piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin i region inspiruje

Szczecin i region inspiruje

Szczecin i region inspiruje
Data publikacji: 2017-05-11 22:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:15
Wywietleń: 636 252760

Gimnazjaliści mogą nadsyłać swoje prace literackie, plastyczne i fotograficzne na konkurs "Szczecin i region w słowie i obrazie". Po raz 11 organizuje go I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Termin zgłoszeń upływa 19 maja.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii i kulturze Szczecina oraz okolic. Służy on poszukiwaniu wiedzy wykraczającej poza program szkolny na temat swojej małej ojczyzny, a następnie popularyzowanie jej w różnych formach wyrazu. Organizatorom zależy również na budowaniu świadomości społecznej i kształtowaniu wrażliwości młodzieży na jej najbliższe otoczenie. Konkurs wspiera także rozwijanie pasji artystycznych uczniów.

Wziąć w nim mogą udział gimnazjaliści z terenu województwa zachodniopomorskiego. Konkurs obejmuje trzy kategorie: literacką, fotograficzną oraz plastyczną, w tym prace przestrzenne. W zależności od wariantu oceniane będą: atrakcyjność tematu, oryginalność, poprawność, technika wykonania. Każda praca powinna być opisana w następujący sposób: kategoria, tytuł oraz pseudonim artystyczny lub godło autora. W zabezpieczonej kopercie powinny się znaleźć dane autora, co jest niezbędne dla obiektywnej oceny. Jury przyzna po trzy nagrody w każdej kategorii. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca w auli I LO. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Informacje na www.lo1.szczecin.pl. Prace należy kierować na adres: I Liceum Ogólnokształcącego, al. Piastów 12, 70-331 Szczecin,

Rokrocznie konkurs honorowym patronatem obejmuje  Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, mecenatem Miasto Szczecin, a patronatem medialnym Kurier Szczeciński.

(el)

Na zdjęciu: Nagrodzone prace dziesiątej edycji konkursu oraz jego organizatorki, od lewej: wicedyrektor I LO, polonistka Wioleta Dydo i polonistka Agata Piekara  

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”