sobota, 29 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Święto nie tylko Ich Wysokości

Święto nie tylko Ich Wysokości

Święto nie tylko Ich Wysokości
Data publikacji: 2020-02-14 23:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-17 12:45
Wywietleń: 492 442508

Oddają im serca. Okazując troskę, ratując od chłodu, głodu, od chorób i cierpienia. Poświęcając im nie tylko własny czas, ostatni grosz, ale nierzadko również zdrowie. Mowa o szczecińskich zwierzolubach, wolontariuszach, a w szczególności o społecznych opiekunach kotów wolno żyjących. To im - często niedocenianym - honor pragnie oddać miasto oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. W Światowy Dzień Kota.

Są głosem tych, co same o pomoc nie zdołają prosić: szczecińskich dachowców. Dla nich zabiegają o karmę, budki siedliskowe, sterylizacje i o nowe domy. Często niedoceniani przez otoczenie, jednak znacząco wspierani przez miasto. Teraz w uznaniu dla swej ciężkiej codziennej pracy czeka ich uznanie. Podczas spotkania, jakie odbędzie się już w sobotę (15 lutego) w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

- Zaproszenie jest otwarte dla wszystkich szczecińskich społecznych opiekunów kotów wolno żyjących. Rozpocznie się o godz. 11 - mówi Ewa Mrugowska, kierująca placówką przy al. Wojska Polskiego 247.

- Spotkanie specjalnie dla was i świetna okazja, aby poruszyć wiele ważnych kocich tematów: umowy na sterylizacje, karma, budki, inne problemy, z którymi się zmagacie codziennie, a w jakich być może mogłoby pomóc nasze miasto - zachęca dodatkowo Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

W spotkaniu wezmą udział: radna Grażyna Zielińska - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Szczecina, Władysław Sikorski - wicedyrektor Zakładu Usług Komunalnych oraz Dariusz Matejski - zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska UM. Na społecznych opiekunów czekać będą upominki - jak to w Dzień Kota - także dla ich podopiecznych.

Schroniskowe wydarzenie (15 lutego) ma szansę stać się okazją także dla adopcji rezydentów Domu Kota. Wystarczy odwiedzić placówkę i poznać jednego z jej mruczących podopiecznych. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

(an)

Fot. Anna Gardzińska

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie