Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Szczecin i Świnoujście z wyróżnieniem w konkursie Fasada Roku 2019

Data publikacji: 10 stycznia 2020 r. 07:29
Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2020 r. 17:47
Szczecin i Świnoujście z wyróżnieniem w konkursie Fasada Roku 2019
 

Już po raz trzynasty przyznano tytuły Fasada Roku 2019. Wśród wyróżnionych znalazły się także zespół mieszkalny w Szczecinie oraz hotel w Świnoujściu.

Do konkursu o tytuł Fasady Roku 2019 zakwalifikowało się aż 226 elewacji wykonanych w kompletnej technologii Baumit (system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem).

Trzynastu jurorów pod przewodnictwem Andrzeja Poniewierki, występującego z ramienia Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów, wyłoniło 5 zwycięzców. Jury zdecydowało także o przyznaniu 9 wyróżnień. W kategorii budynków po termomodernizacji wyróżnieniem uhonorowano zespół budynków wielorodzinnych w Szczecinie, przy ul. Paproci 2-12 Wspólnoty Mieszkaniowej „Paprotka” w Szczecinie. Został on doceniony za dobrą termomodernizację projektu architekt Justyny Bernat-Łagody, w tym zachowanie poziomych gzymsów na elewacji i nadzwyczaj oszczędne zastosowanie kolorystyki.

W kategorii nowych budynków niemieszkalnych wyróżnienie otrzymał Hilton Świnoujście Resort & Spa. Inwestycja spółki Zdrojowa Invest zdobyła przychylność jury czystą formą nawiązującą do morskiego klimatu oraz konsekwencją w realizacji pomysłu. Jurom nie umknęło również umiejętne zastosowanie tynków na obłych elementach elewacji, dobranych właściwie pod kątem warunków klimatycznych. Realnych kształtów wizji PPA Płaskowicki Partnerzy Architekci nadał toruński oddział firmy Erbud.

(ip)

Fot. Baumit

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA