środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej [GALERIA]

Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej
Data publikacji: 2020-08-15 11:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-17 13:28
Wywietleń: 1254 469979

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, wiceminister edukacji Maciej Kopeć i inni politycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty pod popiersiem Józefa Piłsudskiego - aby uczcić Polaków, którzy sto lat temu starli się z bolszewikami na przedpolach Warszawy. Żołnierze dopiero co powstałego państwa polskiego dzięki determinacji, sprawnym liderom politycznym reprezentującym różne opcje, ofiarności całego społeczeństwa i francuskiej pomocy odparli wtedy zagrożenie ze Wschodu, które mogło zmienić losy całej Europy. Komuniści przegrali, Polacy wywalczyli wolność na kolejne 20 lat. Bitwa Warszawska była jedną z najważniejszych w dziejach naszego kontynentu. ©℗

(as)

Fot. Grzegorz Siwa

Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej Szczecin uczcił 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Komentarze

Kochane Polaczki
Uwielbiam was głąby od pis i po. To samo zimne łajno, od którego człowiek się nawet nie ogrzeje, a oni się biją między sobą i skłócają ludzi, jakby to były platyna i diamenty.
2020-08-17 08:08:53
@Bj
A po co nam kolejny pomnik przedwojennego dyktatora, który nawet nie wiedział gdzie Szczecin leży ? Lepiej odbudujmy wreszcie Sedinę
2020-08-17 07:46:29
BTW
Ten numer jaki odwalili Soska i Łażewska wyleczy sporo osób z ślepej miłości do opozycji. Takie bezmózgi mają być alternatywą dla obecnie rządzących?
2020-08-16 14:11:41
Szczeciniak
Soska i Łażewska po tym skandalu co zrobili powinni podac się do dymisji i złożyć mandaty radnych. Albo niech ktoś inny ich tego pozbawi. Po takim skandalu nie ma już dla nich miejsca w lokalnej polityce i życiu publicznym.
2020-08-16 13:43:18
komuniści jak zwykle zaprezentowali jak wyglada zdrada
tak samo jak w 1920 roku przymierzali się do tego by Polska była częścią ZSRR, tak jak w późniejszych latach kolaborowali z komunistycznym okupantem dopuszczając się zbrodni na Polakach - pan Soska kontynuuje te niesławne tradycji polskiego komunizmu...
2020-08-16 11:43:59
gość
100 lat temu nie brakowało zaprzańców , którzy mniej lub bardzie otwarcie sprzyjali bolszewikom , widze ,że i teraz by ich nie zabrakło .WStyd , hańba!
2020-08-16 11:32:53
Cud nad Wisłą
Dlaczego nie piszecie gdzie odnalazł wartości patriotyczne i polskie przedstawiciel miasta składając kwiaty na cmentarzu w dniu zatrzymania barbarzyńskiej bolszewickiej nawały?
2020-08-16 11:18:54
Skandal!
To, co zrobili wczoraj przedstawiciele władz Szczecina, to niebywały skandal! W takim dniu składać kwiaty pod pomnikiem odsłoniętym z okazji rocznicy Rewolucji Październikowej? Hańba i wstyd na całą Polskę!
2020-08-16 09:56:33
@ gość
Ściskam Ci rękę. Cieszę się, że w Szczecinie są tacy jak Ty ludzie. Szacunek.
2020-08-16 08:53:30
Wstyd i hańba Soski.
Wiceprezydent Szczecina - komunista Soska - złożył kwiaty pod pomnikiem sowieckim w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Za to "zapomniał" złożyć hołd polskim bohaterom , dzięki którym Soska żyje w wolnym i niepodległym kraju. Kim pan jest naprawdę , panie Soska ? Jakie są korzenie pana rodziny ? Informacja o zachowaniu Soski na pewno dotarła do Moskwy. Może o to właśnie chodziło.
2020-08-16 07:34:55
gość
Do "krytyk społeczny" A Ty złożyłeś kwiaty?Uczciłeś nasze zwycięstwo,obronę niepodległości?Ironią tego zwycięstwa jest to że nasi przodkowie oddawali życie w obronie ojczyzny,żeby tacy jak Ty mogli pisać bzdury w wolnym kraju.Stań przed pomnikiem,złóż kwiaty,pochyl głowę.oddaj cześć bohaterom,podziękuj Im za ten wielki trud,za daninę krwi którą ofiarowali na ołtarzu niepodległości.Bez napinania bez plucia,z powagą i wielką pokorą podziękuj że tacy ludzie o takich zasadach kiedyś żyli w naszym kraju.Tyle w temacie,spokojnego dnia życzę!
2020-08-16 07:11:40
Pan Witek
Żałosne. Pomóżcie biednym, posadźcie drzewa, posprzątajcie miasto. Składanie kwiatów pod kamienną konstrukcją to absurd i obciach.
2020-08-16 02:35:21
Szczecin
Pajac tylko najprościej powiedzieć otym chłopku
2020-08-16 00:23:40
Soska
Zenada...wstydu gosciu oszczedz
2020-08-15 23:59:36
Polak
Tymczasem Soska składa wieńce bolszewikom...
2020-08-15 22:03:03
@par37
I to do Niemiec!!!
2020-08-15 21:52:22
Tak po trzykroć -
Wiwat!! Wiwat!! Wiwat!!
2020-08-15 21:42:42
Wiwat !!!
Wiwat marszałek Piłsudski i jego wspaniali żołnierze !!! Wielcy Polacy.
2020-08-15 20:10:52
Par 37
A Pomarszczona Pojechała na golfa
2020-08-15 18:59:15
" O roku ów "
“O roku ów ! kto ciebie widział w naszym kraju ! Ciebie lud zowie dotąd rokiem urodzaju”. Tak pisał poeta o roku 1812. O roku 1920 można powiedzieć to samo. To rok przełomowy i radosny dla Polski. Co za szczęście , że dzięki prywatnej inicjatywie kilkunastu osób mamy popiersie Marszałka w Szczecinie.
2020-08-15 15:03:34
Endriu
Wiceprezydent pan Soska składa kwiaty pod pomnikiem braterstwa broni na centralnym samotnie z jakąś panią święto mu się pomyliło czy bolszewików żal?
2020-08-15 14:50:56
Wow
Bj jakoś nie przeszkadza że PiS obiecał muzeum i pomnik na 100 lecie Bitwy i na obiecankach się skończyło. O badziewnych laweczkach na 100lecie Niepodległości nie wspomnę
2020-08-15 12:59:50
@Bj
Dawno to mial stanąć pomnik Krzysztofa Jarzyny. Piłsudski ma juz popiersie.
2020-08-15 12:31:11
Endriu
To gdzie jest ten cały Szczecin,gdzie Marszałek,gdzie prezydent miasta ach zapomniałem to nie to święto dla tych gości.
2020-08-15 12:29:46
Bj
Krytyk społeczny nie odróżnia Święta Państwowego od walki politycznej. Kto broni platformersom składać kwiaty pod popiersiem Marszałka? To jedno. Po drugie - już dawno miał stanąć pomnik Marszałka w Szczecinie. I co,i nic, może w 200 setną rocznicę stanie.
2020-08-15 12:19:16
Krytyk Społeczny.
Jaki "cały Szczecin "-? panie redaktorze-? To są przedstawiciele lokalnego PiSu- grupka zakompleksionych maluczkich lokalnych politycznych kacyków tego ugrupowania bez społecznego lokalnego poparcia by występować w imieniu nas mieszkańców.Proszę o rzetelność i nie manipulować opinią.
2020-08-15 12:06:09