niedziela, 29 listopada 2020r.

Szczecińska kapsuła do dezynfekcji

Data publikacji: 2020-10-21 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-22 15:06
Szczecińska kapsuła do dezynfekcji
 

Przedsiębiorca ze Szczecina postanowił zbudować kapsułę do dezynfekcji DC-X1. W czasie przestoju na rynku pan Andrzej chciał się przebranżowić - z firmy produkującej konstrukcje stalowe stał się producentem nowoczesnych maszyn do dezynfekcji, które mogą wspomóc prace służby zdrowia.

Kapsuła została zbudowana w hali produkcyjnej w Szczecinie. "Urządzenie służy do dezynfekcji kombinezonów ochronnych ze wszystkich obecnych na nich wirusów typu SARS z grupy wirusów grypy. Działa także na bakterie, (inne) wirusy, grzyby i spory" - czytamy w opisie.

- Nie chciał wyprodukować zwykłej "bramki" do dezynfekcji, która jest mało skuteczna, lecz produkt najwyższej jakości, aby zapewnić personelowi walczącemu z wirusami najwyższe bezpieczeństwo - podkreślają znajomi pana Andrzeja.

Wśród zalet kapsuły wymienia się samoobsługowy i w pełni automatyczny proces dezynfekcji, komunikaty głosowe oraz wizualne - wewnątrz i na zewnątrz kabiny, a także system awaryjny otwierania drzwi w razie zaniku prądu. Z kapsuły mogą korzystać osoby niedosłyszące oraz niepełnosprawne, w tym na wózkach inwalidzkich.

Urządzenie dedykowane jest przede wszystkim dla szpitali, aby przyspieszyć proces dezynfekcji lekarzy na oddziałach zakaźnych. W spocie promującym wystąpił sportowiec Michał Materla. "Tak, jak on walczy w ringu, tak maszyna DC-X1 ma za zadanie wspomóc wszystkich walczących z wirusami" - czytamy.

(KaNa)

Na zdjęciu: Maszyna ma za zadanie wspomóc prace lekarzy na oddziałach zakaźnych.

Fot. Weld Systems

 

 

Komentarze

brawo
2020-10-21 19:54:34
Brawo ten Pan. Ciekawe tylko czy MZ się ty zainteresuje?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ