piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin kusi informatyków

Szczecin kusi informatyków

Szczecin kusi informatyków
Data publikacji: 2016-03-21 22:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 2142 124380

Informatycy, którzy nie ukończyli 30 roku życia, mogą składać wnioski do programu "Dom dla Absolwenta" przygotowanego przez Gminę Szczecin z udziałem szczecińskiego TBS. Na chętnych czeka 12 lokali przy ul. Chodkiewicza do wynajęcia na preferencyjnych warunkach. Informatycy - lub ich pracodawcy - będą musieli zapłacić połowę kosztów partycypacji, które wynoszą ok. 30% kosztów budowy mieszkania.

- Mieszkania są wyposażone we wszystko, co jest niezbędne - opowiadał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Wystarczy wnieść meble. Uważamy, że w dziedzinie informatyki jest największy deficyt. Ale będziemy reagowali elastycznie na to, co się dzieje na rynku pracy - kolejne mieszkania będą nie tylko dla informatyków.

Na chętnych czekają kawalerki i lokale 2-pokojowe o powierzchniach od 37m2 do 54 m2. 15% kosztów partycypacji płaci miasto, 15% musi zapłacić absolwent lub jego pracodawca.

- Partycypacja jest zwrotna i waloryzowana - podkreślał Aleksander Buwelski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu. - To swego rodzaju lokata kapitału.

Umowa najmu jest podpisywana na 3 lata. Oferta jest skierowana nie tylko do mieszkańców Szczecina, ale także mieszkańców innych miast oraz obcokrajowców pracujących w Szczecinie - którzy zobowiążą się do płacenia podatku w naszym mieście.

W Szczecinie funkcjonuje już program "Dom dla Studenta" działający na podobnej zasadzie. TBS liczy na to, że część studentów z tego programu będzie płynnie przechodzić do programu "Dom dla absolwenta".

Nabór wniosków potrwa do 22 kwietnia. Wzór pobrać można ze strony internetowej www.stbs.pl lub w formie papierowej w siedzibie spółki. Wnioski wraz z załącznikami należy składać w TBS przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 1.

©℗

(as)

Fot. (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie