Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Sylwester inny niż zwykle. Zostańmy w domach!

Data publikacji: 31 grudnia 2020 r. 13:26
Ostatnia aktualizacja: 31 grudnia 2020 r. 20:47
Sylwester inny niż zwykle. Zostańmy w domach!
Fot. Robert Wojciechowski (arch.)  

Kilka dni przed zabawą sylwestrową rząd poinformował, że nie będzie jednak zapowiadanej godziny policyjnej. Mateusz Morawiecki zaapelował natomiast, aby 31 grudnia spędzić wieczór w kameralnym gronie i nie używać fajerwerków.

W noc sylwestrową (31 grudnia) od godz. 19 do 1 stycznia do godz. 6 będzie obowiązywał czasowy zakaz przemieszczania się. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem rządu, przemieszczanie się będzie możliwe wyłącznie w celu wykonywania czynności służbowych i zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Policjanci będą mogli wystawić nam mandat za nieuzasadnione wyjście z domu w sylwestra. Funkcjonariusze oceniać będą, czy to przypadek realizowania bieżących potrzeb, czy nie. Jeśli mandatu nie przyjmiemy, wówczas sprawa trafi do sądu.

Fajerwerki pod kontrolą

Jak zapowiada Komenda Główna Policji, na terenie całego kraju, jak co roku, funkcjonariusze będą dbali o bezpieczeństwo, porządek publiczny oraz interweniowali w sytuacjach, w których dochodzi do bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. Mimo iż dużo mówiło się o zakazie sprzedaży fajerwerków w sylwestra, sklepy ze sztucznymi ogniami będą otwarte.

– Będziemy kontrolować punkty sprzedaży fajerwerków pod kątem legalności – zapowiada mł. asp. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. – Funkcjonariusze sprawdzą m.in., czy sprzedawane są one osobom pełnoletnim i trzeźwym oraz w jakich warunkach są przechowywane.

Jak poinformował minister zdrowia, za odpalanie sztucznych ogni w miejscu publicznym będzie można otrzymać mandat.

– Odpalanie fajerwerków przed blokiem będzie niedozwolone, ponieważ trudno uznać tę czynność za realizację potrzeby życiowej – stwierdził Niedzielski.

Apel o Nowy Rok w domu

Na niedzielnej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że godzina policyjna nie zostanie w noc sylwestrową wdrożona, ponieważ za zgodą prezydenta musiałby być wprowadzony stan wyjątkowy. Szef rządu po raz kolejny zaapelował do Polaków, aby świętowali Nowy Rok w domach.

Policja szczególną uwagę będzie też zwracać na badanie trzeźwości kierujących pojazdami.

(KK)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Renata
2020-12-31 20:25:06
To najdłuższy Sylwester w moim życiu. Sebiksy strzelają już sześć godzin. Jak na wojnie.
Piitr
2020-12-31 20:22:30
To się zdecydujcie, albo nie ma godziny policyjnej, albo trzeba siedzieć w domu.
@ Pislamista
2020-12-31 20:21:41
Właściwe miejsce dla takich ludzi. I niech już tak zostanie.
Pislamista
2020-12-31 15:26:08
Jak ma być zakaz przemieszczania się to trzeba go respektować. Właśnie wymoscilem wannę grubą kołdrą aby było wygodnie. Z umywalki zrobiłem stolik. W szafce na kosmetyki wywaliłem wszystko i wstawiłem żarcie. Wódka chłodzi się w wodzie w sedesie. Zakręcona to nie wycieknie. Sok w kartonie na zapicie trzymam w spłuczce. Telewizor tak ustawiłem że siedząc na sedesie będę go widział przez otwarte drzwi łazienki. Pilot działa z takiej odległości. Mam wszystko ustalone bo jakbym zaczął pić to po chwili musiałbym się przemieścić do łazienki celem defekacji i wymiotów a potem na powrót przemieścić się do pokoju pod tv. No a po północy musiałbym przemieścić się do sypialni. A przecież ma być zakaz przemieszczania się.
Re: normalny
2020-12-31 14:26:33
Ty lepiej pojedź pomóc medykom którzy dzięki takim normalnym mają ręce pełne roboty i modlą się by było mniej zakażonych. Nie widzisz nic więcej niż czubek własnego nosa
normalny
2020-12-31 14:09:13
Zwykły policjant na ulicy będzie decydował czy możemy wyjść z domu, czy nie. Pinokio sam nie wie jakie wydaje decyzje, a potem spycha to na policjantów, którzy mogą z nami zrobić co tylko zechcą. Typowe policyjne państwo, którego preier jest pośmiewiskiem dla normalnych ludzi. Bo albo godzina policyjna, albo wolność wychodzenia z domu. .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA