środa, 28 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecińskie dzienne DPS-y w nowym trybie. Ograniczenia od poniedziałku

Szczecińskie dzienne DPS-y w nowym trybie. Ograniczenia od poniedziałku

Szczecińskie dzienne DPS-y w nowym trybie. Ograniczenia od poniedziałku
Data publikacji: 2020-10-17 14:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-17 23:01
Wywietleń: 1206 479598

U jednego z podopiecznych szczecińskiego dziennego Domu Pomocy Społecznej potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pracownicy placówki oraz pozostali seniorzy zostali objęci nadzorem epidemiologicznym. I chociaż nikt nie został skierowany do odbycia kwarantanny, to placówka czasowo zawiesiła działalność. "Z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem oraz w trosce o bezpieczeństwo seniorów od poniedziałku, 19 października, w ograniczonym trybie będą działały tzw. dzienne DPS-y" - informuje Maciej Homis, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie.

Potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem dotyczy seniora z dziennego DPS przy ul. Łukasiewicza. Zgodnie z zaleceniem inspekcji sanitarnej, placówka zawiesiła funkcjonowanie do 23 października.

- Do tego czasu w ośrodku przeprowadzona zostanie dezynfekcja pomieszczeń oraz sprzętów znajdujących się w budynku - mówi Maciej Homis, rzecznik prasowy szczecińskiego MOPR-u.

Natomiast w ograniczonym trybie od poniedziałku będą działały dzienne domy pomocy społecznej przy ul. Potulickiej, Krasińskiego oraz Ściegiennego. To oznacza, że podobnie jak wiosną br., seniorzy nie będą przychodzili na zajęcia.

- Pracownicy będą kontaktować się z nimi telefonicznie, aby na bieżąco monitorować ich sytuację oraz potrzeby i odpowiednio reagować. Dodatkowo, w placówce przy ul. Ściegiennego, zostanie zapewniona opieka dla seniorów, którzy wymagają pomocy w formie usług opiekuńczych i nie mogą aktualnie pozostać w swoich domach - zapewnia Maciej Homis.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmienia się dynamicznie. Szczecin nadal pozostaje w tzw. żółtej strefie obostrzeń. Jednak notuje kolejne rekordy zakażeń. Dlatego - jak zapowiada lokalny MOPR - dalsze "decyzje dotyczące funkcjonowania innych ośrodków wsparcia będą podejmowane na bieżąco, w zależności do sytuacji epidemiologicznej".

(an)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Jak "wiezienne widzenie"...
A dlaczego nie mozna stworzyc Specjalnych Kabin... by widziec sie z Czlonkiem Rodziny przez szybe i porozmawiac przez telefon !/!
2020-10-17 23:01:11
24kurier
Dziękujemy za sugestię.
2020-10-17 21:34:22
Monika
Jeśli covid jest w Dps z dzienną opieką pacjenta to Pan fotograf powinien dać zdjęcie takich właśnie domów opieki A nie dps na ul. ROMERA. BO wywołuje to dodatkowe niepotrzebne emocje. Zwłaszcza że od marca członków rodzin z dpdsow nie wiedzieliśmy
2020-10-17 21:29:14
BArt
Prosta sprawa aby uchronić pensjonariuszy DPSów, taniej jest dać ekstra kasę na pracowników, zrobić zmiany rotacyjne, 10 dniową izolacje dla pracowników przed 14 dniową zmian, potem drugie tyle wolnego. Innym bardziej samodzielnym zapewnić zakupy. Rozwalenie gospodarki lockdownem to koszt, który zapłacimy za to, że izolujemy ludzi bezobjawowych zamiast zarazić wszystkich zdrowych, choć wiemy że i tak się wszyscy zarazimy.
2020-10-17 14:48:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie