Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Szansa dla „Syrenich Stawów” [GALERIA]

Data publikacji: 07 sierpnia 2019 r. 07:38
Ostatnia aktualizacja: 07 sierpnia 2019 r. 22:45
Szansa dla „Syrenich Stawów”
„Syrenie Stawy" zyskały sympatię szczecinian i turystów, a mogą sięgnąć po więcej: miejsce na podium i główny laur prestiżowego zachodniopomorskiego konkursu. Fot. Mirosław WINCONEK  

Ubiegłoroczna szczecińska realizacja pn. „Syrenie Stawy - centrum ochrony bioróżnorodności" ma szansę zdobyć tegoroczny tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego. Czyli sięgnąć po główny laur w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski.

„Syrenie Stawy" zmieniły się nie do poznania i w stylu, który szczecinianie pokochali. Dlatego stały się jednym z najchętniej odwiedzanych plenerowych salonów zielonego Szczecina. Pełnym urokliwych zakątków wodnych z pomostami i altanami, „zieloną szkołą", edukacyjnym placem zabaw, a też hotelami dla owadów i budkami lęgowymi dla ptaków. To teraz świetnie utrzymany park leśny, w którym przez ostatnie miesiące można było podpatrywać wychowujące młode pary łysek, krzyżówek i łabędzi.

„Syrenie Stawy" zyskały sympatię szczecinian i turystów, a mogą sięgnąć po więcej: miejsce na podium i główny laur prestiżowego zachodniopomorskiego konkursu. Jednak o uznanie jury konkurują z 11 innymi realizacjami - z Dębna, Dobrej, Drawna, Karlina, Kołbaskowa, Międzyzdrojów, Połczyna Zdroju, Szczecinka i Kołobrzegu.

Czy sentymentalny urok „Syrenich Stawów" zdoła przyćmić przebudowę nadmorskiej promenady, przystań kajakową, „Ptasi Zakątek", „Dom Kota" i kilka efektownych rewitalizacji parkowych?

- Rywalizacja między projektami toczy się na dwóch płaszczyznach: przestrzeń publiczna/zrewitalizowana przestrzeń publiczna oraz obiekt użyteczności publicznej/ zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej. Natomiast celem konkursu jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej Województwa Zachodniopomorskiego oraz kreowanie pozytywnego wizerunku regionu jako otwartego na zmiany, aktywnego i popierającego inwestycje - przypomina biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Obrady komisji konkursowej trwają. Wyniki jej prac poznamy dopiero po wakacjach.

(an)
Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Koniecznie odkomarzanie !!!!
2019-08-07 22:24:51
Nie będzie jednego owada w promieniu min. kilometra. A ptactwo żywiące się nimi wyzdycha.
Eko terrorysta
2019-08-07 15:58:31
Syrenim stawom nigdy nie odpuścimy!
Danuta - masz rację. Przebija z ciebie geniusz i gosPOdarności.
2019-08-07 15:12:58
Chwasty wykosić, Nabrzeża wokół wybetonować. Wszystkie ścieżki wylać asfaltem. Zrobić odkomarzanie - to znaczy wytruć wszystkie zamieszkałe tam owady Postawić trzy kawiarenki. Czy byłaś dziś na sPOtkaniu na bazarze z panią Kidawą-Błońską?
Jarun
2019-08-07 13:57:03
Widać w Syrenich Stawach naciąganie na koszty, jak największe, budka przy budce. Dał decydent swoim zarobić. Niegospodarność i nepotyzm.
Danuta
2019-08-07 12:26:28
Pierwszy raz byłam na Syrenich Stawach w styczniu br.Byłam zachwycona.Jednak gdy wybrałam się tam ponownie w lipcu było mi bardzo smutno.Chwasty większe ode mnie,pokrzywy wyglądały okropnie.Liczyłam na obejrzenie nowo nasadzonych krzewów ozdobnych i dalsze porządkowanie terenu,ale się zawiodłam.Ekipa z kosiarkami bardzo by się tam przydała i to dość często. A może jakaś mała kawiarenka/
Syrenie Stawy...
2019-08-07 11:04:59
... zdecydowanie zasługują na wyróżnienie. Jest tam pięknie.
PO przeczytaniu tytułu byłem przekonany, że stawy osuszą, postawią najładniejszą na świecie
2019-08-07 09:18:47
nowoczesną rzeźbę i gustowny apartamentowiec. Jestem zawiedziony.
brawo za tą inwestycję
2019-08-07 08:45:33
Syrenie Stawy to rzeczywiście urocze miejsce i bardzo dobrze wydane publiczne pieniądze! Są tylko dwa zastrzeżenia jest tam trochę już mocno sfatygowanych drzew które przy większej wichurze grożą zawaleniem i powinno się je usunąć oraz druga sprawa to powinny być wywieszone tabliczki z zakazem karmienia ptaków chlebem bo łabędzia rodzina która obrała sobie to miejsce za dom właśnie się prawdopodobnie pomniejszyła o jednego łabędzia który zdechł w wyniku tego dokarmiania!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA