Wtorek, 20 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Szanuj zieleń!

Data publikacji: 27 stycznia 2020 r. 17:28
Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2020 r. 17:45
Szanuj zieleń!
 

Gdyby mógł, pewnie wjechałby na drzewo. Ale robi „tylko" to, na co mu pozwala elementarny brak kultury oraz lokalni stróże prawa: łamiąc przepisy o ruchu drogowym jedzie chodnikiem, rozjeżdża trawnik i na nim parkuje, tuż przy drzewie. Przy ul. Kopernika - nie on jeden.

Pani Barbara regularnie odwiedza tamtejszą przychodnię. Za każdym razem - jak przyznaje - wzbiera w niej złość na samochody zaparkowane wbrew prawu.

- Auta mają hamulce, ale ich kierowcy - żadnych zahamowań. Rozjeżdżają wszystkie trawniki przy ul. Kopernika. Mimo że wokół czeka na nich sporo miejsc parkingowych - mówi nasza Czytelniczka (zastrzegając zachowanie anonimowości). - Dzwoniłam w tej sprawie na dyżurny numer straży miejskiej. Sygnał przekazałam też ich patrolowi, na który natknęłam się dopiero przy ul. 5 Lipca. Za pierwszym razem usłyszałam tylko: „Przyjęłam sygnał". Za drugim, że mają interwencję i na ul. Kopernika nie podjadą.

Pas drogowy przy ul. Kopernika i Sambora, który kierowcy traktują niczym tor przeszkód do dowolnego pokonania, dzieli niewielki dystans do ul. Kaszubskiej i policyjnego garnizonu. Pani Barbara tam też prosiła o pomoc w ratowaniu trawnika. Bez skutku.

- Policjantka spojrzała na mnie, jakbym jej ojca zabiła pomidorem, a potem uświadomiła, że to „nie ich sprawa" - wspomina p. Barbara. - Naprawdę? Myślałam, że to wszystkich nas - szczecinian wspólna sprawa, żeby dbać o zieleń. Tym bardziej że jaskrawo widać, jak bardzo z roku na rok jej ubywa. Dla jakości życia w mieście i klimatu każde drzewo, krzew i każdy trawnik są ważne. Jak można tego nie rozumieć?!

Jak widać - nie tylko przy ul. Kopernika - wielu kierowcom tej świadomości brakuje. Niestety.

(an)

Fot. Czytelniczka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kk
2020-01-28 16:24:28
Bardzo jestem ciekaw czy w krajach europejskich trochę bardziej cywilizowanych, też by na zgłoszenie straż miejska albo policja odpowiadali , że to nie ich sprawa.
Wte i wewte
2020-01-28 11:24:59
Zapraszam na ul. Mickiewicza i Brodzińskiego na Pogodnie. Ciężarówki, już nie parkujące, ale wręcz mieszkające miesiącami na chodnikach i na skrzyżowaniu, sic! Rzecz dzieje się nie gdzieś na uboczu ale na wprost prokuratury i kilka kroków od komendy policji. Ale to widać NIE ICH SPRAWA. o, takie np. koszulki na pomnikach, to jest sprawa kluczowa dla bezpieczeństwa obywateli.
guciu
2020-01-28 10:56:37
Szanuj zieleń boś nie jeleń tabliczki w szkole.
Marek
2020-01-28 08:46:22
Netto Arena przy okazji każdej imprezy jest oblężona przez auta przyjezdnych gości. Stoją one wszędzie. Na parkingu, na wszystkich chodnikach przy hali i przy okolicznych blokach, na trawnikach przy hali i okolicznych blokach. Wokół tych aut jeżdżą patrole policji i udają, że nic nie widzą. Straż miejska nie reaguje wcale. P.S. Netto Arena ma świetny monitoring i kilkadziesiąt kamer dookoła. Ale i tak nie pozwala to na zapobieganie rozjeżdżania trawników i robienia z chodników autostrady gdzie coraz częściej trzeba uciekać z chodnika przed pędzącym autem.
Gruntowe.
2020-01-27 20:44:56
W tym miejscu jest miejsce parkingowe gruntowe. Zieleni jest od metra kawałek dalej. Lepsze by było miejsce utwardzone, ale miasto nie ma pieniędzy.
xx
2020-01-27 20:04:28
...powinno wystarczyć zdjęcie z widoczną rejestracją i na tej podstawie wystawić solidny mandat. A może powinniśmy obsadzić słupkami całe miasto ?...nie reagując, nigdy nie sprawimy, że takie sytuacje nie będą miały miejsca...
Grzegorz
2020-01-27 19:43:21
Zapraszam codziennie na Henryka Pobożnego przy LO II. Pomiędzy godziną 20 a 21 całe trawniki w samochodach. Rodzice odbierają dzieci z zajęć dodatkowych. Staż Miejska nie reaguję mimo kilkukrotnych wezwań mieszkańców. Miasto 3 lata temu wydało ponad 2 miliony na okoliczne drogi, chodniki i trawniki - pytanie po co
ciecin
2020-01-27 18:10:05
Straży Miejskiej jest za mało a Policja kompletnie na takie coś nie reaguje
@SM Szczecin
2020-01-27 18:07:02
Robią za cieciów na Pl Orła Białego a w wolnych chwilach obskakują stałe miejscówki - Barbary, Ofiar Oświęcimia, Rybacką i czasem Bogusława. Te miejsca znają, gdzie indziej nie zapuszczają się. Chyba boją się zabłądzić w "wielkim" mieście
SM Szczecin
2020-01-27 17:38:14
Straż miejska w Szczecinie to jakaś kpina. Oni chyba są stworzeni to wyższych celów niż dbanie o porządek w mieście

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA