sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczeciński Budżet Obywatelski. W piątek koniec głosowania na projekty

Szczeciński Budżet Obywatelski. W piątek koniec głosowania na projekty

Szczeciński Budżet Obywatelski. W piątek koniec głosowania na projekty
Data publikacji: 2019-12-05 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-10 17:16
Wywietleń: 1013 431264

Punktualnie w południe w piątek 6 grudnia zakończy się głosowanie na projekty tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwało od 22 listopada. W tym roku mieszkańcy mogą wybierać spośród 122 pomysłów, które znalazły się na liście do głosowania, z tego 39 to projekty ogólnomiejskie, a 83 lokalne.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta, bez względu na wiek i miejsce zameldowania. W tym roku również osoby niezameldowane, ale mieszkające w naszym mieście będą mogą oddać swój głos zarówno przez internet, jak i tradycyjnie w punktach do głosowania. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy na projekty ogólnomiejskie oraz trzy głosy na projekty lokalne. Na jeden projekt można oddać maksymalnie dwa głosy. 

Na stronie Urzędu Miejskiego w Szczecinie (sbo.szczecin.eu) można znaleźć potrzebne informacje dotyczące SBO, m.in. gdzie można oddać głos, listę projektów.

Szczeciński Budżet Obywatelski 2020

Wśród projektów znajdują się m.in. następujące pomysły: przywrócenie pomnika Sediny przy placu Tobruckim, "biblioteka na świeżym powietrzu przy osiedlu Zawadzkiego" (niewielka drewniana skrzynka z regałami i przeszklonym frontem, służąca mieszkańcom do wymieniania się książkami i czasopismami), "Spotkania przy Najdłuższej Alei Miasta" (całoroczny cykl wydarzeń przy Ścianie Płaczu i Wojska Polskiego), "Szczecin bez plastiku" (zostaną wskazane konkretne miejsca w których pojawią się miejskie źródełka oraz automaty przyjmujące zużyte butelki i puszki), "Ekologiczny Szczecin - torby bawełniane dla mieszkańców" (5 tys. sztuk toreb ekologicznych ze znakiem graficznym Szczecina, rozdawane mieszkańcom), "Tężnia solankowa - inhalator dla Szczecina" (w Parku Kasprowicza na Psiej Polanie budowa tężni wypełnionej sezonowymi gałęziami tarniny lub witkami brzozowymi, doświetlona lampami led.), "Bulwary w kwiatach" (ustawienie na terenie szczecińskich nadodrzańskich bulwarów około 60 szt. donic z nasadzeniami drzew, krzewów oraz kwitnących bylin i traw ozdobnych), "Maszt dla Polski" (powstałby na trawniku przy zjeździe z Trasy Zamkowej, miałby sponad 30 metrów wysokości), "Mural na Niebuszewie" - na ul. Warcisława przy Centrum Handlowego Stara Cegielnia (panorama północnych dzielnic miasta) i "mobilna łazienka dla bezdomnych" (bus lub autobus, dostosowany do wymogów, jakie winna spełniać nowoczesna łazienka).

(dar)

Fot. Arleta Nalewajko

Komentarze

A ja jestem za torbami.
Szczecin idzie z torbami!
2019-12-05 22:35:18
Gosc
Niech sobie lobbuje kto chce. Mądry mieszkaniec odda głos na właściwy dla niego projekt. Nie będzie się kierował kogoś rekomendacją. Co do projektów- większość ogólnomiejskich powinna być w lokalnych. Kilka Z nich są projektami ogólnomiejskim. Np wspomniane Tężnie solankowe. Piękny projekt, wiele miast już ma tężnie. Czas na Szczecin. Dajmy sobie szansę.
2019-12-05 21:23:40
gosc
na wiekszosc projektow lobbuja rady osiedli- np okolice arkonii- do dzis nic nie zrealizowane kosztem sbo buduja sobie para prywatne miejsce ,ciemny lud nie glosuje 50% w wyborach a co dopiero w sbo
2019-12-05 19:08:39
Szczecinianka
Zgadzam się z przedmówcą. Jeszcze tak wyszukanego i pięknie się reprezentującego projektu w naszym mieście nie było. Warto na niego oddać głosy,bo w końcu będzie się czym poszczycić. I do tego projekt dla każdego.
2019-12-05 18:01:40
Gościniec
Głosujcie na Tężnie, projekt ogólnopolski. Zdrowie I relax dla mieszkańców. Jeden z niewielu godny oddania głosów.
2019-12-05 17:58:13
gosc
Głosujcie na projekt Tężni Solankowych-gigantyczne filtry powietrza - nr 1- projekt Ogólnomiejski, na co komu jakieś betonowe pomniki czy inne jeżyny ,to przynajmniej będzie korzyść zdrowotna dla mieszkancow miasta.
2019-12-05 17:39:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie