrowej”. Lecz w zeszłym tygodniu „w miejscach długotrwale i skrzętnie omijanych przez osoby sprzątające z firmy Romus oraz inne «niewidome» służby sprzątające”. „Brawo, Szczecin! Floating Garden ma oznaczać pływanie w śmieciach? Szczury będą zachwycone…” – podsumowuje. 

Komentarze

JA
To śmieci na drzewach rosną że takie pretensje do miasta autor wysnuwa? Dopóki my sami będziemy brudasami nigdy nie będzie czysto!
2017-01-31 18:06:27
andy
widać z kawałka tego zdjęcia że teren jest ogrodzony, czy tak trudno ustalić właściciela i go rozliczyć?SQ
2017-01-31 13:11:38
Szczury już są zachwycone. Tylko, żeby nie ten Ziobro...
.
2017-01-31 11:20:44
Miś na Miarę
"Zagraniczni"... "Co pomyślą"... To jedyna motywacja, by sprzątnąć syf? Co za kacapska mentalność: "żyjmy w syfie ale pokażmy się w złotogłowiu" I nie ma żadnego znaczenia, jak żyją tubylcy, jak się męczą z łaski miejskich służb, tylko zagraniczni goście? Dla kogo wy żyjecie?
2017-01-31 10:55:00
Kultura
Żenujące są te pretensje o sprzątanie miasta! A może z innej strony, gdyby polacy tak nie śmieci to byłoby czysto! Czy codziennie trzeba chodzić i zbierać z trawników i chodników butelki, pudełka po papierosach i inne śmieci. Bo lenie i brudasy tak lubią? To ci się dzieje to jakiś koszmar! Ciekawe czy w domu tak samo robi jeden z drugim i śpi w śmieciach? Brak kultury jest przerażający i nie kara 50zł a 500 powinno być bo u nas w kraju inaczej się nie da!
2017-01-31 09:29:05
gh
A kto jest właścicielem posesji. Niestety w PL to właściciel posesji odpowiada za czystość (niezależnie od braku kultury śmiecącego). No chyba, że złapie się śmiecącego to wtedy on odpowiada za śmiecenie. Ponoś Straż Miejska pilnuje porządku, ale takie coś trudno dostrzec z samochodu.
2017-01-31 08:35:22
GDZIE KOTY, GDZIE?
Nie tylko brak osob chetnych do sprzatania i nie tylko brak czynnosci sprzatania jest przyczyna pojawiania sie hord szczurow. To sa gryzonie bardzo inteligentne. Blyskawicznie naucza sie omijania wszelkich trutek na nie specjalnie rozkladanych. Stada rozmnazaja sie szybko. Jedyne co omijaja i od czego z dala sie trzymaja to KOTY. Szczur, podobno, zagryzie kota w bezposrednim starciu ale unika zaczepki i miejsc gdzie moze spotkac kota. KOT jeszcze do tej pory jest najlepszym ZABEZPIECZENIEM -przez sama nature stworzonym - PRZED ZARAZAMI ROZNOSZONYMI PRZEZ SZCZURY. Dlatego bylo kiedys normalne trzymanie kota w bliskosci magazynow (dla zywnosci mniej ryzykowne niz trutki na szczury). TO JEST WERSJA POPULARNA WIEDZY O KONIECZNOŚCI ŻYCIA KOTÓW. A JAKA JEST WERSJA ZAWODOWYCH EKOLOGOW, BIOLOGOW?
2017-01-31 06:23:36
Marian
Kulturalni ludzie nie smieca!!!!!! A od sprzatania sa odpowiednie sluzby ktore co miesiac podieraja pieniadze za wykonana prace. Jezeli praca jest zle wykonana nie powinni dostac wynagrodzenia!!!! Najpier wymagajmy kutury od siebie a potem dopiero od innych!!! Gdzie SM wylapujaca za zasmiecanie?? Mandacik w wysokosci 50 zl moze by kogos nauczyl!
2017-01-30 23:18:07
fotograf:)
Proponuję zamiast zabawy w fotografa i donosiciela, zakasać rękawy i sprzątnąć ten syf! Zadał Pan sobie tyle trudu, że chyba mniej energii wymagałoby podniesienie tych paru śmieci. Kulturalni ludzie sprzątają dla siebie, a nie ze wstydu przed zagranicą! Więcej empatii dla sprzątaczek i pracowników służb! Jak uczciwie się Pan weźmie do roboty, to ja Panu też zrobię zdjęcie i wyślę do Kuriera z dopiskiem Wzorowy Mieszkaniec! Z KOD-skim pozdrowieniem. TW Woźny
2017-01-30 22:45:42
szcz
Może kadencyjność włodarzy coś by zmieniła i nie byłoby osiadania na "laurach".
2017-01-30 22:30:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy