poniedziałek, 10 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szczeciński rower jest gotowy

Szczeciński rower jest gotowy [GALERIA]

Szczeciński rower jest gotowy
Data publikacji: 2016-06-02 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:06
Wywietleń: 498 136318

Jest już gotowy prototyp szczecińskiego roweru Stoewer nawiązującego do przedwojennej historii naszego miasta. Twórcy koncepcji pojazdu - szczecinianie Adam Mrozicki i Sławomir Winiarski z Fundacji Projekt 353 - pokazali go dziennikarzom w Fabryce Polmo.

- 123 lata temu w Szczecinie firma Stoewer zaprezentowała swój rower, teraz my prezentujemy jego polską wersję, rower miejski stylizowany na motocykl - opowiadał Adam Mrozicki. - Od etapu deski kreślarskiej do stworzenia prototypu minęło pół roku.

- Nad rowerem pracował duży zespół ludzi - podkreślał Sławomir Winiarski.

Części powstawały w szczecińskich zakładach – na przykład ramę wyprodukowano w firmie Rychtarski. Swój wkład wnieśli też studenci i naukowcy z Akademii Sztuki.

- Porjekt 353 to pierwszy projekt, który powstał w ramach Forum Biznesu stworzonego przez firmę Evenema oraz Akademię Sztuki - poinformował Celina Skrobisz z Evenemy. - To przykład połączenia świata biznesu i nauki. Projekt ożywia ciekawą historię Szczecina. W przyszłości chcemy pomóc także studentom innych uczelni.©℗

(as)

Więcej w weekendowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego" i e-wydaniu

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: nowego Stoewera wypróbowywał Wojciech Kadrzyński, znany kolarz przełajowy oraz właściciel salonu rowerowego.

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PREZENTACJI ROWERU

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Jak widać, młodzież mamy zdolną,chętną, twórczą. Alisci, jak pisze "biznesmen", władcy miasta i regionu niezbyt dbają,o to by w tym miescie i regionie zostali, tworzyli, robili biznes... Różne Frygi i Przełomy nie ożywią aglomeracji szczecińskiej...
2016-06-03 10:00:56
ckm
no, no, pasek zębaty, i jeśli cena za całość max.2500 PLN to być może...
2016-06-02 22:17:43
do biznesmena
Mówiąc o "biznesmenach", mówisz o tych ciulach, którzy żerują na ludziach płacąc im minimalne wynagrodzenia? Żeby być dobrym biznesmenem trzeba mieć jeszcze klasę i nie ma znaczenia, czy ktos jezdzi rowerem. wole miec do czynienia z takimi ludzmi, niz z zadufanymi w sobie "biznesmenami"//
2016-06-02 21:34:48
kolarski
Twórcy tego "WYNALAZKU" W radiu mówili że chcieli połączyć stylistykę polskiego przedwojennego motocykla z.....no własnie z czym z niemieckim Stoewerem???? To trochę tak, jakby połączyć samochód Adolfa Hitlera z polskim motocyklem "Sokół". Podobno to cudo ma kosztować około 6 tys. Nabywców będzie z pewnością tysiące, ale proponuje podnieść cenę do 8 tys. to dopiero się biznes rozkręci. Czy tu przypadkiem nie chodziło o wyciągnięcie szmalu dla jakiegoś projektu 353 i podziałkowanie??? Przecież taki rower można spokojnie zrobić co najmniej o połowę taniej. Chyba, że jest ręczne spawanie, ręczne gięcie i w ogóle ręczna robota to wtedy można fajnie rozdmuchać koszty i wszyscy są zadowoleni. Moim zdaniem cos jest na rzeczy.... bo ceny spawania i obróbki metali znam od wielu lat i pospawanie, wypiaskowanie i pomalowanie kilku rurek z pewnoscią nie kosztuje kilka tysięcy reczne wycięcie kilku detali tez nie. A jak nie wiadomo o co chodzi to niestety chodzi o pieniądze. Czy znajda się naiwni? Moim zdaniem nie, a jesli to może kilku....
2016-06-02 21:19:42
Biznesmen
Niech włodarze tego pseudo -miasta wezmą się za budowę kolejnego mostu , bo bez infrastruktury nie będzie inwestycji - podatków , a z budowy kolejnych ścieżek rowerowych tego nie uzyskamy , a biznes rowerem nie jeździ .....
2016-06-02 20:03:39
A jaka cena
Dziś w radiu słyszałem iż cena ma wynosić ok 6000 zł. To życzę powodzenia i duuzzzo klientów.
2016-06-02 18:59:13
Uwagi
Rower może i modny, ale czy tego uczą na zajęciach ze wzornictwa? Jak przedni widelec może być z płaskowników (pomijając wątpliwej urody napis na nim) a cała rama okrągła? Do tego błotnik z drewna, które przy szczecińskiej pogodzie długo nie zostanie ładne. Pozycja za kierownicą na wygodną nie wygląda. Ale ogólnie, brawa za pomysł i siłę w dążeniu do jego realizacji. P.S. Czy projektanci roweru uzyskali prawa autorskie do posługiwania się nazwą i logiem Stoewera?
2016-06-02 15:29:01