piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin kusi informatyków

Szczecin kusi informatyków

Szczecin kusi informatyków
Data publikacji: 2016-03-21 22:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 2302 124380

Informatycy, którzy nie ukończyli 30 roku życia, mogą składać wnioski do programu "Dom dla Absolwenta" przygotowanego przez Gminę Szczecin z udziałem szczecińskiego TBS. Na chętnych czeka 12 lokali przy ul. Chodkiewicza do wynajęcia na preferencyjnych warunkach. Informatycy - lub ich pracodawcy - będą musieli zapłacić połowę kosztów partycypacji, które wynoszą ok. 30% kosztów budowy mieszkania.

- Mieszkania są wyposażone we wszystko, co jest niezbędne - opowiadał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Wystarczy wnieść meble. Uważamy, że w dziedzinie informatyki jest największy deficyt. Ale będziemy reagowali elastycznie na to, co się dzieje na rynku pracy - kolejne mieszkania będą nie tylko dla informatyków.

Na chętnych czekają kawalerki i lokale 2-pokojowe o powierzchniach od 37m2 do 54 m2. 15% kosztów partycypacji płaci miasto, 15% musi zapłacić absolwent lub jego pracodawca.

- Partycypacja jest zwrotna i waloryzowana - podkreślał Aleksander Buwelski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu. - To swego rodzaju lokata kapitału.

Umowa najmu jest podpisywana na 3 lata. Oferta jest skierowana nie tylko do mieszkańców Szczecina, ale także mieszkańców innych miast oraz obcokrajowców pracujących w Szczecinie - którzy zobowiążą się do płacenia podatku w naszym mieście.

W Szczecinie funkcjonuje już program "Dom dla Studenta" działający na podobnej zasadzie. TBS liczy na to, że część studentów z tego programu będzie płynnie przechodzić do programu "Dom dla absolwenta".

Nabór wniosków potrwa do 22 kwietnia. Wzór pobrać można ze strony internetowej www.stbs.pl lub w formie papierowej w siedzibie spółki. Wnioski wraz z załącznikami należy składać w TBS przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 1.

©℗

(as)

Fot. (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie