Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Szczecin kusi informatyków

Data publikacji: 21 marca 2016 r. 22:37
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Szczecin kusi informatyków
 

Informatycy, którzy nie ukończyli 30 roku życia, mogą składać wnioski do programu "Dom dla Absolwenta" przygotowanego przez Gminę Szczecin z udziałem szczecińskiego TBS. Na chętnych czeka 12 lokali przy ul. Chodkiewicza do wynajęcia na preferencyjnych warunkach. Informatycy - lub ich pracodawcy - będą musieli zapłacić połowę kosztów partycypacji, które wynoszą ok. 30% kosztów budowy mieszkania.

- Mieszkania są wyposażone we wszystko, co jest niezbędne - opowiadał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Wystarczy wnieść meble. Uważamy, że w dziedzinie informatyki jest największy deficyt. Ale będziemy reagowali elastycznie na to, co się dzieje na rynku pracy - kolejne mieszkania będą nie tylko dla informatyków.

Na chętnych czekają kawalerki i lokale 2-pokojowe o powierzchniach od 37m2 do 54 m2. 15% kosztów partycypacji płaci miasto, 15% musi zapłacić absolwent lub jego pracodawca.

- Partycypacja jest zwrotna i waloryzowana - podkreślał Aleksander Buwelski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu. - To swego rodzaju lokata kapitału.

Umowa najmu jest podpisywana na 3 lata. Oferta jest skierowana nie tylko do mieszkańców Szczecina, ale także mieszkańców innych miast oraz obcokrajowców pracujących w Szczecinie - którzy zobowiążą się do płacenia podatku w naszym mieście.

W Szczecinie funkcjonuje już program "Dom dla Studenta" działający na podobnej zasadzie. TBS liczy na to, że część studentów z tego programu będzie płynnie przechodzić do programu "Dom dla absolwenta".

Nabór wniosków potrwa do 22 kwietnia. Wzór pobrać można ze strony internetowej www.stbs.pl lub w formie papierowej w siedzibie spółki. Wnioski wraz z załącznikami należy składać w TBS przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 1.

©℗

(as)

Fot. (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA