niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin walczy o Kubusia

Szczecin walczy o Kubusia [GALERIA, FILM]

Szczecin walczy o Kubusia
Data publikacji: 2016-02-20 16:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 2028 120752

Przez cały weekend trwa w trzech centrach handlowych akcja Fundacji DKMS. W Galaxy, Molo oraz w Outlecie na prawobrzeżu można zgłosić się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Wystarczy być zdrowym, mieć od 18-55 lat - wówczas jest szansa, że uratujemy komuś życie. Trzeba wiedzieć, że "podarowanie" komórek nic nie boli, poświęcić trzeba jedynie trochę swojego czasu. Tym razem poszukiwany jest genetyczny bliźniak dla Kuby Marczewskiego -Piaseckiego, ucznia SP nr 37 w Szczecinie, który ma nawrót białaczki limfoblastycznej.  W piątek w szkole chłopca także zorganizowano dzień z Fundacją DKMS.

- Do szkoły przyszło 278 osób, to doskonały wynik - mówi Izabela Aniśko, wolontariuszka, mama przyjaciela Kuby. - Kuba śledzi w internecie to, co się dzieje. My natomiast mamy nadzieję, że znajdzie się spośród tych osób dawca dla Kubusia i nie tylko dla niego.

W CH Galaxy do tego, by zapisywać się do bazy potencjalnych dawców szpiku zachęcali piłkarze Pogoni - Łukasz Zwoliński, Sebastian Rudol i Mateusz Lewandowski. Kuba jest wielkim fanem portowców.

- Jestem od dwóch lat w rejestrze, przy czy sportowcy mogą zostać dawcami dopiero po zakończeniu kariery. Tak jak kibice trzymają kciuki za nas, tak my trzymamy kciuki za Kubę - twierdzi Łukasz Zwoliński.

Kto jeszcze chciałby "podzielić się sobą" ma szansę  - wolontariusze DKMS będą w galeriach handlowych także w niedzielę, do wieczora

(kol)

Fot. Ryszard PAKIESER

Więcej o akcji DKMS w poniedziałkowym Kurierze  Szczecińskim i e -wydaniu z 22 lutego 2016

Szczecin walczy o Kubusia Szczecin walczy o Kubusia Szczecin walczy o Kubusia Szczecin walczy o Kubusia Szczecin walczy o Kubusia Szczecin walczy o Kubusia Szczecin walczy o Kubusia Szczecin walczy o Kubusia Szczecin walczy o Kubusia

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie