Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Szczeciński Marsz Papieski w niedzielę ze zniczami i portretami

Data publikacji: 01 kwietnia 2023 r. 09:56
Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2023 r. 15:36
Szczeciński Marsz Papieski w niedzielę ze zniczami i portretami
Szczecinianie często gromadzą się pod pomnikiem Jana Pawła II, oddając hołd świętemu. Fot. Dariusz GORAJSKI  

W niedzielę ulicami Szczecina, a także wielu innych miast i miejscowości, przejdą Marsze Papieskie, których data nie jest przypadkowa, gdyż 2 kwietnia 2005 roku do Domu Ojca odszedł Papież Jan Paweł II, wkrótce po śmierci wyniesiony na ołtarze jako święty. Uczestnicy wydarzenia chcą przypomnieć o naszym Papieżu i jego pontyfikacie, zwłaszcza w tym czasie, gdy potrzebna jest obrona dobrego imienia wielkiego Polaka przed oszczerstwami.

Mimo oszczerstw i ataków na Jana Pawła II większość Polaków pozostaje wierna Jego nauczaniu i traktuje Go jako wielki autorytet. Zastępca przewodniczącego Kolegium IPN prof. Wojciech Polak mówił, że można było spodziewać się ataku na autorytet polskiego Papieża – jakoby jako biskup nie podejmował działań na informacje o pedofilii wśród księży – bo to dalszy ciąg przetaczającego się przez świat procesu laicyzacji. Nie wszyscy wiedzą, że w okresie PRL-u, gdy biskup dostawał informację, że z jakimś księdzem jest „coś nie tak”, to nie miał możliwości zgłoszenia tego do organów ścigania, bo cały aparat totalitarnego państwa był skierowany przeciwko obywatelom, a szczególnie przeciwko Kościołowi. Regularnie dochodziło do zastraszania, pobić, a nawet morderstw księży. Dostając informację, biskup musiał rozważyć, czy dany ksiądz jest rzeczywiście pedofilem, czy też pada ofiarą prowokacji SB, aby go skompromitować lub zmusić do współpracy.

Papież z Polski był człowiekiem ukształtowanym przez tragiczną historię naszego kraju i kierował się wiarą (wbrew powodzi niewiary hitleryzmu i komunizmu), nadzieją (wbrew beznadziei polskich klęsk) i miłością (wbrew nienawiści rasowej i klasowej). Pozostawił po sobie głębokie przekonanie o prawdziwym sensie ludzkiego istnienia, wywodzącym się z nauki Ewangelii. Uczył kochać, także nieprzyjaciół! Czy był człowiekiem idealnym? Takich nie było i nie ma. Jezus Chrystus wybrał 12 najlepszych na apostołów i nawet wśród nich znalazł się zdrajca… Brutalny atak na pamięć o Janie Pawle II to próba pozbawienia Polaków i ludzi na całym świecie symbolu mądrości i prawości, niemal ostatniego autorytetu – za którym podążały miliony – opartego na prawdziwych wartościach, tkwiących w głębi ludzkich sumień. Akcja antypapieska dotyczy zwłaszcza młodszego pokolenia, niepamiętającego Papieża. Ponadto Polakom chce się też odebrać dumę z Papieża, który kojarzony jest z naszym krajem w najdalszych zakątkach świata. Święty Papież pozostanie świętym, bo kłamstwa się go nie imają, a tym, którzy choć raz się z nim zetknęli, pozostały jego słowa, gesty i pamięć o przeżytych chwilach w ciężkich czasach. Zasługi Jana Pawła II dla polskiej niepodległości, dla wyzwolenia Europy Środkowo-Wschodniej, dla przemian na całym świecie są olbrzymie i wyjątkowo niegodziwym działaniem jest wyszukiwanie pewnego wątku z fałszywymi tropami i fałszywymi uzasadnieniami, by próbować skompromitować człowieka zmarłego wiele lat temu, który sam się już nie może bronić…

Niedzielne uroczystości w Szczecinie rozpoczną się mszą świętą o godz. 15 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy pl. Zwycięstwa, a następnie o godz. 16.30 marsz wyruszy na Jasne Błonia pod pomnik św. Jana Pawła II. Uczestnicy będą nieśli ze sobą znicze, ale także portrety i podobizny świętego, więc organizatorzy zachęcają do zabrania tych akcesoriów, zapraszając na trasę każdego, całe rodziny i tych wszystkich, którzy czują więź ze świętym Janem Pawłem II. Marsz organizuje środowisko skupione wokół Bractwa Małych Stópek i Fundacji Małych Stópek.

Jarosław Maliszewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do Katolik
2023-04-02 16:48:48
Szczególnie to pokazały dwa filmy o księżach pedofilach i jak biskupi chroniąc dzieci przezucali pedofilów do innych parafii gdzie też pracowali z dziećmi. To jest znany proceder od wielu lat. Kiedyś byli świeci bo za komuny pomagali Solidarności. Teraz obrosli w piorka, myślą że wszystko im wolno. Prawda i tak wyjdzie na jaw .
Katolik
2023-04-02 15:23:00
Przy okazji każdego ważnej dla nas katolików uroczystości na wszystkich forach ujawniają pogrobowcy komuchów i byłych ubeków.Boli ich to,że jest nas tak wielu a ich niestety tylko ubywa.I nie mogą się z tym pogodzić.Dlatego przypuszczają takie ataki.Ale my to przetrzymamy i ich pokonamy bo chrześcijaństwo już nie takie zawieruchy przetrwało
V
2023-04-02 13:09:38
Żenujące komentarze. Idźcie na marsz albo nie? Czego gawiedź z obu stron nie rozumie?
fin
2023-04-02 11:00:59
Kilka dni przed śmiercią szczecińskiego księdza Andrzeja Dymera w 2021 r. kościelny sąd apelacyjny potwierdził, że jest on winny wykorzystywania seksualnego nastolatków. Taki werdykt utajnili metropolici gdański i szczecińsko-kamieński. NO TO ŻYCZĘ POWODZENIA. Dzięga milczy , jeszcze ma duże poparcie w swojej byłej parafii w Radoryżu Kościelnym.....gm. Krzywda pow. Łuków , w kościele w którym brałem ślub dawno temu
Ryba
2023-04-02 09:56:53
To jest dziwne. Jak policja złapie pedofila to idzie siedzieć, ale jak założy koloratkę to modlą się za niego. Identycznie z pedałami - jesteś pedałem to szczują cię od lgbt ale jak bzykniesz zakonnika to schowają go w zakonie albo innej parafii a społeczeństwo modli się ze to taki fantastyczny człowiek. Masakra
Do wszystkich
2023-04-02 09:54:30
Przeczytaj ze zrozumieniem komentarz "do oszłomów"Amen
Do catolicki komuch
2023-04-02 08:44:06
To nam catolicki komuch przekazują nasze matki i nasi ojcowie, to nam przekazuje nasza szkoła. To dziedzictwo jest chrześcijańskie, jest więc równocześnie zakorzenione w Kościele, w tysiącleciu chrześcijaństwa polskiego.
Do 😁
2023-04-02 08:34:21
W Sopocie działała sieć klubów, których bywalcom, znanym postaciom ze świata artystów i biznesu stręczono małoletnie dziewczynki tzn Nic się nie stało 😁 i co , to były błędy . Myśl ?
Asmodeusz
2023-04-02 08:23:47
POznaj prawdę jaka jest i co stać cię na to . Być człowiekiem Asmodeusz to dostateczny powód, żeby być nieszczęśliwym ?
o.Ludwig Wisniewski
2023-04-02 07:52:34
Powtarzam: jeśli jakakolwiek partia ogłosi się obrończynią Jana Pawła II, odsądzając jednocześnie od czci i wiary innych współobywatel, to ja, stary człowiek, mający problemy ze zdrowiem, pojadę do Warszawy, i krzyżem położę się przed siedzibą tej partii, która nadużywa imienia świętego papieża.
chytlerofskiniemnie
2023-04-02 07:30:23
J.W.Smoniewski/ Stan moralny duchowieństwa: "czyż niesłusznie nazwiemy duchowieństwo pierworodem próżniactwa-poduszką Szatana-manią balwochwalstwa-wieczną zabobonnością-opoką bezbożności-korzeniem nieludzkości-zgorszycielem cnoty-potomkiem nieprawości-nasieniem obrzydliwości-widoczną nieprawością-ściekiem rozpusty--obrazem niecnoty-posłannikiem niegodziwości-pirwiastkiem szalbierstwa--krynicą występków-oszustwem moralności-lichwiarzem najwyrachowańszym-naczelnikiem zdzierstwa-otchłanią chciwości
over
2023-04-02 00:31:06
I znowu kulą w płot. Wskazany przypadek dotyczył relacji homoseksualnej w seminarium. Pod pedofilię tego się nie da podciągnąć. Już nie stoisz w rozkroku, tylko wykonujesz szpagat: próbując dowalić w ten sposób księżom stajesz się homofobem. Overbeek przyznał, że wiedzę o polskim Kościele czerpał z… antyklerykalnego tygodnika „Fakty i Mity”. To ma być dowód? Może jeszcze "NIE" jako źródło prawdy wskażesz?
catolicki komuch
2023-04-01 21:58:41
Chory psychicznie człowiek wierzy w to co widzi – fanatyk w to co zobaczył inny fanatyk. Człowiek chory podejmuje leczenie, fanatyk zaraża./Podczas procesji pamietaj o maseczce/
Wiem co mówię.
2023-04-01 21:55:06
Gdyby JP2 popełnił grzech,jaki Mu zarzuca tvn, to nie było dziesiątki cudów, za życia i po śmierci, za Jego przyczyną, ponieważ Pan Bóg nie wysłuchałby Go. Bo Bóg nie wysłuchuje grzesznika. Zatem zarzuty tej stacji to, "gotowana z premedytacją żaba".
Stary
2023-04-01 21:31:20
Czy będą nieśli portret Andrzeja Dymera? Męczennika. Nie doczekał procesu odwoławczego. Skazany, a nie ukarany. Zwolniony z pracy w czasie pobytu na zwolnieniu lekarskim! Wybitny. Równy Józefowi Wesołowskiemu i Juliuszowi Paetzowi.
Usiadł i zapłakał...
2023-04-01 20:38:11
Czy naprawdę kościół w tym kraju i jego przedstawiciele nie mają odwagi i sumienia przyznać się, że JP2 wiedział o swoich kolegach pedofilach w sutannach i chował ich do szafy? Wysługują się wami kolejni purpurowi razem z politykami, abyście próbowali zagłuszyć krzyk tysięcy skrzywdzonych dzieci, jak wam nie wstyd zakłamani i ślepi uznający się za wierzących ludzi.
Asmodeusz
2023-04-01 20:27:38
Myślicie, że organizując razem z pisiorami paradę po mieście odwrócicie i zakrzyczycie prawdę o kryciu i chowaniu niewygodnych tematów pedofilii w kościele? Mylicie się, im więcej będziecie stawać w ich obronie tym bardziej będą wychodzić prawdziwe fakty. Kolejny gwóźdź do trumny sami sobie wbijacie nawet nie wiecie jak głęboko i już nigdy go nie wyciągniecie.
Komuniści atakowali.
2023-04-01 20:15:26
Potomkowie komunistów mogą tylko szczekać i obsikiwać. Tylko.
Armin
2023-04-01 19:57:39
George Bernard Shaw: Męczeństwo to jedyna droga do sławy nie wymagająca żadnych zdolności
Joens
2023-04-01 18:13:27
Mężczyzna wszedł w parku na ławkę i krzyczy: -Precz z hipokryzją! Ludzie patrzą zdziwieni, a facet: -Precz z pazernośćią! Coraz wiecej gapiow przystaje obok, a ten dalej: -Precz z pedofilią! W końcu jakaś babcia nie wytrzymała i mówi: -Panie, coś się pan tak do tych księży przyczepił?
😁
2023-04-01 16:39:16
Wiara jedno a prawda drugie. Ciężko przyznać się do błędów
Do klemens
2023-04-01 16:35:14
Często nienawiść klemens sama sobie zadaje rany tzn jesienne wybory będą dla ciebie klęską czy zwycięstwem ?
Do do Dziad
2023-04-01 16:32:15
Tu masz odpowiedź na jego wpis , dlaczego jest zdenerwowany Dziad . Kuriozalny apel Biedronia . Dziewczyny, mówcie chłopakom jak Głosujesz na Konfederację ,to nie idę z tobą do łóżka ?
Do faza
2023-04-01 16:27:06
Dzisiaj puszczamy z dymem całą naszą pieprzoną przeszłość tzn umówili się kwadrans temu podczas libacji alkoholowej w stołówce firmy na palenie akt operacyjnych, dzisiejszej nocy, w miejscu mi nieznanym.Ty faza obejrzyj polski film pt PSY tylko otwórz oczy , uszy i usta aby one wyraziły co widać w tym filmie ?
Do Dziad
2023-04-01 16:20:48
Co sprawia, że Dziad zaczyna nienawidzić sam siebie . Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnianiem błędów, przed robieniem nie tego Dziad , czego inni oczekują ?
Do greg
2023-04-01 16:17:26
Iloraz inteligencji tłumu greg jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników !
Do fin
2023-04-01 16:14:53
MARSZ PAPIESKI .Tak Polacy będą bronić pamięci o św. Janie Pawle II . Ulicami polskich miast przejdą Marsze Papieskie. Dajmy świadectwo fin !
Do Gozer
2023-04-01 16:06:29
Gdyby twój iloraz inteligencji Gozer , obniżył się o jeden punkt, stałabyś się rośliną !
@klemens
2023-04-01 16:05:37
Żal mi ciebie. Twój wykręcony mózg mówi ci co pisać więc piszesz brednie podsycane pisowską retoryką.
Do Prawda wyszła na
2023-04-01 16:04:09
Prawda wyszła na jaw , o jakiej ty prawdzie , piszesz , tej z akt SB służby bezpieczeństwa tzn Sprawa dotyczyła wydarzeń z 1983 r. Służba Bezpieczeństwa podrzuciła wówczas do mieszkania ks. Jerzego Popiełuszki na ul. Chłodnej w Warszawie kilkanaście tysięcy ulotek, farbę drukarską, granaty z gazem łzawiącym, naboje i materiał wybuchowy. Następnie funkcjonariusze SB doprowadzili do ich ujawnienia w wyniku przeszukania mieszkania 12 grudnia 1983 r. Zastanów się nad sobą samym ?
do Gok-a
2023-04-01 15:31:42
- za inflację i biedę to robił ten co wygrywał w ToTo-Lotka i ostateczne "skoczył przez płot" (motorówką jak twierdzą UB-atele). Skoro publika na "skacze przez płot" to znaczy "chleb na zeszyt" i "chleb PO 30-ci zł" u PiS-dzielców nie istnieje - czytaj nie ma biedy.
Zgred
2023-04-01 15:30:14
Kiedyś był taki film "Wielki Bieg" w którym jeden z uczestników biegł tylko po to że jak zwycięży to wtedy główną nagrodę będzie wręczał mu towarzysz I-szy sekretarz Bierut. I on chciał wygrać aby przy wręczaniu nagrody dać Bierutowi list z prośbą o ułaskawienie swego ojca od kary śmierci wydanego przez Ubecki sąd. Tłumaczył kolegom że Bierut nic nie wie o żadnych świństwach UB i SB bo przecież by na to nie pozwolił. Że jak się dowie to zrobi z UB porządek, bo to oni są winni.
KM53
2023-04-01 14:50:06
Część osób wypowiadających się na tym forum, święcie wierzy w "dokumenty" jakiegoś oficera UB, który pracował w wydziale ds. zwalczania KK jako wroga ustroju komunistycznego. Służby PRL-u już w latach 50-tych miały ochotę na aresztowanie i fizyczną eliminację biskupa Karola Wojdyły, ale obawiały się rozruchów społecznych, więc musiały się ograniczyć do metod zniesławiania. Nawet teraz służby specjalne mogą zrobić każdego z was złodziejem, pedofilem, zdrajcą itd.
Prawda wyszła na jaw
2023-04-01 14:42:06
Wojtyła był bohaterem lecz teraz jest zwykłym zerem.
klemens
2023-04-01 14:40:17
Szczecin to najbardziej komunistyczne miasto w Polsce. Mnóstwo tu sowieckich kundelków z PZPR. Dzisiaj to najbogatsi ludzie w regionie. Nakradli się. Mieszka tu także kilkadziesiąt tysięcy Rosjan ze zmienionymi nazwiskami. Zostali tu jeszcze z czasów PRL. Dlatego nie dziwią mnie te antykatolickie wpisy poniżej. Kościół miał duży wpływ na upadek komuny. Dobra robota! A pedofila z Platformy to ukrywał Geblewicz w Urzędzie Marszałkowskim. To obrzydliwe i sprawa dla prokuratora.
do poniższych
2023-04-01 13:52:08
” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……” Przecież panuje "demokracja liberalna" i zamiast "jeb.ć" i "wypi..ć" zaproponujcie swój program. Wyrocznia "jurnego Stefana" obowiązuje każdą partię w "Polin". https://www.youtube.com/watch?v=ML5r-kdMvVs
Gok
2023-04-01 13:37:39
Ale folklor! Nieźle nieźle. Jakby naród był mądry robił by drugi Paryż za inflację i biedę a nie jakieś marsze przecie faktom papieskim.
autorytet
2023-04-01 13:00:47
Niby dla kogo ten przebieraniec i obrońca skrzywionych psychicznie kolesi jest autorytetem ?? Dla 500plusów i moherków które jak stado baranów krocza od urodzenia do piachu bez uzycia mózgu.
Do oszołomów
2023-04-01 12:59:22
broniących za wszelką cenę JP2. Nikt normalny nie umniejsza jego wkładu w to co stało się w Polsce przed i po 1989 roku i całym bloku wschodnim. Ale bronienie go za jego świadome zaniechania w kwestii pedofili w korporacji KK w Polandi jest tym samym co bronienie zabójcy który wcześniej uratował wiele osób. Ogólnie, na nazywanie go świętym chyba jednak nie zasłużył. Amen
klemens
2023-04-01 12:30:18
gościnnie wystąpi duch tej ziemi i odnowi jej oblicze . Ale to po wyborach .
faza
2023-04-01 11:51:25
otworzyć archiwa i po kłopocie, czego się boicie ? prawdy?
do Dziad
2023-04-01 11:29:36
Dziad dzisiaj chyba nie bylo ładowane w pupcie i stąd ta agresja:) na marsz gejów i innych zboczeńców to byś sobie pewnie poszedł .
Dziad
2023-04-01 11:19:14
Ja się zastanawiam ile będę mógł kupić jaj i kiełbasy z MOM, czy zapłacę rachunek za prąd a wy mi tu d… zawracacie jakimś 18-letnim trupem wadowickim? Nie macie innych problemów?
greg
2023-04-01 11:05:26
" Idźcie w pokoju ludzie prości/ przed wami jest jądro ciemności." Następny będzie marsz w obronie pana Dzięgi ? 8* i Konfederacje
fin
2023-04-01 10:37:00
Pamiętajmy , jutro niedziela handlowa
Gozer
2023-04-01 10:35:40
Wstydu nie macie żeby bronić obrzydliwego obrońcę pedofili. Naprawdę wasz bóg zezwala na krzywdzenie dzieci w imię wiary. Niczym się nie różnicie od islamistów, którzy zabijają w imię wiary. Zresztą historia pokazuje, że palenie na stosach i wojny krzyżowe to ten sam kierunek "miłosierdzia". Religie i bóstwa to najgorsze co mogło spotkać ludzkość na tej ziemi.
Nie damy go wam.
2023-04-01 10:03:59
Komuniści go nie zabili, ich potomkowie też go nie zabiją. Największego Polaka obronimy!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA