Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Sypnęło śniegiem na wschodzie województwa. Niebezpiecznie na drogach [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 2021-12-03 15:28
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-03 19:36
Sypnęło śniegiem na wschodzie województwa. Niebezpiecznie na drogach
Trudne warunki drogowe panują m.in. na S6 między Kołobrzegiem a Koszalinem Fot. Artur Bakaj  

Intensywne opady śniegu w piątek sprawiły, że chodniki i drogi we wschodnich powiatach województwa zachodniopomorskiego od rana pokryły się błotem pośniegowym.

Sporo kłopotów mieli w związku z tym kierowcy. Do niebezpiecznych sytuacji od rana dochodziło m.in. na drogach powiatu białogardzkiego.

- Strażacy od rana działają przy zdarzeniach związanych z opadami śniegu - informuje mł. ogn. Marcin Rynkiewicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie. - Na drodze wojewódzkiej nr 163, na wysokości zakładu Stanpol, pojazd osobowy marki VW zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Osoba poszkodowana o własnych siłach opuściła pojazd. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i uprzątnięciu drogi - informuje strażak.

Do niebezpiecznych zdarzeń związanych z trudnymi warunkami drogowymi doszło też m.in. w Koszalinie i pod Sławnem. Na S6 pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem wydarzyło się kilka kolizji i wypadek. Jest bardzo ślisko.

Obowiązujące w piątek do godz. 20 ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu na wschodzie regionu wydało IMGW. "Miejscami występują i nadal prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost
pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm" - można przeczytać w komunikacie. 

(k, pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kolberger
2021-12-04 08:53:09
Wczoraj około 8:00 na odcinku S6 od Kołobrzegu do Koszalina nie było żadnego błota pośniegowego, a zwarta skorupa lodu. Świadczy to o tym, że przez ładnych kilka godzin ani nie odśnieżano, ani nie sypano. A to to jakby nie było droga ekspresowa. Wstyd GDDKiA.
klimat się ociepla
2021-12-03 19:19:19
sorry ale tak już jest

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA