Niedziela 29 maja 2022r. 
REKLAMA

Święto jednośladu

Data publikacji: 2016-10-22 15:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:18
Święto jednośladu
 

NA rowerze można jeździć codziennie. Raz w roku jednoślad ma swoje święto. Szczecin dołącza do miast, które przypomną, jakie korzyści płynną z używania dwóch kółek.

MIĘDZYNARODOWY Dzień Roweru jest obchodzony 24 października. W Szczecinie te obchody rozpoczną się dzień wcześniej, czyli w niedzielę (23 października, g. 11). Na wspólne świętowanie wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach zaprasza Szczeciński Klub Rowerowy „Gryfus” oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie. Spotkanie przy Pomniku Czynu Polaków w Parku Kasprowicza będzie okazją do oznakowania roweru oraz wzięcia udziału w konkursie sprawdzającym znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego.

Dla rowerzystów, którzy wykażą się wiedzą na temat bezpiecznej jazdy na jednośladzie, przygotowano nagrody w postaci akcesoriów rowerowych oraz elementów odblaskowych kampanii „Ekologicznie na dwóch kółkach” realizowanej przez zachodniopomorską drogówkę i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na niespodzianki liczyć mogą także najmłodsi rowerzyści. Głównym punktem programu będzie wycieczka rowerowa na Polanę Harcerską, gdzie zaplanowano odpoczynek przy ognisku.

(szymw)

 Fot. Robert WOJCIECHOWSKI/archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA