czwartek, 13 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin tuż za największymi

Szczecin tuż za największymi

Szczecin tuż za największymi
Data publikacji: 2016-03-03 08:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:02
Wywietleń: 2965 122049

Szczecin znalazł się na szóstym miejscu w rankingu największych polskich miast cieszących się najlepszą reputacją. Zwyciężył Wrocław. Pod uwagę brano 18 miast.

Ranking miast o najwyższej reputacji opublikował Dziennik Gazeta Prawna. To pierwsze tego typu zestawienie w kraju. Ranking powstał na podstawie wyników badania przeprowadzonego na zlecenie Fundacji na Rzecz Reputacji Marki. Jego uczestnicy oceniali m.in. poziom zaufania do danego miasta, możliwość polecenia go znajomym, towarzyszącą mu atmosferę medialną oraz warunki pracy. Dla każdego miasta obliczono wskaźnik reputacji - od 1 do 100 pkt. W rankingu jednak uwzględniono tylko te, które uzyskały minimum 60 pkt. Łącznie - 18 miast. W zestawieniu na pierwszym miejscu znalazł się Wrocław - 75 pkt, na drugim Gdańsk (73 pkt.) a na trzecim Poznań (72 pkt.) Za podium znalazł się Kraków i Warszawa. Na szóstej pozycji uplasował się Szczecin (68 pkt.). Za nim znalazły się m.in. Katowice i Łódź.

Badanie miało także odpowiedzieć na pytanie, które miasta w Polsce najchętniej odwiedzaliśmy i polecaliśmy swoim znajomym w ciągu ostatniego roku. Okazuje się, że najczęściej odwiedzanym miastem w ostatnim roku była Warszawa (29 proc.), Kraków (27) oraz Wrocław (24). Najmniejsza grupa respondentów zadeklarowała pobyt w Białymstoku (4 proc.) i Zielonej Górze (6 proc.). W tym zestawieniu Szczecin znalazł się na 11 miejscu (10 proc.). W pierwszej trójce miast, których odwiedzenie uczestnicy badania rekomendowali najczęściej znalazły się Kraków, Wrocław i Gdańsk. Tuż za nimi uplasowała się Warszawa. Szczecin - i tym razem na 11 pozycji.
(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

@ do malkontentów
Masz obraz Szczecina tylko z przedwojennych widokówek?
2016-03-04 09:40:53
Łotr
Trudno się dziwić, magia naszego ukochanego miasta rusza serca najwiekszych turystów. Ja uważam , że Szczecin klasyfikuje sie tak dobrze, dzięki szczecinianom. Bez nas nie ma nic: kamienice bez duszy, pusty port, mariny bez żeglarzy, bulwary bez ruchu, parki bez spacerujących...
2016-03-04 01:45:53
do malkontentów
Nie wstyd wam tak ujadać i psioczyć na miasto w którym żyjecie? Nikt nikogo tutaj na siłę nie trzyma. Szczecin, to piękne miasto i dobrze się w nim żyje. Jeśli tego nie widzicie, to jesteście ślepi, albo tzw. nieudacznicy życiowi. W przeciwieństwie do miasta o którym można dużo dobrego napisać, o dużej części mieszkańców, szkalujących Szczecin na każdym kroku, nic dobrego powiedzieć nie można. To wy właśnie psujecie opinię Szczecinowi. Wpisy tutaj są tego kolejnym dowodem.
2016-03-03 21:54:37
@Wojtek
Dawno w Łodzi nie byłeś... Fajnie by było gdyby Szczecin też dostał "kopa" w postaci 4 mld. złotych.
2016-03-03 18:01:45
@
..ale za Pyrzycami czy przed. Jak przed to już mi kamień z serca spadł
2016-03-03 16:05:15
Wojtek
W rankingu uwzględniono 18 miast wojewódzkich, a nie tylko te które uzyskały ponad 60 pkt! Poza tym tytuł też mylący. Co jest wyznacznikiem największych zdaniem autora? Poza Łodzią, która z oczywistych względów jest najgorszym z dużych polskich miast, 6 pozycja to naturalna pozycja Szczecina z uwagi na jego wielkość.
2016-03-03 13:37:15
witek
chyba glosowali ci z armii krajowej,bo reszta inaczej widzi
2016-03-03 13:21:49
Czyli...
...w drugiej 10-tce!!! Razem z Radomiem, Kelcamy i Suwałkamy...
2016-03-03 12:52:43
Optymistycznie.
Szczecin zajął zaszczytne szóste miejsce. Wrocław był na szóstym miejscu od końca.
2016-03-03 12:46:29
Pan Witek
Warto zwrócić uwagę na kryteria: "poziom zaufania do danego miasta, możliwość polecenia go znajomym, towarzyszącą mu atmosferę medialną oraz warunki pracy". Pustosłowie, lanie wody itp. Ciekawe, ile kosztuje udział w takim badaniu?
2016-03-03 12:38:59
Konkurs
Kogoś to dziwi i spodziewał się miejsca na podium?
2016-03-03 10:56:47
Czytelnik Łukasz
No i bardzo dobrze, to tylko dopinguje do dalszego działania na rzecz naszego Szczecina.
2016-03-03 10:29:03
tunelowiec
No proszę, to jednak były rząd wiedział co robi, że tak się o nas troszczył! Bez Pendolino i autostrady i tunelu, ale się udało.
2016-03-03 10:28:24
uważny
Biedna "Wyborcza", a tak się zawsze starała aby obrzydzić nasza Miasto. A to pech!
2016-03-03 10:24:37