Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Szczecin sprzedaje MTS

Data publikacji: 2015-10-19 17:15
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:30
Szczecin sprzedaje MTS
Na zdj. wiceprezydent Piotr Mync, przy wsparciu dyrektor Beaty Śmiecińskiej prezentuje założenia konsolidacji miejskich spółek. Fot. A.RATUSZYŃSKI  

Szczecin chce się pozbyć Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Firma nie zarabia dość, by wyremontować hale targowe przy ulicy Struga. Większość jej zadań przejmie... Żegluga Szczecińska. Konsolidacja ma potrwać do pół roku.

- Głównym celem konsolidacji obu spółek jest optymalizacja wykorzystania szczecińskich bulwarów - czytał z kartki wiceprezydent Piotr Mync ogłaszając na konferencji plany szczecińskiego urzędu miasta. 

Na najbliższą sesję trafią dwie uchwały - w pierwszej Żegludze Szczecińskiej zostaną powierzone do realizacji zadania własne gminy, w tym te dotąd wypełniane przez MTS. W drugiej radni mają zgodzić się na zbycie udziałów gminy Szczecin w spółce Międzynarodowe Targi Szczecińskie. Miasto pozbywa się MTS przede wszystkim z powodu pieniędzy.

- Obecne zyski i przychody sięgające kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie uniemożliwiają modernizację hal targowych przy ulicy Struga  - przyznaje wiceprezydent. - Koszt modernizacji już kilka lat temu był szacowany na 50 milionów złotych.

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Artur RATUSZYŃSKI 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja
2015-10-20 11:12:04
A jak sobie radzą Międzynarodowe Targi Poznańskie? Czy tylko w Szczecinie nic się nie udaje?
Szczecinianin
2015-10-19 21:00:23
Jesli nie wiadomo o coo chodzi to chodzi o forse jak zwykle

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA