Sobota 15 maja 2021r. 

Szczepienia mieszkańców DPS-ów. Ruszają w poniedziałek

Data publikacji: 2021-01-17 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-18 20:35
Szczepienia mieszkańców DPS-ów. Ruszają w poniedziałek
Fot. Ryszard Pakieser (arch.)  

W poniedziałek (18 stycznia) rozpoczynają się szczepienia przeciwko covid-19 mieszkańców trzech gminnych Domów Pomocy Społecznej w Szczecinie. Chęć zaszczepienia się zadeklarowała większość pensjonariuszy. Zabiegi będą się odbywać na miejscu, w placówkach.

Szczepienia odbędą się w DPS Domu Kombatanta przy ul. Kruczej, w Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej przy ul. Romera - oba przeznaczone są dla osób starszych przewlekle somatycznie chorych - oraz w DPS przy ul. Broniewskiego dla osób psychicznie przewlekle chorych. Mają potrwać do piątku. Zrealizują je zespoły wyjazdowe Zakładu Opieki Zdrowotnej Szkół Wyższych Szczecińskie Centrum Zdrowia. W trzech gminnych DPS-ach mieszka ponad pięćset osób. Do piątku (15 stycznia) chęć zaszczepienia się zadeklarowało ok. 85 proc. pensjonariuszy.

Także od dzisiaj ruszają szczepienia w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Lubomirskiego w Szczecinie, przeznaczonym dla osób przewlekłe psychicznie chorych, a prowadzonym przez Instytut Medyczny im. Jana Pawła II. Tam, zgodnie z wolą opiekunów prawnych, zaszczepionych zostanie 80 ze 100 pensjonariuszy. W kolejnych dniach szczepionkę przeciwko COVID - 19 mają przyjąć mieszkańcy drugiego DPS Instytutu Medycznego - przy al. Wyzwolenia. To placówka dla osób przewlekłe somatycznie chorych.

(gan)

Komentarze

czytam
2021-01-18 20:01:54
Że tez rząd chce szczepić pensjonariuszy DPS / a ZOL ? / . Odciąl tych ludzi od kontaktu ze światem zewnętrznym / jakąś tam rodzina , sąsiadami , przyjaciółmi / a teraz chce w nich walić ŁASKAWIE "zbawienna " szczepionkę ?
gosc
2021-01-18 13:51:22
Rodziny które same opiekują się niepełnosprawnymi znowu zostały potraktowane przez pseudoelity władzy z buta. Na infolinii nie rejestrują do szczepienie przez mobilne zespoły, trzeba samemu zarejestrować się w pkt który ma mobilne zespoły. dodzwonić się nie można a jeżeli już to w pierwszej kolejności rejestrują tych którzy są pacjentami danej placówki, a nie wszystkie przychodnie szczepią. propagandowe wystąpienia min. Dworczyka to jedne zwykle k...stwo.
k....k12
2021-01-18 02:52:37
Wkrótce DPSy znów będą mieć wolne moce przerobowe, ZUS trochę odsapnie, grabarze zarobią, ale przy tak niskich temperaturach łupać zamarznięty grunt to trochę lipa
BArt
2021-01-17 17:23:57
Jak umrą kilka dni po szczepieniu to napiszą że że starości(przynajmniej zagranicą bo u nas w ogóle nie napiszą nic). Jakby umarli przy pozytywnym wyniku testu na sars cov 2 to piszecie że to ofiary covid-19. Dla większości ludzi to bez różnicy, ale jest też kilku myślących.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ