piątek, 22 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin i region inspiruje

Szczecin i region inspiruje

Szczecin i region inspiruje
Data publikacji: 2017-05-11 22:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:22
Wywietleń: 1207 252760

Gimnazjaliści mogą nadsyłać swoje prace literackie, plastyczne i fotograficzne na konkurs "Szczecin i region w słowie i obrazie". Po raz 11 organizuje go I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Termin zgłoszeń upływa 19 maja.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii i kulturze Szczecina oraz okolic. Służy on poszukiwaniu wiedzy wykraczającej poza program szkolny na temat swojej małej ojczyzny, a następnie popularyzowanie jej w różnych formach wyrazu. Organizatorom zależy również na budowaniu świadomości społecznej i kształtowaniu wrażliwości młodzieży na jej najbliższe otoczenie. Konkurs wspiera także rozwijanie pasji artystycznych uczniów.

Wziąć w nim mogą udział gimnazjaliści z terenu województwa zachodniopomorskiego. Konkurs obejmuje trzy kategorie: literacką, fotograficzną oraz plastyczną, w tym prace przestrzenne. W zależności od wariantu oceniane będą: atrakcyjność tematu, oryginalność, poprawność, technika wykonania. Każda praca powinna być opisana w następujący sposób: kategoria, tytuł oraz pseudonim artystyczny lub godło autora. W zabezpieczonej kopercie powinny się znaleźć dane autora, co jest niezbędne dla obiektywnej oceny. Jury przyzna po trzy nagrody w każdej kategorii. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca w auli I LO. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Informacje na www.lo1.szczecin.pl. Prace należy kierować na adres: I Liceum Ogólnokształcącego, al. Piastów 12, 70-331 Szczecin,

Rokrocznie konkurs honorowym patronatem obejmuje  Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, mecenatem Miasto Szczecin, a patronatem medialnym Kurier Szczeciński.

(el)

Na zdjęciu: Nagrodzone prace dziesiątej edycji konkursu oraz jego organizatorki, od lewej: wicedyrektor I LO, polonistka Wioleta Dydo i polonistka Agata Piekara  

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy