poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szczeciński Jarmark Wielkanocny

Szczeciński Jarmark Wielkanocny [GALERIA]

Szczeciński Jarmark Wielkanocny
Data publikacji: 2019-04-13 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 1280 385694

Smakowite mazurki, gigantyczne pisanki, chleby na zakwasie, a w kompozycjach z wiosennych kwiatów zajączki i kurczaczki - to wszystko i jeszcze więcej czeka na Szczecińskim Jarmarku Wielkanocnym, który otworzył się na szczecinian i turystów w dawnej alei kwiatowej, czyli na pl. Żołnierza Polskiego.

Jarmark słychać z daleka za sprawą warsztatów i animacji dla najmłodszych, które odbywają się na i wokół sceny - od strony słonecznego zegara, w „Strefie Malucha". Nie tylko dzieciaki chętnie biorą udział w poszukiwaniu zaginionych jajek kurki Sasanki czy w eksperymentach z Szalonym Profesorem z Miasta Nauki. Kto się na nie spóźni, ten jeszcze będzie miał okazję skorzystać z niebanalnych atrakcji. Choćby ze wspólnej zabawy z wielkanocnym kuczaczkiem czy puszczaniu mydlanych baniek. Natomiast po godz. 15 na scenie pojawi się big band Final Countdown Orchestra im. Jana Skrosia z Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie.

Za to oferta kilkudziesięciu jarmarkowych kramów będzie bez zmian - czyli kusząca i smakowita - przez całe dwa dni imprezy: w sobotę (13 bm.) jeszcze do 19, a w niedzielę - w godz. 10-18.

- To najlepsze miejsce do zrobienia wielkanocnych zakupów i poczucia świątecznej atmosfery. W tym roku przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin - przekonuje Celina Wołosz, rzeczniczka spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która wraz z e szczecińskim magistratem współorganizuje wydarzenie. - Na jarmarkowych stoiskach można kupić miody, sery górskie, tradycyjne wędliny, ciasta pieczone według domowych receptur, gry szczecińskie i książki, a także jajka ozdobne, przyprawy naturalne, chleby na zakwasie, churrosy, frytki belgijskie, kołacze. Również rękodzieło: ozdoby wielkanocne, palmy, koszyki, stroiki, szydełkowe dekoracje. W ofercie nie brakuje win, wyrobów z drewna i naturalnych kosmetyków.

Pogoda sprzyja, więc wybrać się na Szczeciński Jarmark Wielkanocny jeszcze dzisiaj. A przynajmniej w niedzielę, bo wtedy…

- Będzie można wziąć udział w loterii organizowanej przez Fundację Kamienica 1 oraz skorzystać z „Rezonansu uśmiechu” - trenażera mięśni głębokich - zachęca Celina Wołosz. - Scena stanie się bardziej folkowa. W samo południe rozpoczną się występy zespołów ludowych z Dębna, Kobylanki, Popowa i Stawna.

To do godz. 16.30. Wcześniej (od g. 10.45) będzie można posłuchać popisów artystów z Pałacu Młodzieży. Natomiast niemal równoległe (w godz. 13 - 15) harcerze przeprowadzą grę wielkanocną. Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie www.kolorowaaleja.pl oraz na profilu społecznościowym (FB) Szczecińskiego Jarmarku Wielkanocnego.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Zobacz także galerię zdjęć z jarmarku autorstwa Dariusz Gorajskiego

Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny Szczeciński Jarmark Wielkanocny

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Czas jarmarków
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie