Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Święto samorządów

Data publikacji: 03 lipca 2016 r. 18:11
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Święto samorządów
 

W Łobzie odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 15-lecia samorządu powiatowego, w których uczestniczyły delegacje władz  zaprzyjaźnionych powiatów: Brzeziny, Gołdap, Sztum, Lesko, Węgorzewo – utworzonych z dniem 1 stycznia 2002 roku, po wcześniejszych protestach mieszkańców.

Z tej okazji, w sobotę została odsłonięta pamiątkowa tablica na siedzibie Starostwa Powiatowego. Pobłogosławił i poświęcił ją ks. prałat Józef Cyrulik. Obecne były poczty sztandarowe  organizacji społeczno-politycznych powiatu; grały połączone orkiestry dęte Domu Kultury w Łobzie oraz  ze Stołpców (Białoruś). Z okolicznościowym programem wystąpiła młodzież LO Łobez. Na uroczystej sesji Rady Powiatu był  ukazany dorobek samorządu ziemi łobeskiej. O sukcesach mówili także goście z bliźniaczych powiatów. Rzeczywistość nie zmieniała się sama – podkreślano . – Była walka i praca – są efekty.

Z okazji jubileuszu tytułem „Zasłużony dla Powiatu Łobeskiego” zostali uhonorowani: Halina Szymańska, Antoni Gutkowski, Adam Szatkowski, Marian Płóciennik, Wiesław Bernacki, Tadeusz Jóźwiak, Jan Michalczyszyn, Józef Wypijewski, Leszek Kaczmarek ;  pośmiertnie : Jan Olszewski i Marek Romejko. W niedzielę w intencji samorządowców w kościele parafialnym była odprawiona uroczysta msza święta.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu:  uroczystości z okazji 15-lecia utworzenia powiatu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA