Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Szczecińskie Święto Roweru

Data publikacji: 27 kwietnia 2019 r. 22:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:38
Szczecińskie Święto Roweru
 

W niedzielę (28 kwietnia) rowerzyści w Szczecinie będą świętować przyjście wiosny (która tym razem według prognoz powinna się już utrzymać). W związku z nadchodzącą wyprawą cyklistów Społeczny Zespół ds. Ścieżek Rowerowych PTTK przypomina najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania na drodze – obowiązujące zarówno rowerzystów, jak i pozostałych uczestników ruchu.

Członkowie PTTK podkreślają, że bardzo istotne jest, aby o rowerzystach pamiętali zarówno kierowcy, jak i piesi. Tym pierwszym przypominają, że cykliści są tak samo pełnoprawnymi uczestnikami ruchu, jak oni sami. Oznacza to, że kierowcy muszą pamiętać o odpowiednim odstępie przy wyprzedzaniu, a także o ustępowaniu pierwszeństwa wtedy, kiedy przysługuje ono rowerzyście. Najważniejszą ze wspomnianych zasad jest jednak ta, że amator jednośladu nie ma żadnej strefy zgniotu i tylko jedno życie, więc każdy wypadek jest dla niego dużo bardziej niebezpieczny niż dla kierowcy auta.

Piesi powinni natomiast pamiętać, że ścieżki rowerowe to nie chodniki, a spacerowanie po nich jest wykroczeniem, za które można zostać ukaranym mandatem.

– Społeczny Zespół do spraw Ścieżek Rowerowych PTTK apeluje o spokojną jazdę w zgodzie z przepisami ruchu drogowego – w imieniu zespołu zaznacza Aleksander Nieczajew, będący jego przewodniczącym. – Przejazd ma charakter spokojny, rekreacyjny i edukacyjny.

27. Szczecińskie Święto Roweru zostało objęte mecenatem władz miasta. Zgodnie z tradycją, wydarzenie zacznie się na placu Grunwaldzkim o godzinie 11.30. Tam odbędą się konkursy z nagrodami i pojawią informacje o nowych ścieżkach rowerowych. W samo południe nastąpi przejazd na Jasne Błonia. Kolumna pełnoletnich cyklistów będzie pilotowana przez policjantów ze szczecińskiej drogówki. Dla dzieci też przewidziano wiele atrakcji, a także działań edukacyjnych, głównie skupionych wokół bezpieczeństwa na rowerze. Od godziny 12.15 organizatorzy zapraszają na Jasne Błonia, gdzie będzie miała miejsce druga część wydarzenia.

(isz)

Fot. Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A co grozi
2019-04-28 16:00:49
rowerzyscie, ktory zamiast jechać po ścieżce rowerowej, zapierdziela ulicą?
Do dzbana z pedałami
2019-04-28 15:16:23
Co roku tak jeżdżą zjeżdżając z placu Grunw. TV to pokazuje
fan
2019-04-28 15:07:59
I ani słowa o pedałach. Co za hipokryzja.
@Pieszy
2019-04-28 14:37:39
a o czymś takim jak przejazd dla rowerzystów słyszał? Doszkol się dzbanku
rowerzystka 70
2019-04-28 09:40:18
Złość mnie ogarnia jak czytam te same opowiadania p.Nieczajewa ,wszystkim wydaje instrukcję bezpiecznego jazdy na drogach i na tzw. ŚCIEŻKACH ROWEROWYCH.Szanowne Towarzystwo wzajemnej adoracji PTTK - ścieżka rowerowa : Woj.Polskiego do Głębokiego , z Głębokiego do Tanowa wjazd z miasta do Dąbia przy ul Gdańskiej , to jedno wielkie pobojowisko , żadna ścieżka nie ma bezpośredniego połączenia ,tak można wymieniać przejazd przez całe miasto i o jakim BEZPIECZEŃSTWIE dla rowerzystów WYPOWIADA się Zespół ds Ścieżek Rowerowych
Pieszy
2019-04-28 08:02:36
I jak zawsze rowerzyści przejdą całą bandą po przejściu dla pieszych

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA