sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecińskie szkoły dla Niepodległej

Szczecińskie szkoły dla Niepodległej

Szczecińskie szkoły  dla Niepodległej
Data publikacji: 2018-11-08 18:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 1070 360089

Wystawy, przedstawienia, konkursy i wiele innych uroczystości odbywać się będzie w piątek w szczecińskich szkołach i placówkach oświatowych. Wszystkie one nawiązują do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. To wyjątkowe święto postanowiono uczcić w sposób szczególny.

 - W naszej szkole w ostatnich dniach odbywa się bardzo dużo wydarzeń związanych z tym wyjątkowym Świętem Niepodległości - mówi Anna Roman, nauczycielka języka polskiego w VI Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. - Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wystawy związane z różnymi dziedzinami nauki: "Chemicy dla Niepodległej", czy "Poloniści dla niepodległej". Są także wystawy tematyczne poświęcone naszemu patronowi Stefanowi Czarnieckiemu, czy walkom Polaków o niepodległość oraz w oparciu o stare fotografie wystawa "Historia ze starych zdjęć".

Licealiści z Szóstki brali też udział w konkursie dotyczącym znajomości dążeń niepodległościowych i wydarzeń historycznych opisanych przez Stefana Żeromskiego w "Przedwiośniu". Na piątek zaplanowano uroczystości ze wspólnym wypuszczeniem biało-czerwonych balonów i świętowanie z ogromnym tortem.

Uczniowie i nauczyciele XIII LO śpiewająco brali udział w konkursie "100 lat polskiej piosenki na 100-lecie niepodległości". Na piątek natomiast zaplanowali szereg wydarzeń: kiermasz z tradycyjnymi polskimi potrawami przygotowanymi przez uczniów, quiz dotyczący polskich dróg do wolności oraz utworzenie przez całą społeczność szkolną żywej flagi przed budynkiem Trzynastki.

Nie ma chyba szkoły, która w tych dniach nie świętuje. Szkoły Salezjańskie przy ul. Ku Słońcu przygotowały na piątek przedstawienie "11 listopada". Uczniowie tej szkoły nauczyli się czterech zwrotek hymnu Polski, który odśpiewają podczas wciągania narodowej flagi na maszt z jednoczesnym wypuszczeniem biało-czerwonych balonów. W środę w auli SP 51 odbyła się akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą wzbogacił swym śpiewem chór "Kombatant". W czwartek w SP 63 z OI, która uszyła 250-metrową flagę Polski, odbyła się akademia "Spotkanie pokoleń". Niektóre szkoły, jak Liceum Ogólnokształcące i Technikum Zawodowe „Zdroje” 
w Szczecinie ślubowanie klas pierwszych połączyły z uroczystością uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Wystarczy przejść ulicami Szczecina by dostrzec w oknach szkól flagi, kwiaty, serca w narodowych barwach. ©℗

(el)

Na zdjęciu: Wystawa "Dla niepodległej" w VI LO w Szczecinie

Fot. Elżbieta KUBERA

Szczecińskie szkoły  dla Niepodległej

Komentarze

miro
No właśnie. Jaki rząd takie obchody. PRL na 1000 lecie Państwa Polskiego zbudował 1000 szkół. A co proponuje władza która wypowiadając się ciągle ma na ustach - bo Polacy chcą. Nic. Ewentualnie marsz noga w nogę z lubiącymi race, pochodnie i ordynarne wyzwiska. Oto 100 Polska prawicowa. A wystawy, przedstawienia, konkursy to mam na co dzień.
2018-11-08 22:04:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie