Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Symboliczne otwarcie mostu Brdowskiego

Data publikacji: 28 września 2015 r. 19:26
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Symboliczne otwarcie mostu Brdowskiego
 

Miesiąc temu otwarto most Brdowski, który połączył lądową część Szczecina z wyspami Gryfia i Ostrów Brdowski. W poniedziałek natomiast – 28 września – odbyła się uroczystość „symbolicznego otwarcia” nowego obiektu. Inwestor zaprosił na nią m.in. przedstawicieli władz samorządowych miasta i regionu.

– Kilkadziesiąt lat czekał na ten most Szczecin, czekała stocznia „Gryfia” – mówił Piotr Słupski, prezes MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które zarządza funduszem MARS. – I jest – dzięki zaangażowaniu wielu instytucji, w tym służb miejskich i marszałka.

Prezes Słupski przypomniał, że fundusz MARS jest obecny w Szczecinie i Świnoujściu od pięciu lat i w tym czasie zainwestował 250 mln zł w różne przedsięwzięcia, w tym w budowę mostu Brdowskiego i fabryki Bilfinger Mars Offshore, które wpisują się w ideę utworzenia Gryfia Biznes Parku.

– Dziś most udostępniony jest dla wszystkich – zaznaczył Maciej Nowotny, prezes spółki Mars Most Brdowski, którą powołano specjalnie do realizacji tej inwestycji. – Jest wykorzystywany nie tylko dla celów komercyjnych. Przychodzą na niego także… zakochani i artyści.

Gościom uroczystości pokazano krótki film podsumowujący budowę nowego połączenia. Następnie osobom zaangażowanym we wsparcie inwestycji wręczono pamiątkowe fotografie mostu Brdowskiego. Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. marszałek Olgierd Geblewicz i wiceprezydent Szczecina Piotr Mync.©℗

(ek)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2015-09-29 06:32:29
Z której agencji są te dziewoje? Reklamowej, rzecz jasna.
pajac z ue
2015-09-28 19:59:23
tren żałobny , to ten most

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA