wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szczeciński Sąd Apelacyjny najszybszy

Szczeciński Sąd Apelacyjny najszybszy

Szczeciński Sąd Apelacyjny najszybszy
Data publikacji: 2018-01-10 18:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:33
Wywietleń: 981 308935

Sąd Apelacyjny w Szczecinie rozpoznaje sprawy karne najszybciej w porównaniu z innymi sądami apelacyjnymi w Polsce - poinformował szczeciński SA, publikując analizę danych za pierwsze półrocze 2017 r.

To odpowiedź sądu na odwołanie jego prezesa, któremu Ministerstwo Sprawiedliwości zarzuciło m.in. rosnące zaległości.

Na stronach internetowych szczecińskiego SA opublikowano grafiki, w których zestawiono informacje m.in. o przeciętnym czasie trwania postępowania dla spraw karnych w 11 sądach apelacyjnych w kraju. Analiza danych statystycznych za pierwsze półrocze 2017 r. jednoznacznie wskazuje, że szczeciński sąd apelacyjny rozpoznaje sprawy karne najszybciej - podano w informacji zamieszczonej wraz z grafikami.

Jak napisano, "wskaźnik opanowania wpływu" w SA w Szczecinie dla spraw karnych wyniósł 99,9 proc. (wyliczony według metodologii CEPEJ) i był drugim najlepszym wynikiem w Polsce. Pierwsze miejsce, z wynikiem 100,4 proc., zajął Sąd Apelacyjny w Poznaniu.

Według informacji zamieszczonej na stronie SA w Szczecinie, wskaźnik czasu trwania postępowania (według metodologii CEPEJ) w tym sądzie dla spraw karnych wyniósł 20,86 dnia i także był drugim najlepszym wynikiem w Polsce.Pierwsze miejsce zajął Sąd Apelacyjny w Lublinie. Wskaźnik przeciętnego czasu trwania postępowania w Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie dla spraw karnych wyniósł 1,84 miesiąca. Oznacza to, że sprawy karne w szczecińskim SA rozpoznawane są średnio w ciągu niespełna dwóch miesięcy i - jak podkreślono - również był 2. najlepszym wynikiem w Polsce. Pierwsze miejsce zajął Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.

Resort sprawiedliwości poinformował 8 stycznia, że z funkcji prezesa szczecińskiego sądu odwołano sędziego Macieja Żelazowskiego. Według ministerstwa, szczeciński sąd apelacyjny "nie radzi sobie z opanowaniem wpływu spraw karnych, co oznacza, że w sądzie tym rosną zaległości".

- Szczeciński SA zajął pod tym względem 9. miejsce na 11 wszystkich sądów apelacyjnych w kraju. Jest też pod koniec rankingu średniego czasu trwania spraw niezałatwionych - podkreślono komunikacie.

Odwołany prezes szczecińskiego sądu powołany został decyzją ministra sprawiedliwości z dnia 23 czerwca 2016 r., a koniec jego kadencji przypadał na dzień 22 czerwca 2022 r. Razem z prezesem szczecińskiego sądu apelacyjnego odwołano także prezesa Sądu Okręgowego w Kielcach. Prezesów zmieniono także w trzech sądach rejonowych.

(pap)

 

 

Komentarze

nielegał
radziłbym kurierowi ( który staję się coraz bardziej czerwony ) aby przekazywał swoim czytelnikom bardziej obiektywnie informacje w rzetelny sposób . Ta informacja dotyczy tylko spraw karnych , wokand (które są de facto sprawami najprostszymi - sędziowie tylko przyklepują ), a jak się ma sytuacja w sprawach gospodarczych i cywilnych ?? Odpowiem na to pytanie : a mianowicie fatalnie .Czy to nie ten sam sąd , który wypuścił na wolność pedofila , który ponownie dopuścił się czynu zabronionego pomimo negatywnej opinii biegłego i zakładu karnego ?
2018-01-11 10:11:03
weger
Jak widać Ziobrze przeszkadzało sprawne funkcjonowanie szczecińskiego sądu.
2018-01-11 08:01:22
dokładnie
Ale ta szybkość nie podoba się Ziobrze, który postanowił nasz sąd zniszczyć
2018-01-10 22:35:10
jars
Może zero patrzył na wykres odwrotnie?
2018-01-10 20:37:49
Pol
Ziobro jest bezkarny i nietykalny.
2018-01-10 18:48:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy