Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Szczeciński Jarmark Wielkanocny [GALERIA]

Data publikacji: 2019-04-13 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Szczeciński Jarmark Wielkanocny
 

Smakowite mazurki, gigantyczne pisanki, chleby na zakwasie, a w kompozycjach z wiosennych kwiatów zajączki i kurczaczki - to wszystko i jeszcze więcej czeka na Szczecińskim Jarmarku Wielkanocnym, który otworzył się na szczecinian i turystów w dawnej alei kwiatowej, czyli na pl. Żołnierza Polskiego.

Jarmark słychać z daleka za sprawą warsztatów i animacji dla najmłodszych, które odbywają się na i wokół sceny - od strony słonecznego zegara, w „Strefie Malucha". Nie tylko dzieciaki chętnie biorą udział w poszukiwaniu zaginionych jajek kurki Sasanki czy w eksperymentach z Szalonym Profesorem z Miasta Nauki. Kto się na nie spóźni, ten jeszcze będzie miał okazję skorzystać z niebanalnych atrakcji. Choćby ze wspólnej zabawy z wielkanocnym kuczaczkiem czy puszczaniu mydlanych baniek. Natomiast po godz. 15 na scenie pojawi się big band Final Countdown Orchestra im. Jana Skrosia z Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie.

Za to oferta kilkudziesięciu jarmarkowych kramów będzie bez zmian - czyli kusząca i smakowita - przez całe dwa dni imprezy: w sobotę (13 bm.) jeszcze do 19, a w niedzielę - w godz. 10-18.

- To najlepsze miejsce do zrobienia wielkanocnych zakupów i poczucia świątecznej atmosfery. W tym roku przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin - przekonuje Celina Wołosz, rzeczniczka spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która wraz z e szczecińskim magistratem współorganizuje wydarzenie. - Na jarmarkowych stoiskach można kupić miody, sery górskie, tradycyjne wędliny, ciasta pieczone według domowych receptur, gry szczecińskie i książki, a także jajka ozdobne, przyprawy naturalne, chleby na zakwasie, churrosy, frytki belgijskie, kołacze. Również rękodzieło: ozdoby wielkanocne, palmy, koszyki, stroiki, szydełkowe dekoracje. W ofercie nie brakuje win, wyrobów z drewna i naturalnych kosmetyków.

Pogoda sprzyja, więc wybrać się na Szczeciński Jarmark Wielkanocny jeszcze dzisiaj. A przynajmniej w niedzielę, bo wtedy…

- Będzie można wziąć udział w loterii organizowanej przez Fundację Kamienica 1 oraz skorzystać z „Rezonansu uśmiechu” - trenażera mięśni głębokich - zachęca Celina Wołosz. - Scena stanie się bardziej folkowa. W samo południe rozpoczną się występy zespołów ludowych z Dębna, Kobylanki, Popowa i Stawna.

To do godz. 16.30. Wcześniej (od g. 10.45) będzie można posłuchać popisów artystów z Pałacu Młodzieży. Natomiast niemal równoległe (w godz. 13 - 15) harcerze przeprowadzą grę wielkanocną. Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie www.kolorowaaleja.pl oraz na profilu społecznościowym (FB) Szczecińskiego Jarmarku Wielkanocnego.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Zobacz także galerię zdjęć z jarmarku autorstwa Dariusz Gorajskiego

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA