Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Szczeciński Budżet Obywatelski. W piątek koniec głosowania na projekty

Data publikacji: 2019-12-05 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-10 17:16
Szczeciński Budżet Obywatelski. W piątek koniec głosowania na projekty
 

Punktualnie w południe w piątek 6 grudnia zakończy się głosowanie na projekty tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwało od 22 listopada. W tym roku mieszkańcy mogą wybierać spośród 122 pomysłów, które znalazły się na liście do głosowania, z tego 39 to projekty ogólnomiejskie, a 83 lokalne.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta, bez względu na wiek i miejsce zameldowania. W tym roku również osoby niezameldowane, ale mieszkające w naszym mieście będą mogą oddać swój głos zarówno przez internet, jak i tradycyjnie w punktach do głosowania. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy na projekty ogólnomiejskie oraz trzy głosy na projekty lokalne. Na jeden projekt można oddać maksymalnie dwa głosy. 

Na stronie Urzędu Miejskiego w Szczecinie (sbo.szczecin.eu) można znaleźć potrzebne informacje dotyczące SBO, m.in. gdzie można oddać głos, listę projektów.

Szczeciński Budżet Obywatelski 2020

Wśród projektów znajdują się m.in. następujące pomysły: przywrócenie pomnika Sediny przy placu Tobruckim, "biblioteka na świeżym powietrzu przy osiedlu Zawadzkiego" (niewielka drewniana skrzynka z regałami i przeszklonym frontem, służąca mieszkańcom do wymieniania się książkami i czasopismami), "Spotkania przy Najdłuższej Alei Miasta" (całoroczny cykl wydarzeń przy Ścianie Płaczu i Wojska Polskiego), "Szczecin bez plastiku" (zostaną wskazane konkretne miejsca w których pojawią się miejskie źródełka oraz automaty przyjmujące zużyte butelki i puszki), "Ekologiczny Szczecin - torby bawełniane dla mieszkańców" (5 tys. sztuk toreb ekologicznych ze znakiem graficznym Szczecina, rozdawane mieszkańcom), "Tężnia solankowa - inhalator dla Szczecina" (w Parku Kasprowicza na Psiej Polanie budowa tężni wypełnionej sezonowymi gałęziami tarniny lub witkami brzozowymi, doświetlona lampami led.), "Bulwary w kwiatach" (ustawienie na terenie szczecińskich nadodrzańskich bulwarów około 60 szt. donic z nasadzeniami drzew, krzewów oraz kwitnących bylin i traw ozdobnych), "Maszt dla Polski" (powstałby na trawniku przy zjeździe z Trasy Zamkowej, miałby sponad 30 metrów wysokości), "Mural na Niebuszewie" - na ul. Warcisława przy Centrum Handlowego Stara Cegielnia (panorama północnych dzielnic miasta) i "mobilna łazienka dla bezdomnych" (bus lub autobus, dostosowany do wymogów, jakie winna spełniać nowoczesna łazienka).

(dar)

Fot. Arleta Nalewajko

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A ja jestem za torbami.
2019-12-05 22:35:18
Szczecin idzie z torbami!
Gosc
2019-12-05 21:23:40
Niech sobie lobbuje kto chce. Mądry mieszkaniec odda głos na właściwy dla niego projekt. Nie będzie się kierował kogoś rekomendacją. Co do projektów- większość ogólnomiejskich powinna być w lokalnych. Kilka Z nich są projektami ogólnomiejskim. Np wspomniane Tężnie solankowe. Piękny projekt, wiele miast już ma tężnie. Czas na Szczecin. Dajmy sobie szansę.
gosc
2019-12-05 19:08:39
na wiekszosc projektow lobbuja rady osiedli- np okolice arkonii- do dzis nic nie zrealizowane kosztem sbo buduja sobie para prywatne miejsce ,ciemny lud nie glosuje 50% w wyborach a co dopiero w sbo
Szczecinianka
2019-12-05 18:01:40
Zgadzam się z przedmówcą. Jeszcze tak wyszukanego i pięknie się reprezentującego projektu w naszym mieście nie było. Warto na niego oddać głosy,bo w końcu będzie się czym poszczycić. I do tego projekt dla każdego.
Gościniec
2019-12-05 17:58:13
Głosujcie na Tężnie, projekt ogólnopolski. Zdrowie I relax dla mieszkańców. Jeden z niewielu godny oddania głosów.
gosc
2019-12-05 17:39:08
Głosujcie na projekt Tężni Solankowych-gigantyczne filtry powietrza - nr 1- projekt Ogólnomiejski, na co komu jakieś betonowe pomniki czy inne jeżyny ,to przynajmniej będzie korzyść zdrowotna dla mieszkancow miasta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA